Trendafili i pergjakur..

Shko poshtė

Trendafili i pergjakur..

Mesazh  BloddyRibbon prej 05.06.13 15:56

Gjysma eshte e bazuar nga nje enderr.......

Gjithcka fillon ne nje vend urban ku jetonin shume veta dhe gjithkush shikonte punet e veta.Njerezit ishin te mire dhe poashtu ai qytet ishte i madh.Afer daljes se qytetit ishte nje lume ku e cila rrjedha e saj shkonte ne nje vend meposhte brenda saj nuk shihej asgje dhe askush nuk kishte qene brenda saj.Po afer daljes se qytetit jetonte nje shoqeri shume ngushte e femijeve (13-14 vjeq).Ata shkonin ne shume vende te ndryshme dhe gjithashtu hynin ne vende te rrezikshme por nuk lendoheshin kurre.

Emri i femijeve:

-Ben
-Tom
-Sally
-Harry

Nje dite prej dite ata bisedonin per nje udhetim me autobus deri ne nje vend qe terhiqte shume njerez dhe ata donin te shkonin pertej mase.Ata femije morren autobusin me numer 666.Shume njerez friksoheshin te hypnin brenda saj ngase frikesoheshin se ndodh ndonje gje e gabuar por femijet me vendimin e dhene te tyre hypen.


Duke kaluar afer lumit papritmas autobusi u pengua ne rrote nga nje cope hekuri.....Femijet ishin te friksuar dhe u pushtuan nga paniku.Autobusi u praptua dhe ra ne fundin e lumit.....Ne ate moment femijet mbyllen syte me shpresen se do te vdesin por ata ne nje menyre misterioze pane veten ne fund te tokes....Ata se bashku dolen dhe menduan se kjo gje ishte vetem enderr.

Shikuan larte dhe pane shume njerez dhe shume polic te mbledhur por lartesia ishte e madhe.Duke ecur Harry u per bi nga toka..Te tjeret u quditen por Tomi u afrua dhe futi doren aty ku edhe ai u ngre nga dicka Beni dhe Sally u tmerruan....Beni i tha qe te rrinte e qete dhe ai gjithashtu hyri brenda.Ai doli prane nje qytetez ku kishte shtepi ne nje menyre mesatare...Por rruga pertej saj ishte vertet e gjate.

Ata qendruan kur pane Sallyn duke ardhur ajo tregonte se njeri duhej te sakrifikohej...Kur papritur te gjith shikonin Ben-in.Duke dyshuar se do ta vrisnin Ai u largua larg por ate e ndjeknin.Beni mberriti ne fshat dhe kuptoi se askush nuk jetonte aty dhe ata i dolin perparau sherndan gjithka ai mendonte se ata ishin te urdheruar nga dikush.Beni nisi te ecte pereth qytetezes pa disa para te cilat ishin shume antike.Prapa tij e goditi Harry.Beni shkoi larte ne nje nga ndertesat ne qytetze dhe Beni u msheh ne nje tavolin.Harry e kerkonte ate ne qdo cep.Beni doli nga krevati dhe e shtyu Harryn jashte nderteses dhe duke menduar Beni se do te lendohej ai ra ne nje pjese me beton dhe vdiq.

Ai nisi te shikonte duart e tij i cili thoshte me vete:

Vrases!

Ai menjeher doli jasht dhe vrapoi sa nuk u afrua dikush afer trupit..... Ai doli jashte qytetezes dhe nisi te ecte ne nje pyll te madh.Ishte shume erresire dhe Beni vrau kemben e tij.Ai u shtri pak ku pastaj pa disa pika drite te cilat shkonin ne nje drejtim.Beni i preku ato dhe ra menjeher ne gjume.


Ne mengjes ai mezi kujtoji se kishte rare ne humnere.Beni paksi i lodhur nisi te ecte ne nje rruge ku nuk dinte se ka shkonte.Por pa e pritur nje gure e goditi ate ne krah.Kur ktheu koken ai pa Tomin i cili e ndiqte ate ne nje shpejtesi te madhe.Beni kapi nje gure dhe u mundua qe te hypte ne nje nga pishat por Tomi e mberriti dhe e kapi per kembe ate. Tomi kapi nje guri te madh dhe u mundua ta godiste Benin por ne ate moment nje cope e holle druri ra nga pema kur i ra pertej trupi Tomit dhe ku Tomi vdiq.


Beni u trondit por iki dhe doli nga pylli duke ecur pa lumin ku kishte ndodhur aksidenti por aty nuk kishte rruge dhe gjera te urbanizuara.Kur pran tij ishte Sally ku tha se i sakrifikuari duhej qe te ishte i paster pra se te vdiste......Ajo e hodhi Benin ne lume dhe gjithashtu ajo mori nje trendafil dhe e hodhi ne lume bashke me te.
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi