Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 6 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Shko poshtė

ma shpjegoni pak ju lutem

Mesazh  genta4236 prej 18.07.15 13:10

Kam pare ne enderr sikur kisha 1 unaze qe ma kishte dhuruar i fejuari. Tani jemi ndare. Ajo unaze ka ekzistuar ne te vertete por ne ender me beri pak e ngushte dhe une e hoqa nga gishti. E lashe diku dhe u pendova ndaj e mora perseri dhe e futa ne xhep te 1 pale pantallonave te bardha qe kisha veshur

genta4236

1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 28.07.15 17:35

genta4236 shkruajti:Kam pare ne enderr sikur kisha 1 unaze qe ma kishte dhuruar i fejuari. Tani jemi ndare. Ajo unaze ka ekzistuar ne te vertete por ne ender me beri pak e ngushte dhe une e hoqa nga gishti. E lashe diku dhe u pendova ndaj e mora perseri dhe e futa ne xhep te 1 pale pantallonave te bardha qe kisha veshur
Te shohesh Unazen e marteses ne Enderr nenkupton se jeni ne nje kohe te ndryshimeve anatomike tek ju e cila ju ka vendosur ne nje udhekryq qe e percakton fatin e me t'ejshem te juajin qe nderlidhet me vendosmerin tuaj per tu fejuar me ndonje person tjeter apo per te mbetur ne te njejten menyre ''beqare'' keshtu siq jeni, ne qofte se e kam gabim !!?

Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 23.08.15 22:31

trulak shkruajti:Pershendetje.
Doja te shkruaja sepse aferishte cdo nate shoh endrra sikur kam nje mllef te madh dhe vras njerez ne situata te ndryshme.
Nje nate sikur kisha nje dyqan ,dikush me vodhi dicka dhe e kapa dhe vetem i gjuaja me thike.
Nje nate tjeter sikur vetem vrisja njerez pa ndonje arsye dhe me kerkonte policia.
Enderra te tilla mund te shkaktohen nga lodhja e madhe e cila e redukton stresin e perditshem nepermjet gjumit dhe posaqerisht  nepermjey endrrave te shumta gjat nates dhe keto endrra sinkronizohen duke ju vendosur juve ne karakterin e ''agresorit'' ose te ''luftetarit te pamposhtur e te pameshirshem'' i cili po i vret dhe po i eliminon viktimat e veta (ne kete rast stresin) prandaj nuk keni pse te shqetesoheni perderisa keto lloj endrrash nuk perseriten per nje periudhe te gjat kohore.

Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 20.09.15 4:04

ian cela shkruajti:cfar eshte kur sheh ne enderr sikur po te bijn foto te grisura nga siper?
Te shohesh Fotografit e grisura qe te bijen siper ka te beje me shkeputjen e disa kujtimeve te tuaja emocionale, pamvarsisht subjektit qe e kan transmetuar ato.

Tanki

185

Mesazh  celadenis prej 22.09.15 13:20

nje i aferm me kish pare ne enderr sikur une isha i martuar mund te ma shpjegoni cfare kuptimi ka se kam degjuar qe martesa seshte shenje e mire !!!

celadenis

2

Mesazh  jennyjenny prej 26.09.15 17:26

Pershendetje. Kam pare ne enderr sikur me kishin ardhur mysafire dhe lane leke daja dhe tezja e personit tim te zemres. theksoj qe une nuk kam nje lidhje me kete person. cfare do te thote kjo enderr.

jennyjenny

3

pershendetje

Mesazh  jennyjenny prej 26.09.15 17:34

kam pare ne enderr sikur kishn ardhur ne shtepine time mysafir dhe laneleke daja dhe tezja e personit te zemres. theksoj se une nuk kam as nuk kam patur lidhje me kete person. cfare domethenie ka kjo/

jennyjenny

3

pershendetje

Mesazh  jennyjenny prej 27.09.15 8:52

kam pare ne enderr sikur ne oborrin e shtepise po hidhja sheqer.cfare dmth.

jennyjenny

3

Mesazh  Tanki prej 27.09.15 23:37

celadenis shkruajti:nje i aferm me kish pare ne enderr sikur une isha i martuar mund te ma shpjegoni cfare kuptimi ka se kam degjuar qe martesa seshte shenje e mire !!!
Martesa ne Enderr reflekton ne pasionin tuaj ende te pa perceptueshem per te terhequr vemendje tek te tjeret. Deshiroj te theksoj se endrrat me martes ose me shkurrorezim ne shumicen e rasteve paraqiten te personat qe kan shije per eleganc dhe modesti dhe keta lloj njerzish jan te prere ne vendimet e tyre qe i marrin.

Tanki

185

Mesazh  Ka Di prej 11.10.15 17:27

Pershendetje,
Jam anetare e re e forumit Explorer univers.
Shpresoj te kalojme mire dhe sa me shume dije.

Ju lutem nqs mundeni dua te me shpjegoni nje enderr.
Kjo enderr eshte parenga motra ime.
Ne enderr kishte pare sikur ne shtepine tone kishte ardhur djali qe une dua bashke me babain e tij te me kerkoje doren.
Ai kishte ne dore nje cifte dhe ulur kembekryq dhe sikur do nderronim unazat.Por unaza qe ai me vuri motres i dukej si unaze kaucuku,sepse nuk ishte unaze florir.Unaza sikur ishte si ngjyre lejla me si tip fluture a dicka e tille.Motra mendonte: -Po cfare eshte kjo gje,sikur nuk i pelqente kjo unaze ngaqe nuk ishteprej floriri dhe kaq se i del gjumi.

Ju lutem mund te ma komentoni ne inbox se cfare kuptimi ka.
Ka Di

Sillu me te tjeret ashtu si do doje te silleshin me ty....

3

Mesazh  Tanki prej 16.10.15 4:57

jennyjenny shkruajti:Pershendetje. Kam pare ne enderr sikur me kishin ardhur mysafire dhe lane leke daja dhe tezja e personit tim te zemres. theksoj qe une  nuk kam nje lidhje me kete person. cfare do te thote kjo enderr.
Ne qofte se nje mik ju ofron para (euro ose lek) tek ju apo tek ndonje familjar i juaj nuk eshte ndonje shenje shum e mire sepse tregon se ne nje te ardhme jo shum te larget ju do te keni probleme financiare dhe do te gjendeni para kolapsit me ndonje biznes qe ju drejtoni.
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

185

Mesazh  Tanki prej 31.10.15 3:01

jennyjenny shkruajti:kam pare ne enderr sikur ne oborrin e shtepise po hidhja sheqer.cfare dmth.
Nese e shihni ''Sheqerin'' ne enderr ateher ju jeni te urritur dhe duhet te konsumoni ndojne kek ose embelsire para se te flini gjum:)
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

185

Mesazh  dark_assassin prej 01.11.15 11:36

nje her kam pare nje enderr sikur isha rrezuar ne mes te rruges dhe po vinte nje makine me shpejtesi une mundohesha te grihesha por nuk grihesha sapo ajo makina afrohej gati qe te me godiste une zgjohesha . cfar dmth kjo enderr
dark_assassin

1

Mesazh  Tanki prej 08.11.15 1:44

dark_assassin shkruajti:nje her kam pare nje enderr sikur isha rrezuar ne mes te rruges dhe po vinte nje makine me shpejtesi une mundohesha te grihesha por nuk grihesha sapo ajo makina afrohej gati qe te me godiste une zgjohesha . cfar dmth kjo enderr
Shpesh ndodh qe gjat gjumit te rend (kurr personi eshte shum i lodhur) te shfaqen ''momente ankthi'' te cilat karakterizohen me dridhje dhe lirim te muskujve e qe nuk zgjat me shum se 2 sekonda, ne kete moment enderruesi ne shtrat kaplohet nga reflekse kinse po bije nga pema, eshte i varur kok-poshte, nuk mund te leviz perball rrezikut, rrotullohet apo shtypet, dhe goditet nga ndonje objekt ose makine sikur ne rastin tuaj.
Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 24.11.15 3:41

jennyjenny shkruajti:kam pare ne enderr sikur kishn ardhur ne shtepine time mysafir dhe laneleke daja dhe tezja e personit te zemres. theksoj se une nuk kam as nuk kam patur lidhje me kete person. cfare domethenie ka kjo/
Thjesht interesimi i juaj per familjen ose kusherinjet e personit te zemres ju ka bere qe ata te ju vizitojne si mysafir ne endrren tuaj.
Tanki

185

Mesazh  Amarisham prej 26.11.15 14:22

Pashe ender sikur bera aksident me makin me familje, pastaj prap neser pash enderr sikur po me digjeshin kembet. ĒKA dmth kjo ??!?
Amarisham

19

Mesazh  Tanki prej 03.12.15 3:42

Amarisham shkruajti:Pashe ender sikur bera aksident me makin me familje, pastaj prap neser pash enderr sikur po me digjeshin kembet. ĒKA dmth kjo ??!?
Endrrat me Aksidente se bashku ne prezence me familjen ose te shohesh kinse ata po vriten  para syve te tu, jan nje paralajmerim ogurzi ne te ardhmen qe do ju bej ti shkepusni kontaktet me familjen dhe te ju kunderviheni atyre, ose edhe me e keqja ndonje antar i familjes tuaj do mund te kryej edhe vetevrasje ! Ndersa te shohesh sikur po te ''digjen kembet'' mund te simbolizoj ndonje pozicion Jo-adekuat te kembeve t'uaja gjat gjumit.
Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 18.12.15 5:25

Anon shkruajti:Jam kurioz qe te me tregoni kuptimin e logjikshem te kesaj qe do parashtroj me posht'!
Nje hapsire(toke) perplot me gjarperinj dhe pertej saj ndodhet pik'synimi im. Tejkaloj ate dhe arij ne nje peme,shtrihem posht saj mbi nje grumbull gjarperinjsh, e nuk ndjej asnje lloj presioni.
Te shohesh nje grumbull Gjarperinjesh ne enderr do te thot se ju po ballafaqoheshit me te ligen dhe te keqen (ĒFARĖ do qe te jete ajo) dhe te mos ndjeni kurrfar lloj frike ne qastin kurr ju bijeni ne kontakt me to do te thot se ju jeni ne avantazh ndaj armiqeve te juaj qe ju a duan te keqen, gjithashtu keni edhe potencial per ti perballuar lehtesisht sfidat dhe pengesat per te arritur ne pik'synimet qe ju i kerkoni.
Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 03.01.16 3:38

verahaxhiari@hotmail.com shkruajti:cdo te thot kur shikon kunaten lakuriq dhe mundohesh ta mbulosh me batanije,me pas u mundova ta strehoja te tezja ime
Te shohesh ''kunaten lakuriq duke e mbuluar dhe strehuar tek tezja e juaj'' eshte shenj se ju jeni shum te hapur dhe te drejtperdrejte me te afermit dhe kusherinjet tuaj, prandaj nuk duhet ti nxjerrni te gjitha sekretet nga ormani, sepse qiltersia dhe ndergjegjia e paster e juaj nje dite mund te reflektoj negativisht tek ju.
Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 16.01.16 4:05

Morgan TheSetting Witch shkruajti:Kam pare nje enderr me skelete. Skeleti mbret kishte ushtrine e tij te skeleteve. Skeletet ushtare po i peruleshin dhe pastaj filloi nje lufte mes tyre. Jam e shqetesuar se c'do te thote. Pres pergjigje. Flm, KLM.
Skeleti ne Enderr simbolizon friken nga vdekja !!!

Nese e shihni vetem  nje seklet qe ju sfidon dhe ju a kall daten ateher kjo e verteton friken qe ju keni nga Vdekja. Por nese e shihni Skeletin mbret apo shum skelete duke luftuar njeri me tjetrin (siq e shpjegoni ju) ateher nuk keni asgje per tu shqetesuar, sepse mund qe te jet thjesht ndonje fantazi ose imagjinat qe ju e keni pasur te memorizuar ne nder-vetedijen tuaj.
Tanki

185

Mesazh  Tanki prej 08.02.16 1:51

shqiperia11 shkruajti:Kam shikuar nje femije ne shtepin time ne krevat qe ishte i vdekur. CFARE DO TE THOTE KJO????
Te shohesh nje femije te pa njohur !!? E aq me shum ne gjendje 'te vdekur' ne shtratin e shtepis, nuk do te thot DIĒKA te mire dhe pozitive, perkundrazi mund te nderlidhet me pranin e ndonje demoni ne shtepin tuaj (qe ju ne enderr e parafytyroni si femije) ose ne rastin me te afert posht shtepis ku ju banoni, e kam fjalen ne nen-toke mund qe te ket ose te kete pasur varreza te lashta, prandaj eshte mire qe te hulumtoni ose te kontaktoni me ndonje Mjek Alternativ, ne qofte se vazhdon te ju bezdis e njejta Enderr gjat Gjumit.
Tanki

185

Pėrshėndetje

Mesazh  Eli123 prej 08.02.16 11:36

Kam par nė ėndėrr sikur hoqa njė dhėmb te mandibules (nofulles se poshtme) nuk kisha dhimbje dhe kur e hoqa e shikoja dhe ishte i infektuar, nga njėra an me vinte keq qe e hoqa nga njera an thoja shpetova nga dhemb me infeksion. Ēfar domethėnje ka ju lutem
Eli123

2

Pershendetje!

Mesazh  suzanahasalamaj@yahoo.com prej 10.02.16 10:22

Diten e sotme dhe diten e djeshme kam par dy endrra qe me kane shqetesuar shume.
E para: Kam par ne enderr ish te dashurin tim qe kishte nje qen te vogel te zi edhe une kisha nje qen po te njejte te bardhe.
Qeni i tij me kafshoj tek kemba dhe une e shkelmova dhe e hodha shume larg tek i zoti.Gjate endrres kisha ndjesin se ky i fundit donte te me bente keq.
E dyta: Sot kam par sikur isha tek shtepia e prinderve dhe poshte nje ure ishte nje gjarper i madh i zi si kobra dhe donte te me kafshonte por une u largova,me pas pas sikur nje miku im me ofroj lek per ti kryer nje pune te tijen,por une nuk i pranova.

Ju lutem mund te me ndihmoni me shpjegimin e kesaj endrre?

Faleminderit!
suzanahasalamaj@yahoo.com

2

Pershendetje

Mesazh  spiritpure888@gmail.com prej 11.02.16 1:23

Kam par nje enderr pak te cuditshme, sikur me ndiqte ish i dashuri dhe nje djal tjeter nderkoh un gjat te gjithe endrres perpiqesha te fshihesha dhe vrapoja gjat tgjith kohes pasi nuk doja qe te me kapnin, dhe me pas u ndodha nje fushe te madhe dhe keta te dy akoma vraponin pas meje... Perball meje ne ate moment pak larg ndodhej dikush qe perfaqsonte dashurin dhe kte dashuri e ndjeja si te vertet ne enderr nderkoh nuk ishte dikush qe un e njihja ne jeten reale. Nderkoh qe keta te dy perpiqeshin tme kapnin un po perpiqesha kaq shum qe ta kapja kete person qe vetem ndjeja dashuri... Ne momentin qe ndjeja qe po i afrohesha keta qe kisha mbrapa me qelluan me arm dhe me vran. Por un prap u zgjova dhe nderkoh vjen ky djali qe une e doja kaq shume dhe me thot qe kisha vdekur dhe qe un tashme isha fantazem!!! Un u merzita shume pasi nuk mund te isha me kurr me te me pas ai me qetsou duke me then qe dhe ai ishte fantazem!!! Dhe bashkuam duar dhe ikem bashk
spiritpure888@gmail.com

1

Mesazh  Tanki prej 12.02.16 16:42

Eli123 shkruajti:Kam par nė ėndėrr sikur hoqa njė dhėmb te mandibules (nofulles se poshtme) nuk kisha dhimbje dhe kur e hoqa e shikoja dhe ishte i infektuar, nga njėra an me vinte keq qe e hoqa nga njera an thoja shpetova nga dhemb me infeksion. Ēfar domethėnje ka ju lutem
Ne rast se shihni Enderr duke ju rene dhembet ateher kjo tregon se ju si person dhe karakter jeni te dobet dhe te gatshem per gjdo deshtim, por ne rastin tuaj ''heqja e dhembit'' e reflekton vetem friken tuaj qe keni per te shkuar ne nje kontrroll tek Dentisti.
Tanki

185

Pershendetje

Mesazh  Angel Eyes prej 13.02.16 15:36

Ēfarė do tė thotė tė endėrrosh tė vdekurit, tė cilėt edhe nė realitet janė tė vdekur? Une pashė nė endėrr qė nėna ime si dhe babai i shokut tim, kishin vdekur (tė cilėt edhe nė realitet kanė vdekur), babai i shokut tim kishte vdekur tri ditė mbas vdekjes sė nėnes sime (ku nė realitet shtatė vjet mė parė). Une shkova nė dy funeralet dhe nuk isha aq e merzitur. Dhe e takova shokun tim, duke ia shprehur ngushllimet e mija e duke i thėne: nėna ime dhe babai yt janė dashur aq shumė, saqe me siguri janė martuar nė jeten e pasosur.(Nė jeten reale as qė njihėshin ndėrmjet vete).
Angel Eyes

9

Mesazh  Tanki prej 02.03.16 19:58

suzanahasalamaj@yahoo.com shkruajti:Diten e sotme dhe diten e djeshme kam par dy endrra qe me kane shqetesuar shume.
E para:   Kam par ne enderr ish te dashurin tim qe kishte nje qen te vogel te  zi edhe une kisha nje qen po te njejte te bardhe.
Qeni i tij me kafshoj tek kemba dhe une e shkelmova dhe e hodha shume larg tek i zoti.Gjate endrres kisha ndjesin se ky i fundit donte te me bente keq.
E dyta:   Sot kam par sikur isha tek shtepia e prinderve  dhe poshte nje ure ishte nje gjarper i madh i zi si kobra dhe donte te me kafshonte por une u largova,me pas pas sikur nje miku im me ofroj lek per ti kryer nje pune te tijen,por une nuk i pranova.

Ju lutem mund te me ndihmoni me shpjegimin e kesaj endrre?

Faleminderit!
Ne fillim do filloj te ju interpretoj te dy endrrat sipas Analogjis se Endrrave dhe pastaj do u a jap nje Analiz te timen rreth paraqitjes se ''Qeneve te Zi'' dhe ''Gjarperinjeve ne Enderr'':

Endrra e pare nderlidhet me mllefin qe ju e keni akumuluar mbrenda ndervetedijes tuaj per ish te dashurin por edhe friken dhe mungesen e guximit per ti ja treguar te verteten, qe ju ende ne nje fare menyre keni nje lloj simpatie per te, prandaj dhe ''kafshimi nga qeni'' ne Enderr interpreton inferioritetin ose mos-guximin qe ju e keni perball tij. Ndersa Endrra e dyte sinjalizon se duhet te keni kujdes me te tepruar me shendetit dhe hixhienen dhe se gjdo dit e me teper ju po filloni te beheni me Paranojake.

Ndersa sa i perket paraqitjes se kafsheve dhe insekteve sidomos: Gjarperinjeve dhe Qeneve te Zi, ato kan edhe nje Interpretim tjeter, Qeni i Zi (pa asnje njoll tejter mbi trup) Macja e zeze dhe sidomos Gajrperi e simbolizojn Djallin dhe Xhindet, te cilat nje pjes e tyre marrin edhe trajtat e kafsheve te sapo permendura me lart dhe mundohen ti shqetesojne njerezit.

Edituar pėr herė tė fundit nga Tanki nė 12.03.16 4:55, edituar 1 herė gjithsej
Tanki

185

Mesazh  suzanahasalamaj@yahoo.com prej 03.03.16 11:15

Pershendetje. Dua te them nje enderr qe kam pare diten e djeshme. Theksoj se para se te fleja gjum thash si tja bej qe te jem gjithmon mire me te dashurin tim. Ne enderr pash sikur isha une me te dashurin tim dhe sikur ishim shum mor bashk ecnim te dy dhe ai me thot ndjej qe do me dale gjak nga hunda . Une e shikoja dhe pash qe i doli gjak i them ngri koken lart. Ai kthen koken dhe shof syt me gjak plot dhe gjak nga hunda. I them te lutek mos me ler... ( ne iden mos ikte nga jeta) dhe me tha jojo pa merak. E futa ne nje makin qe gjeta ne rrug ta coja ne spital dhe pyesja shoferen cti bej ti coj kembet lart. Ja cova kembet lart dhe e mbaja. Shoferia nuk ja ndjeu fare Isha e tmeruar mos me ikte. Ju lutem me ndihmini me interpretimin e kesaj endrre te temershme per mua. Faleninderit .
suzanahasalamaj@yahoo.com

2

Mesazh  Tanki prej 12.04.16 22:46

suzanahasalamaj@yahoo.com shkruajti:Pershendetje. Dua te them nje enderr qe kam pare diten e djeshme. Theksoj se para se te fleja gjum thash si tja bej qe te jem gjithmon mire me te dashurin tim. Ne enderr pash sikur isha une me te dashurin tim dhe sikur ishim shum mor bashk ecnim te dy dhe ai me thot ndjej qe do me dale gjak nga hunda . Une e shikoja dhe pash qe i doli gjak i them ngri koken lart. Ai kthen koken dhe shof syt me gjak plot dhe gjak nga hunda. I them te lutek mos me ler... ( ne iden mos ikte nga jeta) dhe me tha jojo pa merak. E futa ne nje makin qe gjeta ne rrug ta coja ne spital dhe pyesja shoferen cti bej ti coj kembet lart. Ja cova kembet lart dhe e mbaja. Shoferia nuk ja ndjeu fare   Isha e tmeruar mos me ikte. Ju lutem me ndihmini me interpretimin e kesaj endrre te temershme per mua. Faleninderit .
Shumica e Endrrave te tmerrshme ne disa raste kan nje perfundim dhe kuptim te mire (pozitive). Te shohesh sikur po te rrjedh gjak nga hundet dhe organet e trupit ty ose ndonje tjetri si ne rastin e te dashurit te juaj ateher nuk keni nevoje pse te frikesoheni sepse do te ju plotesohet nje deshire !
Tanki

185

Mesazh  Zebra prej 14.04.16 14:39

kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur.kishte ne dore 3 monedha.Dy monedha ishin 100 lekeshe(te reja) dhe e treta ishte 50 leke(te reja).Monedhen 50 lekeshe e mbajti per vete gjyshja kurse dy te tjerat 100 lekeshe mi dha njeren mua e tjetren motres time.ca kuptimi ka endrra?
Zebra

i'm simply the best

16

Mesazh  Orakulli prej 24.04.16 10:54

Pershendetje!
Kohet e fundit kam pare disa enderra te cuditshme. Heren e kaluar pashe ne enderr nje qen i cili lindi 3 kelysha dhe me pas 2 prej tyre ngordhen pasi i shtypi skrepi , zona ku ndodhej qeni ishte afer lagjes time ku po beheshin shum punime theksoj se kishte shum balte. Enderra tjeter ka te beje me mua dhe nje shoqen time , ndodheshim ne klase dhe un hedh nje cope buke nga dritarja papritur mblidhen 3 minj dhe me pas vijn te klasa ku kishin ber dhe nje si vrime (foleja) me pas u shtuan . Gjithashtu pasi pashe kto enderra dhe mami im kishte pare nje enderr ngjashem times dhe pas 2 ditesh nuk arrita dot te shkoja ne nje udhetim qe kishim planifikuar me familjen . Cfare shpjegimi mund ti besh enderrave te mia si dhe te me thuash nese dikush me ka marre sy . flm.
Orakulli

Ajo cka shohim nga krijimi nuk eshte gje tjeter vecse theket e rrobave te Zotit.

1

Mesazh  Ka Di prej 26.04.16 7:36

Ju lutem nqs mundeni dua te me shpjegoni nje enderr
.
Kjo enderr eshte parenga motra ime.
Ne enderr kishte pare sikur ne shtepine tone kishte ardhur djali qe une dua bashke me babain e tij te me kerkoje doren.
Ai kishte ne dore nje cifte dhe ulur kembekryq dhe sikur do nderronim unazat.Por unaza qe ai me vuri motres i dukej si unaze kaucuku,sepse nuk ishte unaze florir.Unaza sikur ishte si ngjyre lejla me si tip fluture a dicka e tille.Motra mendonte: -Po cfare eshte kjo gje,sikur nuk i pelqente kjo unaze ngaqe nuk ishteprej floriri dhe kaq se i del gjumi.

,cfare kuptimi ka?
Ka Di

3

Mesazh  Angel Eyes prej 04.05.16 10:08

Kam pare ne enderr, gjyshen time (e cila eshte e gjalle). Papritmas me rrethuan edhe njeqind gjyshe tė njejta, dhe kisha ankth.Cfar kuptimi ka?
Angel Eyes

9

Mesazh  Tanki prej 04.05.16 16:30

Angel Eyes shkruajti:Kam pare ne enderr, gjyshen time (e cila eshte e gjalle). Papritmas me rrethuan edhe njeqind gjyshe tė njejta, dhe kisha ankth.Cfar kuptimi ka?
Te shohesh gjyshen ne enderr do te thot se i ke pare virtytet e trashiguara ne sjelljet e tua, Gjyshja ne Enderr e luan rolin e qiltersis dhe te pastertis shpirterore qe ju e posedoni ! Sa i perket 100 gjysheve te njejta qe ju kan rrethuar, nuk ka ndonje komentim ekzakt per kete lloj perjetimi ne Enderr perveq nese ju personalisht e merrni si DIĒKA pozitive e jo si ankth.
Tanki

185

Mesazh  Ka Di prej 21.05.16 7:46

Do ma shpjegoje njeri kete enderr apo jo,,, me duhet ta di patjeter shpjegimin,,please.

Kjo enderr eshte pare nga motra ime.
Ne enderr kishte pare sikur ne shtepi ne tone kishte ardhur djali qe une dua bashke me babain e tij te me kerkoje doren.
Ka Di

3

Mesazh  Tanki prej 21.05.16 17:52

Ka Di shkruajti:Do ma shpjegoje njeri kete enderr apo jo,,, me duhet ta di patjeter shpjegimin,,please.

Kjo enderr eshte pare nga motra ime.
Ne enderr kishte pare sikur ne shtepi ne tone kishte ardhur djali qe une dua bashke me babain e tij te me kerkoje doren.
Me endrren e motres suaj qe ma parashtruat, mund te kuptoj se motra juaj ka simpati te madhe per njeriun qe ju e dashuroni !!!

Pavarsisht nese ajo e mohon absolutisht nje gje te till ne prezencen tuaj ?!!

Por kesaj simpatie nuk mund ti shmanget ne ndervetedije dhe ne endrra, ndoshta edhe fakti pse ajo vendosi te ju rrefej kete enderr eshte qe te ju merakose juve ne lidhje me te dashurin tuaj.

Nese Endrra qe ju ka treguar motra eshte fiks ne perpikshmeri ashtu siq e shpjegon, ateher un dua te ju sqaroj nje perfundim interesant. Ne Enderr djaloshi e shperblen motren tuaj me nje unaze false te thjeshte prej kaucuku ngjyr lejla dhe me simbol fluture, dhe kjo gje i jep asaj te kuptoj se njeri qe ajo e simpatizon nuk eshte per te (pra per motren tuaj) por per juve, prandaj floriri ne zemren e tij ju takon juve.
Tanki

185

Mesazh  Zebra prej 22.05.16 7:55

kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur.kishte ne dore 3 monedha.Dy monedha ishin 100 lekeshe(te reja) dhe e treta ishte 50 leke(te reja).Monedhen 50 lekeshe e mbajti per vete gjyshja kurse dy te tjerat 100 lekeshe mi dha njeren mua e tjetren motres time.ca kuptimi ka endrra?
ju lutem ma shpjegoni patjeter. flm
Zebra

i'm simply the best

16

Mesazh  Tanki prej 11.06.16 0:21

luaneshasweet shkruajti:kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur.kishte ne dore 3 monedha.Dy monedha ishin 100 lekeshe(te reja) dhe e treta ishte 50 leke(te reja).Monedhen 50 lekeshe e mbajti per vete gjyshja kurse dy te tjerat 100 lekeshe mi dha njeren mua e tjetren motres time.ca kuptimi ka endrra?
ju lutem ma shpjegoni patjeter. flm
Gjyshja e vdekur ne enderr i perfaqeson vetit e trashiguara tek ju (femijet dhe mbesat e saj) ndersa me 3 monedhat ne enderr 50 te sajat dhe dy nga 100 per ju, len te kuptoj se ajo sa ishte gjall ju ka dashur ne menyre te barabart juve me shum se veten e saj !
Tanki

185

Mesazh  Eli123 prej 14.06.16 12:31

Pershendetje. Kam par nje enderr te ēuditshme qe me beri kurjoz shum dhe mendova ta postoj.. Kam par sikur isha tek shpiat e vjetra (qe kam 3 vjet qe kam ikur) dhe tek lavamani guzhines shikoj nje hardhi qe dilte nga cimentoja dhe u ngjiste ciper ne mur, (realisht ate hardhi e kam tani ne shtepin ku jetoj te mbjell ne nje vazo) mirpo ishte rritur pak dhe gjethet ishin si te vyshkura sikur ishin thar, dhe largova pjesen e lavamanit dhe po i hidhja uj aty ku dilte nga ēimentoja, (dua te theksoj qe ishte si erresir vendi dhe pis). Dhe papritur me del sikur posht shpis jetonin te tjer edhe aty ku hedha ujtin un i ndota murin atyre posht,edhe ēuditshem po me fliste nje grua (qe me ngjasonte me maman e shokut tim qe jan besimatar mysliman) dhe me thoshte hardhin tėnde e kan mar ne msysh dhe do te jap disa gjera nga kurani qe te behet mir. kaq ishte, ne fakt me ngjasoi sikur babai im nuk e besoi ate qe tha ajo gruaja por sme kujtohet mir...me falni qe u zgjata pak
Eli123

2

Pėrshendetje

Mesazh  22Angle Eyes22 prej 28.07.16 19:08

Mbrem pashė nė ėnderr nėnen time tė vdekur, e cila mė tha: "Neser nė mbremje do tė vish tek une". Ju lutem, nese ka mundėsi sa mė parė ta interpretoni kete enderr. Ju faleminderit.
22Angle Eyes22

1

Mesazh  Tanki prej 29.07.16 19:03

22Angle Eyes22 shkruajti:Mbrem pashė nė ėnderr nėnen time tė vdekur, e cila mė tha: "Neser nė mbremje do tė vish tek une". Ju lutem, nese ka mundėsi sa mė parė ta interpretoni kete enderr. Ju faleminderit.
Mund te ket qen ndonje emocion i pa-ngarukar per vdekjen e prindit tuaj, dhe gjat gjumit, ne kohen kurr metabolizmi i juaj eshte i ulet, mendimet negative zen hapesire me te madhe ne memorien tuaj dhe si pasoj e kesaj ato jan paraqitur ne endrrat tuaja me nje naracion trishtues.
Tanki

185

Mesazh  Aidas90 prej 21.10.16 13:27

Pershendetje!
Kam nje pytje per enderrat e mija.

1
Kam pare qe bera sex me njeri pa i njofur por ne enderr ishte sikur e dashuroja! Dhe nuk e kuptoj Pse.
Ne jeten e vertet jam e lidhur, dhe kemi 6 vjet sebashke.

2
Isha me nje njeri bashke duke kerkuar dicka. Dhe me nje here me doli nje njieri tjeter panjohur, dhe una e vrava me nje pistolete direkt ne koke dhe vdic me njehere!!! Kjo enderra me beri shume frike!!

Ka shpjegime per keto dy enderra??? Ka njeri qe e di ta interpretoj?
Aidas90

3

Mesazh  Tanki prej 29.10.16 5:14

Aidas90 shkruajti:Pershendetje!
Kam nje pytje per enderrat e mija.

1
Kam pare qe bera sex me njeri pa i njofur por ne enderr ishte sikur e dashuroja! Dhe nuk e kuptoj Pse.
Ne jeten e vertet jam e lidhur, dhe kemi 6 vjet sebashke.

2
Isha me nje njeri bashke duke kerkuar dicka. Dhe me nje here me doli nje njieri tjeter panjohur, dhe una e vrava me nje pistolete direkt ne koke dhe vdic me njehere!!! Kjo enderra me beri shume frike!!

Ka shpjegime per keto dy enderra??? Ka njeri qe e di ta interpretoj?
Endrra e pare: Nese shihni duke filtruar me nje njeri te panjohur ne enderr, kjo do te thot se ju keni nevoje ti plotesoni me shum nevojat e juaj seksuale ne shtrat, prandaj seksi jo i mjaftueshem ne xxxx ju qon ne fantazi te ndryshme erotike dhe ju ben te enderroni kinse po kryeni marrdhenje me njerez qe nuk i keni par ose takuar kurr ne realitet !

Endrra e dyte ka te bej me karakterin tuaj prej ''paranojakeje'' mendoj se druheni nga DIĒKA ne jeten bashkeshortore ? Dhe po ashtu  keni  dyshime, frik dhe ankth te shprehni dhe me pas ta perballoni frustrimin tuaj ne kete qeshtje !
Tanki

185

Mesazh  Aidas90 prej 31.10.16 8:48

Ok shum falimenderit!!!
Aidas90

3

Mesazh  Aidas90 prej 31.10.16 10:04

Dje bera nje enderr tjeter.
Isha posht shpijes, Edhe degjoja nje melodi nga nji Pianoforte. Pastaj ngritem Te shkallet Edhe melodija me perziellte deri me deren e shtepis. Pastaj hy brenda Edhe dali ne ballkon per Te pijr nje zigare.
Muzika ndryshon edhe vjen nje melodi tjeter, Edhe Show qe eshte dashuri i im qe luan piano Edhe aj vazdhon Edhe sikur ndjeja qe ishte gijthcka ne rregull.

Cfar kuptimi ka ky tani?
Aidas90

3

si mund ta interpretoj?

Mesazh  xele95 prej 01.11.16 14:21

pershendetje . kam par nje enderr sikur u gjendja ne maje te nje shkembi e dikush u mundua te me hidhte po sme hodhi dot e ra vet. ai ra ne uj.
papritmas u gjenda dhe un ne ujin e gjelber e t paster si t kulluar te detit dhe po notoja ne siperfaqe kur dikush u mundua te me kapte nga kemba e tme terhiqte posht.me terhiqte e me terhiqte po pa suksess un gjithmon arrija te dilja prap ne siperfaqe. por aq me shum her te dilja aq me shum u shtonin kta personat qe mundoheshin tme terhiqnin por te cilet asnjiher smunden te mbysnin ne ate uj te gjelber te paster e te kulluar.
gjithmon qe dilja ne siperfaqe shihja nje shokun tim e nje vajz (te cilen kisha qejf) qe qendronin mbi nje ur duke folur per mire per mua por qe sme shihnin dot qe po vuaja e qe po luftoja me kta njrz si shpirtra t zinj qe po u mundonin tme terheqin posht.
xele95

1

si mund ta interpretoj?

Mesazh  Me.m16 prej 14.11.16 16:02

peshendetje
kam pare nje enderr sikur isha ne shkolle dhe ate ore kisha fiskulture .
si cdo here vjen mesuesi per te na marre ne palester dhe une nuk doja te shkoja sepse doja te nderrohesha ne klase dhe sapo mesuesi donte un doja te nderrohesh a dhe thash qe po nderohem sebashku me disa shoqe te tjera
ok na tha mesuesi nderrrohuni
dhe filluan te nderroheshin
ne nje moment mua sikur me ishin lagur tutat dhe doja te lahesha
ne fund te klases ishte nje vaske si me uj me shkume dhe un u futa te lahesha por isha pa rroba para te gjitha gocave dhe nuk kisha aspak turp
dhe sikur u lava dhe po behesha gati te vishesha done te vinte mesuesi te na therriste por i thash qe akoma nuk jemi nderruar dhe kshu erdhi 2/3 here por ne nuk ishim gati
pastaj ra zilja dhe une u habita shume sepse kurr nuk kisha munguar ne oren e fiskultures dhe me vinte pak inat

pastaj kaloj nje enderr tjeter un iisha diku lart ne nje rruge bregdetare si dhkemb dhe posht ishte nje det i bukur uje shume i paster dhe i kulluar dhe ne breg si blu pak e erret me pas e erret
pastaj sikur papritur ugjenda tek rruga e shtepise sime me kushurirene kushuririn pas nesh ishte djali qe un pelqej me mamne e tij dhe sikur po vinte nga mbrap

Faleminderit
Me.m16

1

Mesazh  Tanki prej 01.12.16 19:23

22Angle Eyes22 shkruajti:Mbrem pashė nė ėnderr nėnen time tė vdekur, e cila mė tha: "Neser nė mbremje do tė vish tek une". Ju lutem, nese ka mundėsi sa mė parė ta interpretoni kete enderr. Ju faleminderit.
Endrra shpreh brengosjen dhe shqetesimin tuaj per vdekjen e nenes, por gjithashtu eshte nje paralajmerim se vdekjen dhe jeten e ndan vetem nje fije e holle, prandaj duhet te kujdeseni me shum per veten (ta menagjoni stresin) ne menyre qe ta ruani shendetin tuaj !
Tanki

185

Mesazh  tigriBluu prej 04.12.16 21:43

Kam pare nje enderr shume te cuditshme e cila ka vazhduar nje nate tjeter.Isha duke qendruar para nje pylli te erret e te frikshem dhe aty shfaqet nje zane ngjyre blu e cila me ndricoi pamjen.Buzeqeshte dhe ishte shume lozonjare.Me kerkoi ta ndiqja dhe ashtu bera.Dukeecur neper pyll fokusehesha vetem tek ajo pasi e kisha frike errsiren por prezenca e zanes me qetesonte.Nga larg degjohet zeri i nje bishe qe cohet nga gjumi prej zhurmes qe kishte bere zana.U tremba nje moment por zana tallej me ate bishen e frikshme qe nuk e kapte dot.E vinte ne loje.Me buzqeshte mua dhe e kuptova qe skishte asgje per tu patur frike.Tani vazhdimi ishte kur dola nga pylli dhe ishte bere dite.Perpara kam nje peme ulliri te ciles rrenjet i vazhdojne deri ne det qe esht afer pyllit.Esht dite shume e bukur dhe deti esht kristal.Por kisha nje ndjenje te keqe.Aty vjen nje drer i cili ishte ngjyre e zeze dhe ishte shume i madh dhe i shpejte(Bisha nga pylli).Ishte shume i frikshem dhe gjeja e pare qe me erdhi ne mendje ishte te hipja tek pema e ullirit.Tani kjo bisha me ndjek dhe kembengul te hipi ne peme e te me kapi.Gjeja e cuditshme ishte se nderkohe qe po hipja neper deget e ullirit qe te mos te me kapte bisha duhej te hipja ne nje nga dy deget qe kisha afer.S'e di pse zgjodha me te hollen megjithse e dija qe do thyhej.Rashe nga pema dhe bisha u zhduk.U ngrita ne kemb dhe pashe qe pema u be me e madhe dhe rrenjet i zgjeruan dhe un po rrija mbi to.Shoh detin qe me afrohet tek kembet dhe esht shum shum i paster dhe i bukur.
tigriBluu

1

Semundje me kancerit te gjirit

Mesazh  Sajmr prej 08.03.17 15:51

Pershendetje pash ne enderr mbrem sikur mu shfaq dicka ne gjoks si nje shenje si nje nishan te madh u tremba shum u friksova e ferkova me dore sikur u hoq u zhduk u clirova thash shyqyr iku nuk kisha gje...
Ju lutem ktheni nje pergjigje faleminderit per mirkuptimin...
Sajmr

1

pershendetje!

Mesazh  ela19 prej 20.04.17 10:13

Enderra qe kam pare me ka len te turbulluar e nuk me hiqet nga mendja ... ju lutem mund te ma intermpretoni ....
Isha duke prere dheun ne nje vazo me thike sikur po prisia dicka kompakte , heqe pjesen e dheut te prere e shoh krimba dheu . vazo ishte boshe pa lule .
ela19

1

Mesazh  Tanki prej 29.12.17 2:40

ela19 shkruajti:Enderra qe kam pare me ka len te turbulluar e nuk me hiqet nga mendja ... ju lutem mund te ma intermpretoni ....
Isha duke prere dheun ne nje vazo me thike sikur po prisia dicka kompakte , heqe pjesen e dheut te prere e shoh krimba dheu . vazo ishte boshe pa lule .
Te shihni ne enderr se keni prer diqka do te thot se ju i keni perfunduar me sukses disa sfida te vogla koheve te fundit (e keni hequr merakin), ndersa krimbat e dheut ne nje vazo boshe jan vetem shqetsimet e juaja per punet te cilat i keni kapercyer apo ju presin, prandaj nuk ka asgje per tu shqetesuar.
Tanki

185

Citim

Mesazh  Tanki prej 29.12.17 3:12

Nga sonte kam vendosur qe ta kyq Temėn: 'Interpretimi i Endrrave nga-Tanki', per nje kohė te pa-percaktuar. I pershendes te gjith antarėt e forumit dhe pres nga ju qe te keni mirėkuptim.

Nė tė njejtėn kohė temėn mund ta shfletoni edhe si lexim

Faleminderit
Tanki

185

Mesazh  Sponsored content

Sponsored content

Faqja 6 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi