Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 4 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 11.04.14 21:15

orkida_al@yahoo.com shkruajti:Kam pare djalin  tim qe po hante nje molle me leng ne enderr dhe une po mendoja ne enderr :ua mesoi te haje pasi ne realitet i ha te bluara frutat dhe gjithshka tjeter.
Nese e shihni djalin tuaj ne enderr duke ngren molle , kjo do te thot se ne te ardhmen do te kete probleme me tretjen e ushqimeve ne organizmin e tij sidomos me laringun e fytit .

Tanki

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  vlorah prej 14.04.14 9:17

Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?

vlorah

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  vlorah prej 15.04.14 10:32

dje e kam postuar kete mirpo akoma askush nuk me eshte pergjigjur
Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?
Nuk po mund ta kutpj se pse eshte duke ndodhur kjo?
Ju lutem pres ndonje pergjigje?

vlorah

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.04.14 22:45

vlorah shkruajti:dje e kam postuar kete mirpo akoma askush nuk me eshte pergjigjur
Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?
Nuk po mund ta kutpj se pse eshte duke ndodhur kjo?
Ju lutem pres ndonje pergjigje?
Te gjitha Endrrat Interpretohen me rend ! Ky eshte rregulli i forumit do te vije edhe rralla e juaj , Kalofshit mire .

Tanki

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 21.04.14 17:09

Armiri shkruajti:Pershendetje Tanki.Mamaja ime me ka pare ne enderr teksa fejohesha me 1 vajze qe ajo nuk e njihte dhe i vume njeri tjetrit unazat e floririt,ne nje ambient shume te bukur,me njerez dhe te gjithe ishin shume te lumtur per mua.
Fejese ne Enderr do te thot kalim nga nje faze ne nje faze tjeter me dinamike te jetes ne te cilen do te marrin pjese dhe do te luajn rol Njerezit ose Personat jashta familjes tuaj , por nese Mamaja juaj ju ka pare juve qe ju fejoheshit me nje vajze ateher duhet te kujdeseni per nenen tuaj sepse mund qe te goditet nga ndonje semundje jo lehte e perballueshme !

Tanki

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Nina05 prej 22.04.14 20:09

Pershendetje,
shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit

Nina05

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  OLAaa prej 24.04.14 12:13

Kam pare ne enderr sikur shikoja fotot e nje shokut tim te klases(i cikli ka filluar te shoqerohet shume kohet e fundit me mua). E cuditshmja eshte se fotot ishin te bera si ne erresire sikur me zor dallohej fytyra e tij dhe sfondi mbas tij ishte si nje thertore(me kafsh te rjepura po nuk kishte pike gjaku). Me e cuditshmja ishte se keto foto sikur mi jepte nje cun qe kam shume kohe qe pavarsisht pelqimit tim e kam ndare mendjen qe smund te jemi bashke...Shume enderr e cuditshme por ju lutem me ndihmoni duke ma shpjeguar

OLAaa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Albi4all prej 26.04.14 1:23

tanki mund te ma komentosh kete nese ke koh
kam pare nje ender te them se ishte enderr por me dukej si e gjall isha ne gjum te thell dhe papritmas si nje erresir u afrua tek un dhe filloj te me merrte energjin jetsore sa filloi te me dhembte gjoksi me te vertet pastaj vetedija ime filloi te kendonte me nje ze qa te bukur suren " el fatiha" sa as vet nuk mund ta besoja qe kisha qa ze te bukur ajo qenja u largua duke me then nje dit do te bie Zoti yt dhe un do te kthehem prap. gjoksi filloi te medhimbte per disa dit sikur kishte munges energjie
mirpres mendimin tuaj si komentes i endrrave

Albi4all

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 28.04.14 0:56

orkida_al@yahoo.com shkruajti:kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur,qe kishte nje bibel ne dore dhe ishim te treja une mami dhe gjyshja.Ajo hapi biblen dhe filloi te lutej kendonte dhe te treja po kendonim ne forme lutje dhe isha e gezuar shume ne enderr dhe po ferkoja gjyshen nga kenaqesia.Gjyshja ishte e veshur ne te bardha dhe dukej e qeshur.Ne realitet ajo para se vdiste lexonte biblen dhe vdiq me besim.ndersa une dhe mami jemi myslymane por te treja kemi te perbashket besimin ne zot.Ne fund te endres po me qeshte e veshur me te bardha dhe qendronte ulur ne krevat apo ne karroce se kujtoj dot por mbrapa saj ishte nje njeri me ngjyresi zezak qe kujdesej per te.imbante karrocen me duket se mbaj mend mire kete pjese
Endrrat Profetike shpesh paraqiten me ate te Karakterit Fetare , por ketu nuk duhet te ngaterrohen rolet dhe menyra e funksionimit te Endrres. Te shohesh ne Enderr Gjyshen pa marre parasyshe interpreton tronditjen tuaj sikur se e kam cekur herave te kaluara dhe mallengjimin juaj rreth asaj kjo mund te ndodhe kurr ju e keni paramenduar gjyshen tuaj te vdekur gjat dites por nuk keni qen ne dijeni te plote per te apo nuk i keni dhen shum rendesi figures se saj gjat paramendimit edhe pse mendimet jan regjistruar ne koken tuaj dhe u jan paraqitur gjat nates , ky eshte Interpetimi me i sakt dhe me shkencore per nje shikim te endrres apo ne kete rast per nje person te vdekur qe shfaqet ne Enderr .

Sa i perket Bibles kjo pasqyron Profecin dhe besimin e pa-kufizuar te saj ndaj atij Religjioni qe e preferonte dhe qe ju ndiheshit krenare kurr ishite gjalle me zgjedhjen e saje , e qeshura ne enderr ndonjeher mund te tregoj Jo korrektesin ndersa , veloja e bardhe qe kishte ne trup paraqet qiltersin e saj. Ndersa Burri i Zi qe kujdesej per te eshte Engjulli i cili e kishte per detyre qe te kujdesej per Gjyshen tuaj gjat jetes prandaj dhe Endrra qe keni pare ju ka veqori te nje Endrre Profetike .

Tanki

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje!

Mesazh  Marta39 prej 28.04.14 11:08

Mund te me shpjegosh kete enderr te lutem.
Kam pare ne enderr nje kale te kuq te eger qe hidhej dhe vraponte rrotull, dhe e kisha shume frike . Ai sikur me vinte nga pas, dhe une sikur per ta qetesuar mundohem ti jap ushqim, dhe pasi i jap ushqimin sikur qetesohet dhe nuk vraponte me, por thjesht rrinte afer meje dhe hante.
avatar
Marta39

what goes around comes back around!!

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mirembrema...

Mesazh  Asined prej 28.04.14 20:22

me jepni nje shqarim........

kam pare ne enderr nje vajze duke ecur ne rruge........ajo kthehet dhe me jep nr......e tl.....sapo zjohem e shkruaj nr....dhe e marr ne tel.......

i bie tl 2 dite dhe sma hap....
naten e dytee me del serisht ne enderr... duke me then pse smi re telefonit....

ju lutem me jepni nje shpjegim se po cmndem.......

kete enderr e ka pare nje kusherir i imi..............ju luttem na ndihmoni...
gjithashut ky ka folur me ate vajzen dhe nuk ishin pare anjeher dhe nuk kishin asnje lidhje....qe te jete te njohur..jetojne ne vende te ndryshme etj etj ejt.................
julutemmmmmmmmmmmmmmmmmm
avatar
Asined

jetoj ne ajer.... duke mos ditur ku te shkel ne jeten reale....pershkak se ka shume njerez te lig

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

any 05 e kam haha

Mesazh  Nina05 prej 06.05.14 22:50

Ju lutem mund tma shpjegoni ate enderr?
avatar
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.05.14 23:21

ilgi shkruajti:Hi
U be dy here qe shoh ne enderr mamin tim shtatzane. Heren e dyte ajo tha qe ishte djale dhe un nk isha fare e lumtur per kete..
Te shohesh mamin tend vazhdimisht shtatzene do te thote  se pasuria e familjes tende do te ritet  2 fish me shum , ndersa nese mami yt ka lindur per herre te dyte djale kjo do te thot se pasurine nuk do mund te ju a shfrrytezoj askush dhe ju do te jeni shum te kujdesur dhe te matur mbi shpenzimet .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  leni10r10 prej 09.05.14 16:23

Kam pare ne enderr , vajzen qe e kam simpati , do te thote vajzen qe me pelqen.Por akoma nuk i kam folur. Endrra fillon keshtu :
Une shkoj ne bazen me disa shoke , papritmas vjen dhe ajo. Pastaj une ulem ne nje qoshe , afer saj , une kisha frike te flisja me te , por papritmas ajo me fole dhe me thote qe te shkojme ne nje bazen tjeter.Une nuk e refuzova ftesen e saj dhe shkuam atje.Gjate rruges ajo me pyet per cel. nqs kam kredit ne te. Kur shkuam atje , ajo filloj te me pyet per disa gjera , dhe me tha disa fjale per dashurine ne mes ne te dyve . Ketu perfundoj endrra . Mund te me tregosh qe cdo te thote te shohesh ne enderr vajzen qe e pelqen dhe qe nuk ke bere asnje llaf me te ne jeten reale ?
avatar
leni10r10

aforizem

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cf dmth kjo enderr?

Mesazh  najada cela prej 11.05.14 14:13

Kam par arkivol ne shpi mbeshtetur te muri ne menyr vertikale.ju lutem cf shpjegimi ka kjo enderr?po kur shikon kal te ngordhur?? me respekt ndaj pergjigjeve tuaja
avatar
najada cela

ne endrra ka realitet

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 21.05.14 0:56

gabrieli shkruajti:Kam pare ne ėnderr disi isha duke lexuar ne
Explorer Univers duke lexuar papritmas e lexova nje lajm qė thoshte : “Do Tė Vije Pėrbindėshi” nga njė planet me form jo tė rrumbullaket, (tė ērregullt) dhe u frikėsova pakes. ju lutem a mund tė me tregoni?
Eshte nje Enderr sekondare , por nga qe jeni ne gjum mund te ju duket 60 sekonda pra 1 Minut , ne lidhje me endrren tuaj mund te ju them se temat ne Explorer Univers ju interesojne shum dhe kurr filloni ti shfletoni i lexoni me mjaft seriozitet e koncentrim  prandaj disa Tema te cilat kan autoresi te ndryshme mund te ju ken shqetesuar ne gjum .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  dope&numb prej 04.06.14 17:18

persh.
ka disa nete qe shoh endrra te ndryshme por te gjitha kane tematiken e njejte. sikur une dhe familja ime shkojme te jetojme ne vende tjera. psh nje nate pashe sikur babi kishte blere nje shtepi ne ferizaj. ne jetojme ne prishtine. shtepia ishte shummeee e madhe pa plan fare veten e madhe 4 ose 5 kate. mami edhe vellezerit e vegjel nuk futeshin ne ate shtepi. ndrekohe mami thoshte se nuk hyj sepse nuk e di se qfare ka ndodhur aty me pare. ndersa un me babin ishim brenda dhe une gjeta shume gjera aty... nje tjeter kam pare mbreme, sikur banesa jone apo vendi nuk e di ishte vershuar dhe shkuam ne nje vend tjeter te jetojme. diku shume larg.. por nuk na lejonin te rrime me shume se 1 jave. dhe besoj se vlen te ceket se qendronim ne nje hotel.
shpresoj se mund te me spjegos te pakten disa gjera..
faleminderittt xx
avatar
dope&numb

destroy what destroys you

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.06.14 0:49

gabrieli shkruajti:Mama ime ka parė nė ėndėrr gjyshen e burrit qė se ka parė asnjėherė nė jetė. Kishte vdekur dhe veshte me rroba per funeral po papritmas ajo ishte ngjall dhe ishte duke u lutur, por papritmas nė ėnderr mu bė njė vajzė e re rreth 13 vjeqe qe tha a don sakez nga goja e saj por mami im i tha jo, sepse ishte frikėsuar nga ajo...
Kjo Enderr mund te interpertohet  ne kete menyre , mamaja juaj ka frike nga plakja , dhe si verzion i eshte paraqitur gjyshja e burrit  (babait tuaj) ne qofte se e ka pare ne enderr gjyshen e burrit ateher binduni kjarte se e ka pare me te vertet ,  ndersa shendrrimi i plakes nga gjendja e saj e vdekur me veshje funderali ne nje vajze te njome 13 vejcare paraqet rinin e stergjyshes suaj ! Fjala : ''a don sakez nga goja'' nga ana e 13 vjecares drejtuar Mamit tuaj me  sa e kuptoj mund te nderlidhet me transferimin e fatit te ngjashem te vdekjes ne nje periudhe te caktuar te mami juaj.
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  lulja e mire prej 08.06.14 22:09

nese mund te ma shpjegosh nje ender kam par ne ender baban tim te vdekur i cili qeshte dhe une e perqafova po ne shtepi ne mbajshim mevlyd per te tu u ngjit neper do shkall e veshme une me nje fustan te bardh e pava vllaun tim i cili thojk per djal te tij qe ishte ber synet e kishte vderkur te lutem qe mtregon per kete ender se femijt e vllaut doti bojm synet po ashtu edhe tezja ime kishte par ender se te nena ime ishte nje kufom midis shpis dhe hoxha knojk mevlyd e jom ne dilem te madhe
avatar
lulja e mire

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jezebel prej 08.06.14 22:20

Mund te me tregoje dikush se qa simbolizon dasma e shof shume shpesh.
avatar
Jezebel

.Nothing is Everything.
.Everything is Nothing.

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje Z.Tanki.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 09.06.14 6:19

Dua te di se c'do te thote te shikosh te dashurin ne Enderr. Une isha duke ecur dhe pashe te dashurin tim qe ishte mbeshtetur pas nje muri. Ai me buzeqeshi dhe une gjithashtu dhe pastaj vazhduam rrugen. Te lutem, me thuaj cfare kuptimi ka se jam shume worried per kete enderr.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per tankin

Mesazh  lulja e mire prej 09.06.14 17:19

lulja e mire shkruajti:nese mund te ma shpjegosh nje ender kam par ne ender baban tim te vdekur i cili qeshte dhe une e perqafova po ne shtepi ne mbajshim mevlyd per te tu u ngjit neper do shkall e veshme une me nje fustan te bardh e pava vllaun tim i cili thojk per djal te tij qe ishte ber synet e kishte vderkur te lutem qe mtregon per kete ender se femijt e vllaut doti bojm synet po ashtu edhe tezja ime kishte par ender se te nena ime ishte nje kufom midis shpis dhe hoxha knojk mevlyd e jom ne dilem te madhe
avatar
lulja e mire

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Endrra e kam pare

Mesazh  Xhesika.Meta prej 14.06.14 13:36

Me ka bere pershtypje nje enderr qe kam pare. Ishte nje dite e zakonshme ku une kisha dal per kafe me mamane dhe motren time. Ndodheshim tek zona e piramides ne tirane dhe aty fillon shiu. Nga larg shoh ish te dashurin tim  dhe largohem nga mamaja dhe motra dhe shkoj e ndjek nga pas. Nderkohe shoh nje veprim te tijen tek pllakat e bulevardit dhe shkoj te shoh se ckishte bere. Sa arrij tek ajo pllake , gjendem perballe me te dashuren e tij qe ka patur ai prej vitesh ( me te cilen mund te jete ndare ose jo kete nuk e di). Ajo me sheh me inat dhe ulemi te dyja te shohim se cfare ndodhej poshte asaj pllake te shkulur te bulevardit. E ngrejme pllaken dhe shohim qe poshte pllakes ishte nje pellg me uji jo te paster ( uji i ndotur, i piset) dhe brenda ujit ishte fotografija e asaj goces ( te dashures  qe ka patur prej vitesh). Te dyja shohim njera tjetren dhe nuk shkembejme asnje fjale , por qe fillojme vrapin se kush do e arrinte ate djalin. Vrapoja pafund kaloja njerez, dyqane per te arritur tek ai. Nderkohe edhe ajo vraponte , por sa do arrija tek ai ajo me humbi na syte dhe une e arrita ate djalin ndersa ajo jo. Humbi gjate rruges per tek ai. Ne fund te rruges takova kete djalin dhe perballe nesh ishte edhe burri i motres se tij dhe i thoshte coje vajzen ( duke me permendur emrin) tek shtepia mos rrini aty. Ky me merr dhe me con tek shtepia e tij aty ndodheshin prinderit e tij, kusherinjte pervec motres se tij. Prinderit po pergatisnin nje darke. Aty ndodhej edhe babai im. Vjen ne kuzhine babai i ketij djalit dhe i jep babit tim nje peshk te madh te pjekur ( per nga madhesia dukej si peshkaqen) dhe ja le ne duar pjaten me kete peshk te madh. Ckuptim ka kjo enderr??
avatar
Xhesika.Meta

Mend s'ke, mend s'do, mend shet...

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  Xhesika.Meta prej 14.06.14 13:38

Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?
avatar
Xhesika.Meta

Mend s'ke, mend s'do, mend shet...

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 21.06.14 10:19

Kam parė ėndėrr disi isha duke luajtur futboll me miqet e mi por papritmas pash larg qė po vinte njė re e zez stuhie por ajo stuhi kishte njė dritė afėr qė dukej si fishekzjarre une hyra ne shtėpinė time per ti treguar mamit tim por nuk e gjeta,aty pranė e shoh shoqen time me njė pem te vogel brenda ne shtepi qe kishte plot dardha disa ishin te kalbura por une e kerkova dhe e zgjedha mė te miren
avatar
Angel Eyes

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 21.06.14 10:37

Kam parė po ashtu enderr duke hyer ne banjo dhe e shiqoja veten nė pasqyrė por mu duk vetja qė ndryshova pash veten me pikla ne fytyr dhe sytė e vegjel qė nuk I kam ne realitet dhe floket perball te prera dhe fytyra mė e madhe I thosha nėnes time qė jam shemtuar por nėna me thoshte si me thot edhe ne jeten reale ti je shum I bukur por je vetem pak I ligesht, por kur dola jasht pash nje loje qė po luhej ne atė lojė ishin shumė kutia qe ēmimi mi I lartė ishte 500€ une mora pjesė ne atė loje me gjyshen time 84 vjeqare, ne ate lojė kishim te drejt per ti hapur vetem 3 kutia gjyshja ime I fitoj 24€ por une I hapa vetem dy kutia dhe I fitova 200€ ne njė kuti dhe 500€ qė ishte ēmimi kryesor I fitova ne kutinė tjeter jam gėzuar por keto para I'a dhash nje aktori duke shpresuar qė ai do tė ma jap 10% e parave, ju lutem a keni ndonjė shpjegim per kėtė ėnderr. Ju Faleminderit
avatar
Angel Eyes

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 21.06.14 10:50

Mamaja ime ka pare ne endėrr duke shkuar ne njė funeral disi kishte vdekur njė grua nga ana e familjes sė saj mamaja ime ishte veshur me rroba te zeza .por por tu mos u veshur gjith nė zi mori ēantėn e kuqe pastaj u mblodhen shumė gra duke pritur ne jne mal me pisha shum te larta dhe pritshin grat qe tju pri nena ime por nena nuk ishte merzitur fare qe ka vdekur ajo grua papritmas hym ne dhomen ku ishta kufoma dhe I degjova grat tek po qanin dhe thoshin qe eshte e re, nenes time I ranė lot vetem e vetem qe dikush mos ta shihte qe nuk eshte duke qarė,kufoma I kishte floket bjonde, por disa gra hyren para nenes time edhe pse asaj I takonte te hynte para te gjithave. Ju lutem jepeni shpjegim nenes time aq me shumė qe te jetė e mundur. JU FALEMINDERIT.
avatar
Angel Eyes

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 28.06.14 10:05

Nėna ime ka parė ne ėndėrr se dikush i thotė nė Anglisht:
Open The Door, (Hape Deren) sa ishte duke shkuar per ta hapur deren, i doli gjumi... ju lutem a keni shpjegim per nėnen time.
avatar
Angel Eyes

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 30.06.14 0:49

lulja e mire shkruajti:nese mund te me spjegon e kam babin e vdekur por nje ender me to sme len rahat e shoh ne ender qe oshti gjall po i therur me thik dal me kerku ndihm tek vllau po kur e kthej koken mbrapa  e shof te mbuluar me gjak duke qajtur me del gjumi te lutem me spjego kete ender se nuk pomuj mu rahatu lutem per shpirt tet tij dit e  nate
Endrrat me te aferm te vdekur jan te shpeshta dhe posaqerisht kurr ne enderr ju del nje familjare i vdekur ose ne rastin e endrres tuaj Babai i juaj i ndjere !  Babai i Vdekur ne Enderr tregon se ju ende ndjeheni e tronditur nga vdekja e tij te cilen ju nuk e vereni gjat kohes kurr jeni te zgjuar , dhe tronditja e juaj shfaqet ne nje forme imazhi gjat kohes se gjumit kurr ju jeni te fjetur dhe ka raste qe ato te shihen ne menyra vullgare sikur se shpjegimi per babain tuaj : ''ishte i gjalle por i therrur me thike'' pra varet edhe nga mendimet e juaja te perdtishme te cilat ndikohen edhe nga filma apo lajme te ndryshem.

Natryisht ne qofte se nuk ka vdekur ne te vertet nga e therrura me thike !!?
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  AI IA prej 01.07.14 15:54

Pershendetje. Para 2 ditesh kam pare nje ender sikur nje person i veshum me te zeza me ndiqte me arme per te me vrare. Une vrapova dhe shkova te nje dhome ku ishte dhe vellai im. Ke dera e dhomes ishte nje person i vrare dhe kishte nje automatik. Une e marr ke armen dhe ia jap vellait. Ne ate moment vje ky personi qe po me ndiqte dhe me qellon me arme 2 here por nuk me kap asnje. I them qe jo ti po asnje person ne bote nuk me ben dot keq mua dhe ne ate moment atij i prishet arma. I kerkoj vellait qe ta qelloj por ai refuzon dhe me vone ai qe po me ndiqte u largua.
A mund te me shpjegoni?
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje Eliza

Mesazh  bela12 prej 05.07.14 15:29

Kam par ne enderr sikur isha duke u fejuar me te dashurin dhe tek shtepia ime ishim mbledhur per darke disa te aferm te mi dhe te tij, edhe un isha aty por ai nuk ishte I pranishem gjat gjith mbremjes...e kam par dy her kete enderr brenda nje nate vetem se heren tjeter darka u be ne shtepin time por prap ai nuk ishte I pranishem...te lutem me jep nje shpjegim..
avatar
bela12

Emptiness

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  lulja e mire prej 06.07.14 20:20

pse nuk po pergjigjesh per pytjet e endrave tona ne po presim me pa durim tankiiiiiiiiiii
avatar
lulja e mire

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  bela12 prej 07.07.14 7:02

Pershnetje.. kam par ne enderr sikur I dashuri po me ndiqte te me vriste me arme por pastaj un ia dola te fshihem ndersa ate pastaj e vrau motra ime...te lutem me jep nje shpjegim
avatar
bela12

Emptiness

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  bela12 prej 07.07.14 7:14

Pershnetje
Kam par ne enderr sikur I dashuri po me ndiqte te me vriste me arme por un ia dola te fshihem por pastaj motra ime e vrau ate..te lutem me jep nje shpjegim...
avatar
bela12

Emptiness

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lindje

Mesazh  Nina05 prej 08.07.14 9:47

pershendetje ,mbreme kam pare ne enderr sikur isha shtatezan ,kisha ardhur ne momentin e lindjes por barku me dukej shum pak,ndjeja bebin qe me godiste me kemb ,momentin e lindjes nuk e pash por pasi kisha lindur shoh dy te qepura te medhaja nje anes barkut dhe nje ne kembe,nuk e di nese ishte vajze apo djal shoh edhe qe me kishin ardhur njerez per vizit dhe un ngrihem ti takoj nje plake me kish ber dhurate nje pal corape leshi mua dhe bebit ,ndersa nje tjter teksa me takonte me shtypte barkun dhe un ndjeja dhimbje dhe dola nga dhoma..c'fare endrre ahhaah ..shpresoj t'me pergjigjeni flm !!
avatar
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  adri ana prej 09.07.14 15:40

pershendetje, mund te me shpejgoje dikush kete enderr... isha ne dhomen time dhe po flija ne fillim me dukej sikur kalon dikush ne dhomen time por nuk e identifikoj dot,,pastaj me dukej sikur ishte nje shoqe e imja dhe po me guduliste tek kembet, kur ngrihem te shoh ajo me dukej si nje plake e moshuar, e kerrysur, e veshur me te zeza dhe me fytyre te mbuluar, ne ate moment trembem dhe me del gjumi.. perseri shoh te njejten po tani ajo afrohet me shum afer fytyres dhe un jam shum e trembur aq sa qaj.. gjithcka dukej kaq reale..ahh dhe dua te theksoj qe kisha nje dhimbje koke te tmershme aq shum sa nuk ngrihesha dot me vinte vetem gjum.. pas asaj enderre nuk kam me dhimbje koke, duket sikur ishte vetem nje makth dhe kaq...:(
avatar
adri ana

Mrekullia e te folurit me sy eshte se nuk ka gabime gramatikore. Shikimet jane fraza perfekte...

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  bela12 prej 10.07.14 1:09

Pershnetje
Kam par ne enderr sikur I dashuri po me ndiqte te me vriste me arme por un ia dola te fshihem por pastaj motra ime e vrau ate..te lutem me jep nje shpjegim...
avatar
bela12

Emptiness

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 12.07.14 3:23

Sara83 shkruajti:cnenkuptojn fiqt ne enderr ? sikur po ecja me makine,dhe anash rruges shikoja pemč me fiq te pjekur...flm Tanki
Ne qoft se shikoni fiq te pjekur posaqerisht ''Pem'' ateher kjo do te thot se shendeti juaja jep shenja pozitive dhe nuk do te semureni per nje kohe te gjat .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luce prej 13.07.14 13:40

PERSHENDETJE KAM PARE NE ENERR VJERREN E VELLAIT.VELLAIN E KAM TE FEJUAR .SIKUR ISHTE TE SHTEPIA IME DHE VJERRA E VELLAI KERKONTE GJERAT E VELLAIT TIM .THONTE DUA KANATJERE.KULETET.DHE UNE I THOJA PER CFARE I DO GJERAT E VELLAIT TIM .NE NJE NGA SIRTARE E KOMOS GJETI NJE ZEMER ISHTE SI MBAJTES CELSASH .DHE UNE I THASHE SKE PUNE ME KETE KETO JANE TE MIAT.AJO ISHTE PREJ FLORIRI.JU LUTEM ME KTHENI PERGJIGJE SA ME PARE.FLM
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lindje

Mesazh  Nina05 prej 13.07.14 22:29

pershendetje ,mbreme kam pare ne enderr sikur isha shtatezan ,kisha ardhur ne momentin e lindjes por barku me dukej shum pak,ndjeja bebin qe me godiste me kemb ,momentin e lindjes nuk e pash por pasi kisha lindur shoh dy te qepura te medhaja nje anes barkut dhe nje ne kembe,nuk e di nese ishte vajze apo djal shoh edhe qe me kishin ardhur njerez per vizit dhe un ngrihem ti takoj nje plake me kish ber dhurate nje pal corape leshi mua dhe bebit ,ndersa nje tjter teksa me takonte me shtypte barkun dhe un ndjeja dhimbje dhe dola nga dhoma..c'fare endrre ahhaah ..shpresoj t'me pergjigjeni flm !!
avatar
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 17.07.14 23:43

Light and Shadow shkruajti:Endrra ime eshte:E pash djellin qe rrezatonte ngjyre portokalli edhe kodren me shum pem prej se poshti i pash qe ishin nen dominimin e ngjryes portokall.
Dielli ne Enderr ka dy kuptime ajo simbolizon Trurin (qendren) dhe Ekuilibrin , ndersa rrezet e saja ngjyre portokalli  po ashtu edhe kodra me shum peme qe jan te m'veshura me te njejten ngjyre nderlidhen me menagjimin e epsheve te juaja qe jan te shpeshta e jo te rralla ne jeten tuaj reale .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luce prej 18.07.14 11:22

PO MUA PSE SMA SHPJEGON???????????????
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  syri i art prej 19.07.14 15:28

endrrat jan shum te rendesishme,por mos pritni tua shpjegoi dikush tjeter,sepse ato kan te bejn vetem me jeten tende,kuptoi ato mos u mundo ti shpjegosh,ai qe ti shpjegon ta imponon iden e vet,qe ska asnje vler per ty...secili ka rrugen e vet,ndiq rrugen tende...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  dafinashkoza prej 25.07.14 2:08

kam par enderr sikur po flija ne nje krevat me nje qun i cili me pelqente kohe me par por nuk benim asgje sikur vetem me prekte nga njeher dhe une u largova nga ai cfar do te thot kjo?
avatar
dafinashkoza

Dua te di per ate cfar ndodh me mua

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 28.07.14 15:24

big boy shkruajti:Pash vajzen me te cilen kisha lidhje si shok shoqe 6 muaj me pare,
me pelqente shum/i pelqeja shum
asyeja e ndarjes ishte nje perlarje midis nesh te cilen e fillova un i pari


Endrra
Ngisja nje makine isha ngadal jo shpejt,
ajo me shikonte por as nuk qeshte
vetem me shikonte  u futa ne rrugicen perball saj
ishte nje spital i vogel dhe aty pash profin tim te gjuhes shqipe
(me ket vjazen kemi qen ne te njejten klas aty ku edhe u takuam)
ca do te thot e gjitha kjo.
Te shohesh shoqen tende te ngushte ne ate forme sinjalizon se ajo ndal nga dal po ju zhduket nga kujtesa e juaj dhe se qasjet per nje lidhje te re me ate jan shum te vogla , por ne anen tjeter profersori i gjuhes shqipe ne nje enderr te tille paraqet mundesin e nje komunikimi me racional ndermjet te juve dyve .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 04.08.14 22:09

orkida_al@yahoo.com shkruajti:Ju lutem a ka shpjegim per kete enderr.Kam pare ne enderr sikur isha ulur me nje shoqen time nen pemen e sheges qe eshte realisht tek oborri i shtepise se nenes time.Pema ishte ne enderr me e larte dhe ishte plot me kokrra shege te cilat nuk kishin ngjyre te kuqe por ngjyre si ne jeshile nga jashte,jo tamam jeshile e forte dhe po mendoja ne enderr qe ndoshta nuk jane bere plotesisht papritur filluan te binin nga pema dhe une u tremba ,me pas e gjeta veten duke ngrene nje hurme farzeze.A ka ndonje shpjegim kjo enderr.
Te ulesh pran kokrrave te sheqes te cilat ndodhen ne peme do te thot se po kalo nje erozion kohore me plot ndodhira dhe lajme te reja te cilat po ju atakojne vazhdimisht , ngjyra e kuqe nga mbrenda tek shega simbolizon joshjen ndersa jeshilja nga jashte punet e thjeshta e jo shum serioze , ndersa te shohes se ato po bijen mbi ju do te thot se gjerat do te dalin jashta kontrrollit ne qofte se i anashkaloni terresisht .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Zebra prej 11.08.14 15:12

Kam pare ne enderr sikur kisha ne dore nje unaze argjendi me nje gur diamanti te bardhe siper e me diamante jeshile te vegjel,rreth e rrotull.unaza ishte pak e papaster por une kisha nje paisje apostafat per te pastruar unazat dhe fillova ta pastroj unazen time,pasi e pastrova ai diamanti qe kish siper,filloi te shkelqente.ca kuptimi ka endrra.?
avatar
Zebra

i'm simply the best

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.08.14 5:47

anja.. shkruajti:Pershendetje tanki, do doja sh nj interpretim per endrren. Sikur isha duke fjetur dhe degjoja nje frymemarrje sh te rend,gati gati si e nje kafshe ,dmth sh e rende dhe e frikshme,e thoja:kush merr fryme kshu ,ska mundsi te jete njeri,e kur kthehem ng ana tjeter shoh prane jastekut tim nje koke ,jo si e nje njeriu normal,nk kishte sy,dmth e ngjashme me nje maske ,dmth ishte kjo koke q kishte kete frymemarrje,e kur e pash thash ua shejtani,po ky si ka mundsi q vjen ktu?e pastaj me doli gjumi. Pres nj pergjigje ,faleminderit
 Frymarrja e huaj dhe e rende  ne Enderr eshte tregues se ju dispononi vazhdmisht mendime negative dhe se do ta keni nje perjetim jashta normales , ndersa koka e quditshme e ngjashme sikur se nje maske mund te jete entiteti juaj personali i cili ju ndjek ne veprimet e juaja jetesore prandaj dhe ju eshte futur ne gjum duke u paraqitur ne nje forme te quditshme e te pa-dallushme per juve .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Zebra prej 15.08.14 12:31

Po ne te tjereve pse nuk na pergjigjesh o tanki?
avatar
Zebra

i'm simply the best

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  verahaxhiari@hotmail.com prej 15.08.14 22:59

cdo te thot kur shikon kunaten lakuriq dhe mundohesh ta mbulosh me batanije,me pas u mundova ta strehoja te tezja ime
avatar
verahaxhiari@hotmail.com

tyutyty

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Prsh zoti Tanki.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 21.08.14 22:03

Kam pare nje enderr me skelete. Skeleti mbret kishte ushtrine e tij te skeleteve. Skeletet ushtare po i peruleshin dhe pastaj filloi nje lufte mes tyre. Jam e shqetesuar se c'do te thote. Pres pergjigje. Flm, KLM.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 27.08.14 3:59

D4rk DeMoN shkruajti:eshte ndar nga e dashura qe tre vjet edhe tani sheh ne enderr nje rruge plot njerez dhe larg shikon ish te dashuren i afrohet e e takon edhe vrapon me te po kudo qe shkon del shoqeria e tij qe duket sikur e shqeteson dhe perseri e perseri vrapon me ish te dashuren te largohet nga ta por kur vrapon duket sikur sdo shkoj asgjekundi
 Ish-Dashura ne Enderr eshte nje ri-transmetim i momenteve te juaja te pa-harrueshme qe ju i keni kaluar me te ne jete , dhe kujtimet mund te paraqiten edhe ne shum forma te ndryshme ndonjeher te zymta , manllengjyese por edhe momente te bukura e te lumtura , nese e shihni te dashuren qe jeni ndare ne menyren siq e spjeguat ateher kjo tregon se personi nga bashke-shortja eshte ndare per aresye dhe rrethana qe nderlidhen me rrethin e vet dhe shkak i ndarjes se tij apo te saj nga njeri tjetri kan qen shoqeria ose nje individ mbrenda shoqeris se juve dyve .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Round Table prej 29.08.14 2:54

Pershendetje
kam pare nje enderr dhe doja te me ndihmonit me interpretimin e saj.
kam pare ne enderr sikur isha me mamin dhe po ecnim ne rruge ishte nate. Aty I tregova shtepine e nje mikes sime sh te mire..dhe me pas sikur mami po I jepte ushqim qenve te nje shtepie ngjitur shtepise se mikes sime..shtepia e mikes sime ishte thjesht e krijuar ne enderr sepse nuk kishte pamjen e shtepise se saj ne realitet..mu be sikur kisha udhetuar ne itali e gjendesha ne kantinen e xhaxhait..ishte nate dhe ne kantine ishte vetem nje krevat 2 katesh I mbushur plot me monedha..doja ti merrja monedhat po pstj thashe qe janete kushurinjve e spo ia marr..madje po ia grumbullova ne nje vend..afer vetes kisha valixhen time dhe teksa po beja rrobat e mia gati shikoj qe kutia e karficave po ikte...e mora me mend qe poshte saj ishte nje mi..dhe sikur ky miu vajti tek dhoma e miqve ne shtepine time..une isha mbi divane se I kam frike minjte e po I bertisja mamit qe ta vriste..e pash miun iishte shume I vogel..mami erdhi x ta vrare..kaq pashe se me doli gjumi...kur u ngrita isha shume keq..
ju lutem me ndihmoni me nje pergjigje
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Z.Tanki

Mesazh  Round Table prej 29.08.14 3:05

Pershendetje
kam pare nje enderr dhe doja te me ndihmonit me interpretimin e saj.
kam pare ne enderr sikur isha me mamin dhe po ecnim ne rruge ishte nate. Aty I tregova shtepine e nje mikes sime sh te mire..dhe me pas sikur mami po I jepte  ushqim qenve te nje shtepie ngjitur shtepise se mikes sime..shtepia e mikes sime ishte thjesht e krijuar ne enderr sepse nuk kishte pamjen e shtepise se saj ne realitet..mu be sikur kisha udhetuar ne itali e gjendesha ne kantinen e xhaxhait..ishte nate dhe ne kantine ishte vetem nje krevat 2 katesh I mbushur plot me monedha..doja ti merrja monedhat po pstj thashe qe janete kushurinjve e spo ia marr..madje po ia grumbullova ne nje vend..afer vetes kisha valixhen time dhe teksa po beja rrobat e mia gati shikoj qe kutia e karficave po ikte...e mora me mend qe poshte saj ishte nje mi..dhe sikur ky miu vajti tek dhoma e miqve ne shtepine time..une isha mbi divane se I kam frike minjte e po I bertisja mamit qe ta vriste..e pash miun iishte shume I vogel..mami erdhi x ta vrare..kaq pashe se me doli gjumi...kur u ngrita isha shume keq..
ju lutem me ndihmoni me nje pergjigje
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JU LUTME ME KTHENI PERGJIGJE

Mesazh  shqiperia11 prej 03.09.14 14:46

Kam shikuar nje femije ne shtepin time ne krevat qe ishte i vdekur. CFARE DO TE THOTE KJO????
avatar
shqiperia11

1111

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 05.09.14 23:41

any05 shkruajti:pershendetje ,
kete enderr e publikova dhe me par por spo e gjej me ,shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Siq e kam theksuar edhe me herret endrrat te cilat perfshijne personazhet e vdekura (miq , familjare , kolege etj) jan pasoje e tronditjes suaj dhe permallimit dhe kjo tronditje vazhdon edhe kurr ju nuk jeni ne dijeni dhe te vemendshem ne momentet kurr ju mendoni ne lidhje me vdekjen e babait ,  prandaj dhe keto lloj endrrash ju shfaqen ne gjum ne forma te vrazhda sikur po ju kritikojne per diqka qe ju nuk e keni perfunduar por shpesh te qenurit Indiferent ne enderr i nje personi tashme te vdekur sikur se 'babai juaj' ,  ne jeten reale dhe jashta botes se gjumit e endrrave sinjalizon diqka Pozitive ndoshta ne nje te ardhme te larget prandaj nuk keni pse shqetesoheni  perkundrazi duhet te pajiseni me sa me shum vet-besim .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jetmira prej 08.09.14 12:32

shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.09.14 23:59

Katilja shkruajti:shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon
Te shohesh ne Enderr diqka qe karakterizohet me natyre te gjelbert interpretohet ne shprese , besim e fitore dhe ketu nuk ka asgje negative , ndersa kuptimi i reve mund te interpretohet ne shum menyra nese ato re ne te cilen e keni perfytyruar veten ju kan qen te bardha dhe me shkelqim rezatimi ateher nuk keni per se te merakoseni sepse zemra e juaj eshte e paster sikur se loti por ne qofte se rete kan qen te renduara ateher ju po mbani mbrenda vetes tuaj nje peshe te fajit .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 11:30

Tanki shkruajti:
Katilja shkruajti:shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon
Te shohesh ne Enderr diqka qe karakterizohet me natyre te gjelbert interpretohet ne shprese , besim e fitore dhe ketu nuk ka asgje negative , ndersa kuptimi i reve mund te interpretohet ne shum menyra nese ato re ne te cilen e keni perfytyruar veten ju kan qen te bardha dhe me shkelqim rezatimi ateher nuk keni per se te merakoseni sepse zemra e juaj eshte e paster sikur se loti por ne qofte se rete kan qen te renduara ateher ju po mbani mbrenda vetes tuaj nje peshe te fajit .
kan qen te bardha nrm qe tbardha,por gjithsesi flm per shpjegimin e endrres
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi