Keshtjella e Bardhe 2

Shko poshtė

Keshtjella e Bardhe 2

Mesazh  BloddyRibbon prej 31.05.13 23:30

"Keshtjella e Bardhe 2 eshte vazhdimi i Keshtjelles se Bardhe 1 ju keshilloj qe nese doni te kuptoni me mire kete teme lexojeni ate te kaluaren" - nga BloddyRibbon .

Pas Ndodhive te Mollyt shume police kane marre masa per ta hulumtuar se pse ka ndodhur kjo ngjarje. Atyre ju kujtohet bariu i cili mori Mollyn. Ai bari ishte shume large nga ketu keshtu qe ata nuk ishin ne dizpozicion te shkoni atje. Nje deteketive e quajtur Anna ishte eksperte per rastet e ketij llojit .

Ajo qendroi per nje kohe shume te gjate me Mollyn gjat kohes kurr ishte e paralizuar dhe ku nuk mundte te levizte. Paprituj ajo verejti se gishti i saj vetvetiu morri drejtimin ne anen perendimore te fshatit. Detektivja kishte dyshime se atje ndodhej vend'ngjarja. Shkoi te Molly dhe beri nje lloj dialogu me vajzen qe kishte perjetuar nja kataklizem shpirterore duke e ven para pyetjeve te shumta , por ne ato raste sikur nje ere e forte shkundulloji dhe e perplasi deren.                            

Te nesermen Anna mori tre police e cila i detyroi ata qe te shkonin ne perendimit te fshatit ajte ku ishte edhe pylli.
Ata u futen ne pylle dhe zbuluan te njejten gje sikur Molly ? ata pane nje keshtjelle e madhe e te vjeter. Anna ju kujtua se ajo kishte degjuar shume legjenda per kete keshtjelle dhe nuk mundi ta besonte nese ishte e vertete shpesh here pyeste veten se mos ishte ne enderr. Anna mori guximin e saj te hyje sepse mendonte se ishte e sigurt nga policet. Pasi hyren ajo u urdheroi atyre te shperndahen ne gjdo dhome qe gjejne ...... .Anna nisi te ngjitej ne kat te dyte ku ecte e perpara saj ne nje shpejtesi rrufeje doli nje figure e zeze dhe e deformuar.

Anna thoshte me vete se ishin vetem halucinacione nga stresi. Kur papritmas degjoi njerin nga policet duke bertitur i tmerruar.... Ajo vrapoi te shikonte se c'ndodhi kur duke vrapuar dyshemeja e vjeter u thye ....... Ajo ra poshte por nuk ishte dhe aq e lenduar. Para saj ishte ne nje zyre ku kishte piktura e portrete te njerzve te ndryshem. Me Vrap shkoi te hapte deren por nuk hapej ..... ne ate moment filloi te bertiste :

-NDIHME !!! EJANI HAPENI DEREN .

Ata i thane: NUK MUNDEMI DERA NGA KETU ESHTE ME HEKUR .

Pa shprese per te dalur ajo rrinte prane deres por nje pjese e madhe e atij muri u thye. Ajo ju afrua pjeses se thyer te murit dhe pa se kishte shkalle qe te drejtonin per teposhte. Ajo morri driten e dores dhe shkoi poshte shkalleve....

Atje ishte nje salle e madhe...ishte si nje salle ku beheshim ballo qe ndodhnin shpesh ne te kaluaren. Gjithqka ndryshoi kur ajo verejti se ky vend ishte i nje shoqate qe ekzistonte me perpara (e quajtur skull and bones) ajo pa aty fotografi te JFK (Jhon Kenedyt), te ndertimit te murit te berlinit,momentet afer vrasjes se ghandit,Shkaktaret e 9/11 (shkatrrimit te kullave binjake) .....etj. Ajo pastaj pa disa shkronja te panjohuar te cilat i preki dhe ishin me gjak.

Ajo verejti se gjaku ishte i fresket ngase ju lye neper gishta..... .Ajo nuk e dinte se ne qfare gracke ka rene. Aty ishte nje dere ku e hapi dhe doli prape ne kate te dyte ...... Ajo kerkoi per policet ku i gjeti ata por pa nje gje te pazakonte. Njeri nga policet nuk ishte mire fliste gjuhe tjeter dhe leshonte zera te tmerrshme ...... Njeri nga policet e prekte tere kohen ate por ai u ngrie u be i akulltu alivanos ra ne toke , atij i nisen t'i dilnin duart gjak nga poret e tij. Syt e tij u skuqen pertej mase ai nisi te dridhej. Anna e pyeti nese i ndodhi e njejta gje edhe tjetrit por ai e mohoi.


Duke u kujdesur per ate ....... I uluri ne karrige u zhduk dhe polici dhe anna u quditen pertej mase .... I alivanosuri ju thoshte te iknin sepse Guardiani i keshtjelles zhduke te gjithe te paftuarit ne feste dhe ju tha se eshte ne rregull. Polici rrinte me ate e shtrire per toke e Anna nisi te gjeje policin tjeter. Duke hypur lart prape , ajo pa gjak qe rrjedhte ne anen e majte te shkalleve. Ajo u nis andej dhe nje ze e permendi emrin e saj .

Ajo u tremb pertej mase dhe nisi te ecte . Duke ecur perpara keshtjelles ajo pa policin .Por Frikesohejse ai ishte edhe me nje person tjeter i cili kishte imazhi te deforumuar . .Polici nisi ta ndiqte Annan por ajo iku ..... Ai e mberriti Annan dhe e kapi ate .Polici mbante nje thike ku shkruheshin disa shkronja te quditshme ..... si ato qe i pa ne mur.

Anna kapi nje mase te hekurt ( cope hekuri ) dhe ja goditi ne koke atij.Ai ra ne toke dhe e leshoi thiken nga dora. Posi e kapi Anna thiken qe ta vriste policin anash i doli trupi i deformuar ...... Krijesa i a kapi doren Annas dhe ajo ja nguli thiken ne dore. Krijesa bertiste dhe thoshte: - Kam per ta bere jeten ferr.....e ke te veshtire te dalesh me ketu pastaj krijesa u zhduk .

Anna e la pertoke ate pasi qe thika u zhduk dhe u nis qe te  gjente ndojne gje vetembrojtese ..... Duke hyre gjeti nje dhome ku kishte arme te luftes civile ..... Aty ishte gjithashtu edhe nje divan te mbushur me gjak..Ajo mori nje nga armet edhe pse nuk dinte t'i perdorte......Neper mure pa shenime me shigeta te cilat ishin me gjak...Ajo eci ku te drejtonin ato...Aty pa nje xham ku pertej saj ishte nje dhome.Aty ishin ata dy policet e tjere...Tjetri kishte vdekur e tjetri gjalle.Aty brenda kishte sasi radioaktive... .Ai polici nuk e shihte Annan. .

Papritmas polici tjeter erdhi dhe that se denimi  the dita per te ftuarin eshte pregaditur.Ajo s'kishte ide se qfare fliste ai.Por ai i zbrazi lendet radioaktive ne trupine atij tjetrit..Ai nisi te digjej ne fytyre dhe kudo.Ajo nuk mundi te shikonte ate duke u djegur dhe iku.Duke ecur i e kapi nga prapa polici.Ajo u ngri nga frika.

Ai i tha:-Mire e dashur Anna c'do beshe tani .....Ti e di si perfundoi me Mollyn e njeta gje do behet me ty....

Ajo u shoku dhe tha:-Nga e di ti...ajo verejti nje pistolete ne gjepin e policit dhe e diti se ishte ai qe i shkaktoi plumbat ne trupin e Mollyt .....

Ai ia mbeshteti koken e pistoletes Annes ne shpine dhe i tha vrapo ose te qellova...

E tmerruar vrapoi ne nje shpejtesi shume te madhe por e vetmja gje qe e ndalonte ishte ai qe i dilte perpara kudo qe vraponte ne fund diqka e kapi per kembe detektiven dhe ishte polici i cil i tha asaj...

-E shikon nuk ke ku te shkosh ska rrugedalje dhe ai nisi te ecte larg saj ku kapi pistoleten dhe vrau veten.Ajo pa ne mur duke shkruar

Vetvrasja menyra e vetme per ikje .....

Ajo eci ku ne nje dhome varri veten ...... Ky vend nuk ishte i gjetur me nga askush .
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Keshtjella e Bardhe 2

Mesazh  Persea-111 prej 22.03.18 10:33

Po ti nga i di keto histori?
avatar
Persea-111

Mos perpiq te jesh dikush tjeter ne jete.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi