Keshtjella e Bardhe

Shko poshtė

Keshtjella e Bardhe

Mesazh  BloddyRibbon prej 21.05.13 19:21

Keshtjella e Bardhe

Ne nje fshat ne angli jetonte nje njeri i vetmuar i cili nga shume fshatar te tjere dyshohej se ai i ishte i "mallkuar" dhe per kete arsyje shum nga ata qendornin larg tij.Ai nuk komunikoi per nje kohe shume te gjat me te tjeret keshtu qe duke shkuar koha e duke u plakur ai ben vetvrasje. Shum nga fshataret ishin te gezuar por disa nuk ndienin ndonje ndryshim te madh. Disa qe jetonin aty dinin rituale te ndryshme per ate shtepi te mallkuan me magji te zeze.

Kush do qe ecte afer perreth apo brenda asaj shtepie ishin te ndjekur nga nje demon i cili nuk donte te ikte nga ata deri sa ai do t'i bente qe te vrisnin veten kushdo qe te hynte mbrenda. Kohet kalonin shpejte dhe njerezit ndryshoheshin , e kaluara e tyre harrohej e gjithashtu edhe shkaqet pse jane bere ose kan ndodhur gjera te keqija. Ai njeri nuk ishte i mallkuar , ishte i qmendur dhe fshataret nuk donin qe ai t'ju afrohej te tjereve dhe ate e quajten te mallkuar.

Shkaqet pse ai u semur psikologjikisht ishin se ai ka hyre ne nje keshtjelle te vjeter te cilat aty brenda kishte mistere sekrete e gjerat me te keqija qe nuk keni mundur t'i imagjinoni. Shume nuk e dinin kete gje .....


Pasi qe kane kaluar shekuj e ato gjera me nuk i dinte asnje njeri po ne ate fshat u ndertuan ndertesa shtepi e gjera te ndryshme per jetes. Shtepia nuk ekzistonte aty me por mallkimi kishte qendurar pergjithmone. Pasi qe aty u ndertua nje shtepi tjeter nje familje vendosi qe te jetonte aty. Ne familje ishte edhe nje vajze e quajtur Molly e cila ishte nje vajze si te gjitha te tjerat dhe ajo ishte rreth 13 vjeqe. Gjeja me e keqe tek vajza ishte se nuk degjonte keshillat e prinderve dhe vazhdonte me mendimin e veta. Papritmas duke ecur rreth shtepis ajo pa disa shkronja e disa shenja te cilat sipas saj dukeshin satanike , Molly i preku por papritur e thirri vellau i tij dhe iku .

Gjat nates ajo pa endrra te cilat paraqitnin nje keshtjelle te larte gotike e te vjeter te cilen  nuk e kishte pare kurre ne jeten reale dhe qe ndodhej afer vendbanimit te saj. Te nesermen Molly u zgjua veti prinderit qe te shkonte afer nje pylli dhe te shihte mos kishte ndonje keshtjelle me te vertet por prinderit refuzuan dhe e injoruan kerkesen e saj. Por gjat nates fshehurazi Molly la shtepin mori nje drite dore dhe u nis afer pyllit. Ajo kaloi pyllin pa asnje problem por vajza u shokua pasi pa se aty ndodhej keshtjella te cilen e enderroi. Pasi qe donte te kthehej asaj iu versulen disa ujqe dhe nga paniku pa ditur se qfar kishte ajo keshtjelle hyri brenda .

Molly mbylli deren e stermadhe te keshtjelles dhe mendoi se ishte me e sigurt. Kaluan disa ore dhe u mundua te hapte deren por nuk kishte forcen qe ta hapte. U shqetesua shum dhe tha me vete !

- ''Q'i bera vetes une si do te dal nuk ka shume njerez qe e dijne kete vend'' .

Qdo perpjekje per te dalur ishte e kote dhe nuk kishte shpresa sepse  tashme ishte e mallkuar. Perpara saj ishte nje Koridor i gjate e i vjeter me piktura te ndryshme e shum antike. Molly vazhdoi te ecte larte shkalleve por pa se nje gje (si nje trup njeriu) pengonte driten nga dritaret dhe u rrenqeth. Vajza morri nje kembe karrigeje te hekurt dhe e mbajti per sigurine e saj deri sa shkoi ne vendin ku ishte hija. Ajo e goditi kete hije por  nuk mundi te levizte me. U paralizua dhe nje ze i frikshem e thirrste emrin e saj. Teksa lutej qe te shpetonte emri i saj permendej me shume. Kur ndaloi u ngrit ne kembe duke qare e duke bertitur ''NDIHME'' !

Molly u ul ne nje kolltuk qe ishte ne nje dhome dhe pushoi. Por pasi u qua nga kolltuku pa se ne te kishte shenja dore te bera me gjak. Ajo nuk i pa keto perpara se te ulej ...... pas kesaj pa nje drite te bardhe e cila ecte pertej saj. Vajza nuk e dinte ne qoftese ishte ndonje iluzion nga traumatizimi i saj apo e vertete , Molly levizi mbrapa nga drita dhe vrapoi. Duke patur shprese qe te ikte Molly hypi lart ne katin e trete dhe aty pa nje dere qe mbyllej e hapej ajo friksohej te kalonte pertej por duke ecur nje dore kapi kemben e saj. Mbrapa pa nje njeri te cilit te gjitha gjymtyret iu kishin thyer dhe kishte vetem gjysmen e fytyres.

Nga frikesimi kapi masen e hekurt qe kishte ne duar dhe e goditi ate me sa fuqi qe kishte , krijesa leshoi kemben e saj por prape e ndiqte dhe papritmas pa nje kryq ne koridor e keshtjelles e kapi dhe e hodhi ate mu ne trupin e perbindeshit. Ajo iku por hyri ne nje dhome ku shkruhej se ne te beheshin rituale te shoqates sekrete "Skull and Bones". Vajza pa disa shenime ne letra te ndryshme te nje njeriu i cili kishte qene ketu me pare. Molly nuk mundi te qendronte me ...... pergjat udhes se saj neper koridore shenohesin neper mure gjera te ndryshme si p.sh :

Vdekja eshte afer...
Largohu!
Vetvrasja qelsi qe te ikesh nga ketu .

Molly nuk mundi ta besonte se do te vinte ne kete vend ajo tere kohes mendonte se ishte e possesionuar nga nje demon apo ishte e qmendur. Mendonte se eshte qmendur dhe nuk kishte rrugdalje nga andej dhe po te mundohej te gjente do te kishte me shume eksperienca me keto shpirtra. Duke ecur udhes per te gjetur nje pjese te larte te keshtjelles te hapur qe te kercente e te vdiste.  Pa nje njeri dhe ishte e sigurt qe nuk ishte nje nga ata por kur ai njeri pa vajzen ai u frikesua kapi pistoleten e tij dhe nisi te qellonte vajzen duke menduar se Molly ishte ndonje shpirt i keq e ajo bertiste duke qare :

-Ndalo jam si ti sjam shpirt i mallkuar mos !!
Ai tha : Ju krijesa te dreqit e shpirtra te zeze nuk mundni te me mashtroni.

Kur u afrua afer vajzes ai pa se Molly nuk genjente dhe ai iku duke menduar se vajza ka vdekur. Ajo u plagos rende dhe mebeti e paralizuar pasi qe plumbi ka kaluar pertej shtylles kurrizore. Molly u zvarrit pertej dritares se thyer por nga Iluzionet e shumta dhe ne menyre Halucinative pa familjen e saj posht dritares duke i ja terhekur verejtjen qe mos te kercej. Tashme e dinte se ishte qmendur dhe nuk kishte qfar te bente perveq se te kercente. Dhe ne fund Kerceu por dritarja dhe toka nuk kishin shum distance gje qe bene vajzen te mbijetonte kercimit me plagosje te lehta. Molly nuk ndiente dhembjen kur kerceu ajo tashme ishte teresisht jasht kontrrollit .

Me shpresen se do te kishte nje vdekje te ngadalte ajo jetoi dhe nje bari pa trupin e vajzes ..... te nesermen ai ia dergoi familjes se vajzes trupin. Molly u dergua ne spital ku ishte konstatuar se ajo ishte e semure rende fizikisht dhe psiqikisht. Mjeket nuk munden ta dinin perse kishte plumba dhe mundoheshin ta dinin aresyen. Ajo nuk mundi te fliste gje qe u a veshtirsoi punet mjekeve .Por kaloi nje kohe dha mbas sherimit te plote te saje ajo prap se prap kudo qe shkonte shihte Shpirtrat e keqija dhe ndjnente Aktivitet Paranormale ne rrethin e saj .
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi