Praktikė - Enderra Lucide

Shko poshtė

Praktikė - Enderra Lucide

Mesazh  Just-Me prej 19.05.13 13:52

Praktikė - Enderra Lucide

Shtrihuni per te flejtur. Kjo funksionon me mire nese jeni shume te lodhur. Qendroni shtrire me kurriz ne pozicionin me te rehatshem te mundur dhe mbyllni syte. Rrini te qete sic jeni pa ndryshuar pozicion. Truri do ti percjelle sinjale trupit tuaj nese jeni gati per gjume apo jo.

Keto sinjale perfshije: kruarje, ndryshim i pozicionit te trupit, levizje te syve(mos harroni qe syte duhet te jene te mbyllur!) Injorojini te gjitha keto impulse.

Pas rreth 20-30 minutash do te ndjeni nje lloj peshe ne kraharor; mund edhe te degjoni zhurma te cuditshme.

Tashme jeni ne Paralizen e gjimit, nese i hapni syte do filloni te halucinoni(enderroni me sy hapur) dhe nuk do te jeni i afte te levizni trupin. Trupi juaj eshte totalisht ne gjume.

Tani qe jeni te vetedijshem qe po enderroni, mund te mbyllni syte dhe te filloni te enderroni. Do te jeni komplet te vetedijshem qe po enderroni dhe mundeni tashme(me pak praktite) te kontolloni vete endrrat tuaja! (Perpara se ta arrini kete, do ju duhet pak praktike, prandaj mos prisni te ndodhe menjehere) Nese keni pyetje apo paqartesi me thoni
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Praktikė - Enderra Lucide

Mesazh  aqua prej 15.09.13 0:53

Une per vete time kur e praktikoj e bej qe ne mengjes, sapo zgjohem nuk leviz fare vetem hap syte, prap i mbyll dhe i bej me dije nderdijes per ender lucide. Brenda 5 min hy dhe eshte shume e thjesht qe te praktikohet kjo.
avatar
aqua

The way we trawel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Praktikė - Enderra Lucide

Mesazh  Muneer prej 15.09.13 1:00

Nje metode tjeter per enderra te bukura:

Para se te flesh mjafton te thuash me shume siguri: Sonte dua  te marr nje mesazh te bukur  nga krijesa hyjnore. Rezultati eshte qe do  te shikosh nje enderr ku vo te jesh i vetedijshem qe je ne enderr, por nuk mund te marresh shume vendime. Si dhe ashtu sic i ke thene vetes ne fund te enderres do marresh gjithmone nga nje thenie te bukur.

E kam provuar para nje viti, shikoja enderra te tilla gati cdo nate.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Une do ta provoj sot "Just-Me"

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 24.05.14 19:12

Dua te di se kur te halucinoj dhe pastaj te mbyll syte per te enderruar, si do t'i kontrolloj ose komandoj vete endrrat e mia? Pra a mund te ndryshoj endrren qe me pret dhe njekohesisht te kem ndryshuar dhe fatin tim?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Praktikė - Enderra Lucide

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi