Shkencėtarėt zbulojnė

Shko poshtė

Shkencėtarėt zbulojnė

Mesazh  tonito prej 16.04.13 22:12

Shkencėtarėt e agjencive tė hapėsirės nė Evropė dhe SHBA thonė se sonda evropiane e hapėsirės Plank studioi ndriēimin e shkaktuar menjėherė pas Big Bangut dhe krijoi hartėn mė tė hollėsishme tė Universit tė krijuar deri mė sot. Korrespondentja e Zėrit tė Amerikės nė Washington Suzanne Presto na njeh mė nė hollėsi me kėtė zbulim, pėrfshirė edhe sugjerimin e shkencėtarėve, se universi mund tė jetė rreth 100 milionė vjet mė i vjetėr se sa vlerėsohej mė parė.


avatar
tonito

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi