Pakti me Djallin

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pakti me Djallin

Mesazh  Illyrian.Angel prej 13.04.13 11:09

A egziston me te vertete nje kontrate,marreveshje apo pakt me demonet,apo eshte thjeshte nje Mit ?
avatar
Illyrian.Angel

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  ol.si prej 13.07.13 2:37

Po, sigurisht qe ekziston. Ti ben disa gjera per djallin (e para eshte te mohosh Zotin, pastaj ka dhe te tjera qe varen nga marreveshja qe do te besh me te, sa me shume te besh per te, aq me shume do beje ai per ty) dhe djalli pastaj ben per ty.

ol.si

Gėnjeshtra ka shumė variante, e vėrteta vetėm njė!

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  Muneer prej 14.09.13 10:29

ol.si shkruajti:Po, sigurisht qe ekziston. Ti ben disa gjera per djallin (e para eshte te mohosh Zotin, pastaj ka dhe te tjera qe varen nga marreveshja qe do te besh me te, sa me shume te besh per te, aq me shume do beje ai per ty) dhe djalli pastaj ben per ty.
Jam kurioz, po mareveshja si firmoset? ;-)
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  55 prej 14.09.13 11:09

EKZISTON DHE BEHEN VETEM NJE HERE NE JETE SI RITUAL KU ME GJAKUN TEND DUHET TA SHKRUASH NE NJE LETER NJE DEKLARAT TE SHKURTER.

NUK THEM ME SHUME SE NUK JAM SATANIST -PO VETEM QE KAM LEXUAR NJE TE TILLE SI BEHET. ADIOS
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  Magus prej 14.09.13 12:02

Illyrian.Angel shkruajti:A egziston me te vertete nje kontrate,marreveshje apo pakt me demonet,apo eshte thjeshte nje Mit ?

http://www.explorerunivers.com/t1411-paktet-me-entitete?highlight=me+entitete
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  aqua prej 14.09.13 15:09

Little Professor shkruajti:EKZISTON DHE BEHEN VETEM NJE HERE NE JETE SI RITUAL KU ME GJAKUN TEND DUHET TA SHKRUASH NE NJE LETER NJE DEKLARAT  TE SHKURTER.

NUK THEM ME SHUME SE NUK JAM SATANIST -PO VETEM QE KAM LEXUAR NJE TE TILLE SI BEHET. ADIOS
edhe po te besh 100 kontrata asgje sdo te ndodh , sepse ritual real dhe i vetem esht shume me ndryshe.
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  Muneer prej 14.09.13 18:49

Little Professor shkruajti:EKZISTON DHE BEHEN VETEM NJE HERE NE JETE SI RITUAL KU ME GJAKUN TEND DUHET TA SHKRUASH NE NJE LETER NJE DEKLARAT  TE SHKURTER.

NUK THEM ME SHUME SE NUK JAM SATANIST -PO VETEM QE KAM LEXUAR NJE TE TILLE SI BEHET. ADIOS
Te cash veten dhe te shkruash me gjakun tend? E papranueshme....
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  Blak Devill prej 15.09.13 14:08

jo te shkruash krejt paktin por vetem ta firmosesh me gjakun tend
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pakti me Djallin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi