E zhdukin me gjithė familje sapo botoi librin me tė vėrtetat e 11 shtatorit!

Shko poshtė

E zhdukin me gjithė familje sapo botoi librin me tė vėrtetat e 11 shtatorit!

Mesazh  Admin prej 25.09.12 23:35

E zhdukin me gjithė familje sapo botoi librin me tė vėrtetat e 11 shtatorit!Ish piloti, Phillip Marshall pas publikimit tė librit tė tij me tė vėrtetat dhe ato qė fshihen pas sulmit terrorist tė 11 shtatorit, zhduket misteriozisht sėbashku me familjen e tij!

Librat e tij pėr konspiracionin e ngritur pėr 9/11 “The Big Bamboozle:.9/11” dhe “Lufta kundėr terrorizmit” shqetėsuan shumė ata tė cilėt fshihen pas sajimit tė kėtyre ngjarjeve tė mėdha.

Gjatė periudhės sė pėrpunimit tė fakteve dhe tė dhėnave qė ai kishte grumbulluar dhe po i pasqyronte nė librat e tij, ai shpesh herė e kishte akuzuar qeverinė e George W. Bush, duke dhėnė dhe detaje tronditėse.

Marshall kishte deklaruar: “Arsyeja e vėrtet qė sulmi ishte i suksesshėm, qėndron nė atė tė njė aktiviteti tė brendshėm ushtarak tė koordinuar mirė qė trajnoi piratėt e aeroplanėve. Disponojmė me dhjetėra dokumente qė faktojnė 100% se ky trajnim fluturimesh specifik, u bė nė Kaliforni, Florida dhe nė Arizonė, 18 muaj para sulmit”.

Madje, Marshall kishte deklaruar hapur se pasi tė publikohen librat e tij. do tė krijonte shumė armiq dhe armiq tė fuqishėm dhe tė “padukshėm”, ndėrsa ishte prononcuar pėr kėtė nė shumė radio dhe kanale televizive.

Nė raportin e sherifit ku ai banonte thuhej: “Phillip Marshall dhe fėmijėt e tij, Marcaila Marshall 14 vjeē dhe Aleks Marshall 17 vjeē, u gjendėn tė vdekur nė shtėpinė e tyre. Shkaku i vdekjes ishte njė plagė e pėrbashkėt qė kishin marrė tė gjithė, njė plumb nė ballė. Vėrteton dhe mjeku ligjor. Gjithashtu u qėllua me armė edhe qeni i familjes nė dhomėn e gjumit”.

Ndėrsa e ėma e fėmijėve ndodhej nė Turqi e ngarkuar me punė ku nė shtėpi ndodhi kasaphana!

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi