Sferat misterioze nė mes tė shkretėtirės

Shko poshtė

Sferat misterioze nė mes tė shkretėtirės

Mesazh  Odin prej 04.02.13 13:20

Sferat misterioze nė mes tė shkretėtirėsBanorėt e Tuskonit nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės mbetėn tė habitur nga zbulimi i dhjetra sferave ngjyrė lejla nė mes tė shkretėtirės.

Zbulimi u bė nga Geradine Vargas dhe bashkėshorti i saj tė cilėt ndodheshin nė zonė pėr tė shkrepur disa foto, kur krejt papritur hasėn sferat e rralla.

“Ishim duke bėrė foto, kur papritur pamė sferat. Si mund tė na humbte diēka e tillė? Pėr nė ishte si njė rrufe nė qiell tė hapur. Nuk ėshtė diēka qė tė ndodh pėrditė”, tha Vargas pėr mediat amerikane.

Kureshtja dhe habia e tyre pėrfshiu edhe banorėt e tjerė tė Tuskonit. Disa prej sferave janė transparente, tė tjera janė me ngjyra mė tė theksuara. Shumė kanė ngritur pyetjet, ēfarė janė dhe kush i solli ato nė mes tė shkretėtirės.

Pėr momentin askush nuk di tė shpjegojė me saktėsi nėse sferat janė produkt i njė procesi natyror apo dicka tjetėr.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi