Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Te pasur, te begate, ne paqe dhe te zhvilluar shkencerisht dhe teknologjikisht
 
Ne paqe por jo te pasur
 
Te pasur dhe te begate por jo ne paqe
 
Te shkaterruar komplet
 
Ne gjendje kaotike dhe me te drejta dhe liri te pagarantuara
 
E dominuar nga ideologji politike ekstreme te futura ne vakuumin e lene nga feja
 
 
 
Shiko rezultatin

Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  shqiptari etnik prej 31.01.13 19:53

Si e imagjinoni Boten pa fe dhe besytni te tjera ?


avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 31.01.13 19:54

sikur kufomat qe ecin
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

laureta

Mesazh  laureta prej 31.01.13 19:58

Do te shendrroheshim ne nje bote te cmendur...!!? nje jete pa limite !
avatar
laureta

Asgje nuk eshte me madheshtore se mendja asgje nuk eshte me e pasur se mendja por asgje nuk eshte me idiote se mendja ajo mund te ndertoje madheshtoren por ajo mund te shkatrroje vet veten!!?

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Dor1Alb prej 31.01.13 19:59

NQS SHKENCA DO ISHTE TE PAKTEN NJA 1000 VJET ME E AVANCUAR ME DY DUAR DO E JEPJA KTE DHE DO MBAJA ATE LLOJ JETE
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 31.01.13 20:06

DOR1ALB shkruajti:NQS SHKENCA DO ISHTE TE PAKTEN NJA 1000 VJET ME E AVANCUAR ME DY DUAR DO E JEPJA KTE DHE DO MBAJA ATE LLOJ JETE
ke jet do mbaje ti dor1alb
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Dor1Alb prej 31.01.13 20:08

number3 shkruajti:
DOR1ALB shkruajti:NQS SHKENCA DO ISHTE TE PAKTEN NJA 1000 VJET ME E AVANCUAR ME DY DUAR DO E JEPJA KTE DHE DO MBAJA ATE LLOJ JETE
ke jet do mbaje ti dor1alb
sikur e theksova pra "NQS SHKENCA DO ISHTE TE PAKTEN NJA 1000 VJET ME E AVANCUAR ME DY DUAR DO E JEPJA KTE DHE DO MBAJA ATE LLOJ JETE "qe shkenca esht shum me e avancuar se sot"
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 31.01.13 20:11

ok por dua te dij noj ateist je ti
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  ijj prej 01.02.13 0:01

vetem 1 do ishte mrekulli..
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

108


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Trigon prej 01.02.13 13:06

Feja nuk eshte bestytni

Dallo bestytnine nga feja

Po garant je ateist e je i verber n'keto gjera
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Asgardian prej 01.02.13 15:22

nuk mendohet jeta pa fe dhe religion, sepse vlerat morale vijn nga zoti e jo nga njeriu, dhe nga kjo rrjedh se morali dhe etika qe njerezit sot posedojn, eshte direkt hyjnore dhe jo njerezore. e si mund te mohoet i gjith ky program per njeriun po te mos ekzistone feja dhe religjioni.?
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  shqiptari etnik prej 01.02.13 16:06

Trigon shkruajti:Feja nuk eshte bestytni

Dallo bestytnine nga feja

Po garant je ateist e je i verber n'keto gjera

Sa mire qe sheh verberin time,kur vet je nje qorr shume i hershem.Lexo o besimtare,aty pyetja shtrohet,PA FE dhe BESTYTNI,duhet te jesh ca i pashkolluar nga shkollat publike qe nuk arrin te besh diferencen(tek bestytnite futen falli,magjia,fantazmat,dhe te gjitha fenomenet paranormale.)C'ti besh,nuk je i vetem ......
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 01.02.13 16:08

i verber je ti shqiptari etnik e jo artisti
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  shqiptari etnik prej 01.02.13 16:15

number3 shkruajti:i verber je ti shqiptari etnik e jo artisti
Te kuptoi shume mire,kerkon te mbrosh tufen,por tufa,tufe ngelet,nje nivel kulture dhe dijesh,nje dritare ku te gjithe shikoni,dhe se fundi nje te ardhme keni,mall me vlere per 'tregtarin'' mashtrues.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Trigon prej 01.02.13 16:50

shqiptari etnik shkruajti:
Trigon shkruajti:Feja nuk eshte bestytni

Dallo bestytnine nga feja

Po garant je ateist e je i verber n'keto gjera

Sa mire qe sheh verberin time,kur vet je nje qorr shume i hershem.Lexo o besimtare,aty pyetja shtrohet,PA FE dhe BESTYTNI,duhet te jesh ca i pashkolluar nga shkollat publike qe nuk arrin te besh diferencen(tek bestytnite futen falli,magjia,fantazmat,dhe te gjitha fenomenet paranormale.)C'ti besh,nuk je i vetem ......

Po po veq ti ke qellu i meqem lum shqiptaria qe t'ka me ty kena me shku perpara ski faj ateizmi tka qerru
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 01.02.13 17:02

shqiptari etnik shkruajti:
number3 shkruajti:i verber je ti shqiptari etnik e jo artisti
Te kuptoi shume mire,kerkon te mbrosh tufen,por tufa,tufe ngelet,nje nivel kulture dhe dijesh,nje dritare ku te gjithe shikoni,dhe se fundi nje te ardhme keni,mall me vlere per 'tregtarin'' mashtrues.


hahaha jo per ateistin e drejt hahaha ik ore mos fol budalliqe..........edi sa kam qesh me ty skam qesh noj here
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  shqiptari etnik prej 01.02.13 18:21

number3 shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:
number3 shkruajti:i verber je ti shqiptari etnik e jo artisti
Te kuptoi shume mire,kerkon te mbrosh tufen,por tufa,tufe ngelet,nje nivel kulture dhe dijesh,nje dritare ku te gjithe shikoni,dhe se fundi nje te ardhme keni,mall me vlere per 'tregtarin'' mashtrues.


hahaha jo per ateistin e drejt hahaha ik ore mos fol budalliqe..........edi sa kam qesh me ty skam qesh noj here

Kam vene re gjithmone se ''sklerotiket '' kur nuk arrijne te pershtaten e te shpiegohen,bejne sikur kuptuan dhe qeshin me budallallekun e tyre.Kjo te paska ndodhur dhe ty,me qe paske qeshur shume,ke treguar se je shume i vonuar ne memorje.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 01.02.13 20:26

shqiptari etnik ti ke frik te vish te ver8a se po te besosh njeher do e shohesh sa mire do ndihesh...sepse ZOTI me ka plotsu cdo gje dhe me esht gjetur ne ndihm ne cdo veshtersi madje AI me ka sheruar nga nje semundje e keqe dhe ja di per nder ATIJ
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  shqiptari etnik prej 01.02.13 21:13

number3 shkruajti:shqiptari etnik ti ke frik te vish te ver8a se po te besosh njeher do e shohesh sa mire do ndihesh...sepse ZOTI me ka plotsu cdo gje dhe me esht gjetur ne ndihm ne cdo veshtersi madje AI me ka sheruar nga nje semundje e keqe dhe ja di per nder ATIJ

Po tashti perse nuk paske qeshur si pak me lart,c'ka ndodhur.?Mos valle te urdheroi zoti qe te mos ''ironizosh'' te tjeret,(po te jap pak vlera te pa merituara)?Me gjithate te pergezoi qe fillove te kuptosh dicka nga jeta njerzore.Sa per frike nga e verteta,nga ajo s'kam pasur,s'kam e s'do kem ndonjehere ne jete time,ndryshe nga ju qe perdite i trembeni dikujt qe egziston vetem ne fantazine tuaj.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  number3 prej 01.02.13 21:33

shqiptari etnik shkruajti:Po tashti perse nuk paske qeshur si pak me lart,c'ka ndodhur.?Mos valle te urdheroi zoti qe te mos ''ironizosh'' te tjeret,(po te jap pak vlera te pa merituara)?Me gjithate te pergezoi qe fillove te kuptosh dicka nga jeta njerzore.Sa per frike nga e verteta,nga ajo s'kam pasur,s'kam e s'do kem ndonjehere ne jete time,ndryshe nga ju qe perdite i trembeni dikujt qe egziston vetem ne fantazine tuaj.[/size]

ZOTI nuk me udhezoi por ti bere gjera per te qeshur per kete qesha.........
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Adeks Grant prej 03.02.13 14:19

O njerz pa fe s'ka moral pa moral kah imoralitet e ne imoralitet korrespondon me shkatrrim te botes.../
avatar
Adeks Grant

Nuk ka zot tjeter pos Allahut..

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Jetmira prej 21.08.15 14:32

E zymte,ne paqe ne qetsi
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 23.08.15 14:42

mendoj se njerzit do ishin me pak te roberuar

Omnipresent13

292


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  DaniEL prej 24.08.15 21:00

Ne fakt ka egzistuar nje kohe e tille ketu ne shqiperi nga viti 1944 - 1990 ne kohen e shokut Enver Hoxha plot 46 vjet. Nuk po them se kjo kohe qe ka ardhur e demokracise eshte me e mira. Une personalisht preferoj Mbreterine e Perendise dhe shkrimet e shenjta Biblen por jam kunder FE-se dhe Bestytnive ne menyre absolute shume njerez fatkeqesisht ngaterrojne Besimin tek Zoti me Fene qe per mendimin tim eshte krejt e kunderta por shume pak njerez e kuptojne kete.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ateher do kete paqe

Mesazh  Arian88pr prej 13.12.15 10:14

Sepse feja... Nese shikojm mprapa feja ka wen ajo qe ka ndez lifta qe sjell dhune urrejtje. Merre shembull islamin pej vdekjes se themelusit ti mashtrusit mat madh gjitha kohrav muslimant jan bra mea veti jan nda ne shia suni mandej keta jan nda nen sekte hanefi sufi hanbali ismajli... ... hahha etj. Pra aj qe ka pak logjik e din pergjegjen.. Nkeriut nuk ka nevoj per fe ka nevoj per dashuri per paqe
avatar
Arian88pr

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI e mendoni boten pa "FE" DHe Besetytni Te Tjera????!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 13.12.15 10:36

Adeks Grant shkruajti:O njerz pa fe s'ka moral pa moral kah imoralitet e ne imoralitet korrespondon me shkatrrim te botes.../
Me vjen keq qe mendoni keshtu, po feja nuk te jep moralin. Morali nxirret, nuk mesohet apo mbahet mend nga te tjeret. Si mendon ti se kush e ka fajin per gjithe keto luftera mes ISIS DHE AMERIKES????!!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga Soul of Truth nė 13.12.15 11:28, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI e mendoni boten pa "FE" DHe Besetytni Te Tjera????!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 13.12.15 11:27

DaniEL shkruajti:Ne fakt ka egzistuar nje kohe e tille ketu ne shqiperi nga viti 1944 - 1990 ne kohen e shokut Enver Hoxha plot 46 vjet. Nuk po them se kjo kohe qe ka ardhur e demokracise eshte me e mira. Une personalisht preferoj Mbreterine e Perendise dhe shkrimet e shenjta Biblen por jam kunder FE-se dhe Bestytnive ne menyre absolute shume njerez fatkeqesisht ngaterrojne Besimin tek Zoti me Fene qe per mendimin tim eshte krejt e kunderta por shume pak njerez e kuptojne kete.
Jam shume dakord me ty. Nuk duhet ngaterruar feja me besimin, sic bejne disa sharlatane ketej rrotull. "BESIMI ESHTE PERSONAL."

"Feja eshte imitim i Besimit."

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  besnik25 prej 14.12.15 15:14

jo vetem qe nuk do te zhduket feja,por as bestytnite apo spiritualizmi nuk do te zhduket per arsye se ne kte bote duhet gjithesesi te kene mundesine te zgjedhin edhe te keqen,eshte bote zgjedhjesh,ndoshta keni deshire te zhduket feja por tjeter eshte deshira tjeter mundesia,edhe nje here them se feja nuk do te zhduket per arsye eshte nga lart nga ana hynjore.

besnik25

musliman

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  excommunicated prej 15.12.15 17:43

Feja e se ardhmes do te jet universale
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SI e mendoni boten pa "FE" DHe Besetytni Te Tjera????!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 18.12.15 15:30

excommunicated shkruajti:Feja e se ardhmes do te jet universale
S'do te kete fe te se ardhmes, sps gjithcka ka ndodhur dhe po ndodh, por jemi drejt fundit, "Kete duhet ta keni kuptuar"...

"Drejt fundit te koherave"...


avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  excommunicated prej 19.12.15 12:31

Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:Feja e se ardhmes do te jet universale
S'do te kete fe te se ardhmes, sps gjithcka ka ndodhur dhe po ndodh, por jemi drejt fundit, "Kete duhet ta keni kuptuar"...

"Drejt fundit te koherave"...Kete se kam thene une por Ajnshtajni. Nqs je ne gjendje te vesh ne dyshim fjalen e tij atehere te duhet te logjikosh pak me shume!
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e Mendoni BOTEN PA Fe Dhe Besetytni te tjera????!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 19.12.15 20:11

excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:Feja e se ardhmes do te jet universale
S'do te kete fe te se ardhmes, sps gjithcka ka ndodhur dhe po ndodh, por jemi drejt fundit, "Kete duhet ta keni kuptuar"...

"Drejt fundit te koherave"...
Kete se kam thene une por Ajnshtajni. Nqs je ne gjendje te vesh ne dyshim fjalen e tij atehere te duhet te logjikosh pak me shume!
Inteligjenca ime eshte e krahasueshme me ate te Ajnshtajnit, pasi jam e njejta shenje si ai:

"PESHQIT"

, ndaj ajo qe ju e konsideroni si fe, ka kuptim me te thelle;

Feja e Se Ardhmes - "FILLIM I RI"????!!!!

...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si e imagjinoni boten pafe

Mesazh  Arian88pr prej 26.12.15 15:32

Nje eahte e sigurt jo nga imagjianata po nga historia. Prej shpikjes se feve njerzit kan ber luftera me tw medha pershkak tyre. E marrim shembull islamin nga vdekja e pedofillit menjeher jan nda de kan fillu luften mes veti po te kishte zoti gisht ne ketw fe do ndermeke ndoj gje ta parandalojke nje gje till. Ska fe te mir.. Ne edhe pa fe i dim cilat jan kqijat dhe mundemi me ligje ti ndalojm keqbėrėsit
avatar
Arian88pr

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e mendoni boten pa fe dhe dhe bestytni te tjera ?

Mesazh  Elsavrana prej 27.12.15 0:05

Feja lindi (apo u servir) si nje nevoje ne fillimet e njeriut, KUR MENDJA E TIJ ISHTE E PAFUQISHME TE SPJEGONTE DUKURITE. Rruga e pergjakshme e fese, cfaredo emri qe mund t'i vini , ose cfaredo KAHJE nga mund te anoni, eshte nje tregues i fuqishem se sa deme na ka sjelle ne RRITJEN TONE TE MUNDIMSHME...
P.SH ISISI ...krimet makabre qe ben ne emer te Zotit, eshte shembullli se c'sjell feja pas...ashtu si edhe kryqezatat gjakatare ne emer te Krishtit... shekujve te shkuar.
ME VJEN TE QAJ E TE QESH me "grindjet" tona ...sidomos te ne shqiptareve....se "feja ime eshte me e mire nga feja jote" qofte kjo per ata qe e quajne veten katolike, ortodokse, myslimane, evangjeliste, budiste, apo deshmitaret e Jehovait." Dhe behet nje katrahure, nje mish mash, nje dem i jashtezakonshem tek secili nga ne, duke shkaterruar PREJ VERTETI, SHKENDIJAT HYJNORE QE ZOTI I MADH NA I KA DHENE ME DASHAMIRESI.
PER MUA FEJA ESHTE NJE PERDE E ERRET, QE NA ESHTE NDERUR PARA SYVE DHE NUK NA LE TE SHOHIM TE VERTETEN.
Per mua feja eshte nje minus ne historine e njerezimit.

avatar
Elsavrana

101


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e Mendoni BOTEN PA Fe Dhe Besetytni te tjera????!!!!

Mesazh  Immortal Vampire prej 27.12.15 0:16

Elsavrana shkruajti:Feja lindi (apo u servir) si nje nevoje ne fillimet e njeriut, KUR MENDJA E TIJ ISHTE E PAFUQISHME TE SPJEGONTE DUKURITE. Rruga e pergjakshme e fese, cfaredo emri qe mund t'i vini , ose cfaredo KAHJE nga mund te anoni, eshte nje tregues i fuqishem se sa deme na ka sjelle ne RRITJEN TONE TE MUNDIMSHME...
P.SH ISISI ...krimet makabre qe ben ne emer te Zotit, eshte shembullli se c'sjell feja pas...ashtu si edhe kryqezatat gjakatare ne emer te Krishtit... shekujve te shkuar.
ME VJEN TE QAJ E TE QESH  me "grindjet" tona ...sidomos te ne shqiptareve....se "feja ime eshte me e mire nga feja jote" qofte kjo per ata qe e quajne veten katolike, ortodokse, myslimane, evangjeliste, budiste, apo deshmitaret e Jehovait." Dhe behet nje  katrahure, nje mish mash, nje dem i jashtezakonshem tek secili nga ne, duke shkaterruar PREJ VERTETI, SHKENDIJAT HYJNORE QE ZOTI I MADH NA I KA DHENE ME DASHAMIRESI.
PER MUA FEJA ESHTE NJE PERDE E ERRET, QE NA ESHTE NDERUR PARA SYVE DHE NUK NA LE TE SHOHIM TE VERTETEN.
Per mua feja eshte  nje minus ne historine e njerezimit.

Ke te drejte te thuash jo vetem perde, por dhe dritare e mbyllur me kyc, e izoluar, qe s'na le te dalim. Duhen harruar mesimet e fese, qe te clirojme mendjen dhe te ecim perpara...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi