C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Perla prej 29.01.13 22:19

Me aq sa di une David C. eshte magjistari me i madh ne bote.
Ka bere keto magji:
=>ka fluturuar
=>ka zhdukur statujen e lirise ne Amerike
=>ka zhdukur nje vagon treni
=>ka kaluar nje mur, tej per tej.
...e shume te tjera qe te lene me goje hapur...
Si eshte e mundur?
Si arrin t'i realizoje?
A thua ka te beje me qenie te mbinatyrshme?
Dua te di mendimin e secilit qe e lexon kete.
Pse jo, dhe mendimin e administratoreve te kesaj faqeje.
Falemners!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 22:26

une te them vetem kaq futu ne youtube dhe shkruaj David Coperfild magic revelead dhe dalin videot ku zbulohen "magjit" e tij Nuk ka zgje te mbinatyrshme tek ky njeri nuk eshtegje tjeter vetem se mjeshter i iluzionit dhe teknikave ku manipulohet me perceptimin syrin dhe trurin e njeriut.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Perla prej 29.01.13 22:38

Pikerisht pra, ne You tube kam pare shume magji te tij, dhe se besoj se ka shpjegim per te gjitha keto.
Po fluturimi i tij, dhe gjate fluturimit kalimi neper rrathe?
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 22:42

po i ka pra ne youtuve te zbuluara teknikat qe jane perdorur per te realizuar keto 'magji" qe ne te vertet nuk jane te tilla por vetm iluzione optike qe genjejne syte e njeriut .Azgje nga ato qe ben ai dhe te tjere nuk eshte e vertet eshte vetem iluzion qe e ben te duket si i vertet . Perdoren teknika nga me te dryshmet nepermjet kamerave pozicionimit ne kendveshtrime te ndryshme sugjestionimit qe krijon iden se veprimet jane reale dhe njerzit mahniten Futu vet ne youtube dhe shkruaj ashtu si te thash une dhe do ta kuptosh se per cfare po flas
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 22:48

SILBI shkruajti:po i ka pra ne youtuve te zbuluara teknikat qe jane perdorur per te realizuar keto 'magji" qe ne te vertet nuk jane te tilla por vetm iluzione optike qe genjejne syte e njeriut .Azgje nga ato qe ben ai dhe te tjere nuk eshte e vertet eshte vetem iluzion qe e ben te duket si i vertet . Perdoren teknika nga me te dryshmet nepermjet kamerave pozicionimit ne kendveshtrime te ndryshme sugjestionimit qe krijon iden se veprimet jane reale dhe njerzit mahniten Futu vet ne youtube dhe shkruaj ashtu si te thash une dhe do ta kuptosh se per cfare po flas
mos u lodh kot me kte parafolsen se kjo kur nuk arrin tete kuptoj ate cka doje te thoje ti dhe aq me teper ne shqip ,, as qe ka per ti kuptuar qe jan ILUZIONIST TE GJITH ,,,
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 22:50magjia e te hecurit mbi uje , shikoje tekniken qe perdoret per te realizuar kete iluzion Ska njerez qe mund te ecin mbi uje vetem Jezusi ne bibel e ka bere
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 22:54

po per ate dynamo magican imbosible ?? ai me duket shum ndryshe mua edhe pse nuk besoj ,,
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 22:57

DOR1ALB shkruajti:po per ate dynamo magican imbosible ?? ai me duket shum ndryshe mua edhe pse nuk besoj ,,
po mundohem tja shpjegoi vajzes se ne te vertet kur nuk ke njohuri jane veprime qe te len pa mend , por nese ky zoteria kalon murin kinez tejpertej nese ky zoteria zhduk vagonin dhe statujen e lirise e shume e shume "mrekulli" te tjera , po sikur ne ta marim dhe tja presim koken dhe tja ndajm nga trupi ? , a do arrij ai ta ngjisi prap ? Se besoj
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:01

un me ty jam ,, por kerko pak ne youtube ,,, ose me mir shif kte video


avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Neo prej 29.01.13 23:02

E nderrova titullin e temes sepse David Copperfield nuk eshte magjistar por iluzionist.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1469


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Perla prej 29.01.13 23:03

Falemners per pergjigjet.
Ne te vertete nuk ka shume kohe qe po i shihja me vellane videot e D.C ne you tube, dhe une po i thoja atij qe ato jane vec truke te tij, jo te verteta, por ai kembengulte e mundohej te me bindte mua.
Sa per DOR1ALB, pak me mirsjellje zonjushe , se sjemi ketu per te fyer askend.
Thjesht pyetje po bejme per te ditur mendimet e secilit.
Tashme do hy ne you tube e do i tregoj vellait, dhe nese do e bindi qe jane vec truke, do ju shkruaj ketu.
Falemners Silbi.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:04

DOR1ALB shkruajti:un me ty jam ,, por kerko pak ne youtube ,,, ose me mir shif kte video http://www.youtube.com/watch?v=7qYD4x8Q8rI
po e kam pare edhe kete tipin por ceshtje kohe sa te konsumohet se dhe sekretet teknikat qe perdor ky do shfaqen, se ky eshte nga keta brezat e rinj te iluzionisteve.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:07

Perla shkruajti:Falemners per pergjigjet.
Ne te vertete nuk ka shume kohe qe po i shihja me vellane videot e D.C ne you tube, dhe une po i thoja atij qe ato jane vec truke te tij, jo te verteta, por ai kembengulte e mundohej te me bindte mua.
Sa per DOR1ALB, pak me mirsjellje zonjushe , se sjemi ketu per te fyer askend.
Thjesht pyetje po bejme per te ditur mendimet e secilit.
Tashme do hy ne you tube e do i tregoj vellait, dhe nese do e bindi qe jane vec truke, do ju shkruaj ketu.
Falemners Silbi.
nuk e di un se cfar je ti femer apo mashkull se nese i referohemi gramatikes shqiptare ti je mashkull ,,por meqe qenke zonjush bi "pardon" dhe te kerkoj falje ,,,thuaj vellait te flej gjum i qet se ska magjistar sot ,, sot magji esht TEKNOLOGJIA
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:08

SILBI shkruajti:po e kam pare edhe kete tipin por ceshtje kohe sa te konsumohet se dhe sekretet teknikat qe perdor ky do shfaqen, se ky eshte nga keta brezat e rinj te iluzionisteve.
KY ME DUKET SHUM ABSTRAKT PER TA BESUAR ,,,por un jam 50 me 50 besimin dhe mosbesimin
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:14

une nuk i besoj fare. Puna eshte se keta jane njerez shume te talentuar dhe kreative ne te vertet sepse i njohin dobesite qe ka njeriu ne perceptim dhe perdorin teknikat nga me tradicionale deri tek keto te rejat te fundit qe publiku nuk i njeh .Por sigurisht qe keta jane vetem se njerez pa kurrfare fuqie magjike apo ku e di une, per te gjithe ata qe mund te kene dyshime.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:15

SILBI shkruajti:une nuk i besoj fare. Puna eshte se keta jane njerez shume te talentuar dhe kreative ne te vertet sepse i njohin dobesite qe ka njeriu ne perceptim dhe perdorin teknikat nga me tradicionale deri tek keto te rejat te fundit qe publiku nuk i njeh .Por sigurisht qe keta jane vetem se njerez pa kurrfare fuqie magjike apo ku e di une, per te gjithe ata qe mund te kene dyshime.
kto kan fuqi nuk esht se skan ,, se ndryshe nuk do ishin kaq me te avancuar dhe te din pikat e dobta te njeriut dhe te jen aq te shpejt saqe per syrin ton nuk kapen levizjet
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:18

e vetmja fuqi qe kane eshte talenti dhe kreativiteti por nese edhe ti edhe une e mesojme sekretin e x apo y iluzioni dhe ta praktikojme disa here deri sa ta konsolidojme mire mund ta realizojme "magjin" me po te njejten performance si ata.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:21

pothuajse jam dakort me ty ,, tani le te presim ne "ankth" bindjen e vellait te zonjushes qe ska magjistar por vec iluzionist !!!!
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:27

DOR1ALB shkruajti:pothuajse jam dakort me ty ,, tani le te presim ne "ankth" bindjen e vellait te zonjushes qe ska magjistar por vec iluzionist !!!!
Ska problem nuk eshte nevoja te krijojme tension dhe konflikte cdo gje justifikohet nese nuk ke dije per ta kuptuar nje gje . Vajza thjesht hapi nje teme qe me te vertet ketu e ca vite perpara mrekullonte nje planet te tere.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:35

Perla shkruajti:Falemners per pergjigjet.
Ne te vertete nuk ka shume kohe qe po i shihja me vellane videot e D.C ne you tube, dhe une po i thoja atij qe ato jane vec truke te tij, jo te verteta, por ai kembengulte e mundohej te me bindte mua.
Sa per DOR1ALB, pak me mirsjellje zonjushe , se sjemi ketu per te fyer askend.
Thjesht pyetje po bejme per te ditur mendimet e secilit.
Tashme do hy ne you tube e do i tregoj vellait, dhe nese do e bindi qe jane vec truke, do ju shkruaj ketu.
Falemners Silbi.
ska problem Perla dhe mos u ndjej e ofenduar nga askush.
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 23:38

SILBI shkruajti:
DOR1ALB shkruajti:pothuajse jam dakort me ty ,, tani le te presim ne "ankth" bindjen e vellait te zonjushes qe ska magjistar por vec iluzionist !!!!
Ska problem nuk eshte nevoja te krijojme tension dhe konflikte cdo gje justifikohet nese nuk ke dije per ta kuptuar nje gje . Vajza thjesht hapi nje teme qe me te vertet ketu e ca vite perpara mrekullonte nje planet te tere.
por qe te diskutohet koperfid-i ne 2013 aq me teper ne kte forum ,, ku besoj dhe mendoj un forumistat jan qoft dhe nje "gjys shkalle" me lart se njerzit e tjer nuk duket e hijshme ,, gjithesesi me mir te pyesesh e te mesosh se sa te mos pyesesh e te vdes padije (nuk thash ate fjalen tjetr se lindin keqkuptime)
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 29.01.13 23:42

DOR1ALB shkruajti:
SILBI shkruajti:
DOR1ALB shkruajti:pothuajse jam dakort me ty ,, tani le te presim ne "ankth" bindjen e vellait te zonjushes qe ska magjistar por vec iluzionist !!!!
Ska problem nuk eshte nevoja te krijojme tension dhe konflikte cdo gje justifikohet nese nuk ke dije per ta kuptuar nje gje . Vajza thjesht hapi nje teme qe me te vertet ketu e ca vite perpara mrekullonte nje planet te tere.
por qe te diskutohet koperfid-i ne 2013 aq me teper ne kte forum ,, ku besoj dhe mendoj un forumistat jan qoft dhe nje "gjys shkalle" me lart se njerzit e tjer nuk duket e hijshme ,, gjithesesi me mir te pyesesh e te mesosh se sa te mos pyesesh e te vdes padije (nuk thash ate fjalen tjetr se lindin keqkuptime)
Dakort
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

dor1alb

Mesazh  Perla prej 30.01.13 16:01

ti qenke nje ironik i pa mase, dhe te tille persona nuk i perfshije kurre ne shoqerine time.
kam pershtypjen se ti je ai tipi qe sdi te mbaje shoqeri me askend, me vjen keq per ty, qe sot ne 2013 nuk ke mirsjelljen qe cdo njeri duhet te kete.
pastaj nese nuk beson ne magji, a e ke lexuar temen ku ka plot magji, a nuk beson asgja prej tyre?
a nuk beson ne qenie te padukshme?
e nese nuk beson, atehere provo te bindesh gjithe keta forumista qe shkruajne plot per ate teme.
te lutem behu pak me i sjellshem, se nuk te ka lezet, po ta kerkoj me mirsjellje!
e nese ke deshire te zihesh me njerez, vazhdo, jepi, por jo ketu , jo me mua
se kushdo qe mund te lexoje komentet e tua mund te te mos pelqeje.
gjithe te mirat zoti dor!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 30.01.13 19:20

Perla shkruajti:ti qenke nje ironik i pa mase, dhe te tille persona nuk i perfshije kurre ne shoqerine time.
kam pershtypjen se ti je ai tipi qe sdi te mbaje shoqeri me askend, me vjen keq per ty, qe sot ne 2013 nuk ke mirsjelljen qe cdo njeri duhet te kete.
pastaj nese nuk beson ne magji, a e ke lexuar temen ku ka plot magji, a nuk beson asgja prej tyre?
a nuk beson ne qenie te padukshme?
e nese nuk beson, atehere provo te bindesh gjithe keta forumista qe shkruajne plot per ate teme.
te lutem behu pak me i sjellshem, se nuk te ka lezet, po ta kerkoj me mirsjellje!
e nese ke deshire te zihesh me njerez, vazhdo, jepi, por jo ketu , jo me mua
se kushdo qe mund te lexoje komentet e tua mund te te mos pelqeje.
gjithe te mirat zoti dor!
Si jeni mir,?! me fal por ju kush jeni qe nxirrni nje konkluzion ekzakt per mua, kush ju kerkoi juve qe te jem pjes e shoqeris tende?? Madje un ju kerkova dhe falje dhe pse tu drejtova dhe fola si njeri.UN BESOJ NE MAGJI & MAGJISTAR DHE JO ILUZIONIST QE DALIN NE TV DUKE U MBURRUR ju qenkeni shum cinike qe besoni ne disa ILUZIONIST dhe te falenderoj per menyren e te folurit,, dhe dicka ku shikon ti qe un jam "zene" me forumistat e tjer se po me cudit tej mase fakti qe ke prrallisur sipas qefit tend fjal qe kan pesh dhe duan zotesi qe ti mbash gjithesesi meqe je femer po ta fal ksaj here,,, mbetsh mir me shendet e dashur dhe her tjetr me e matur me konkluzionet dhe cilesimet qe me targon mua . JU FALEMINDERIT
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Jon Sh prej 30.01.13 21:01

mendimi im per kete eshte: Nje nder iluzionistet me te medhej te te gjitha kohrave.
avatar
Jon Sh

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Marlend prej 30.01.13 22:04

Per mendimin tim D.C arrin te perdore fuqine e trurit te tij ne nje perqindje shume me te madhe se njerezit e thjeshte,ndaj arrin ato ēka arrin vetem ai !!
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

129


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  number3 prej 31.01.13 8:46

ka qene thjesht nje iluzionist qe mahniste njerzit mesa e kam lexuar nje liber per te
avatar
number3

njeri thjesht

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DOR1ALB

Mesazh  Perla prej 31.01.13 16:13

Nuk na ka lezet derr-derr pa fund.
Te jemi realiste, ti nuk kerkove falje, ti qe ne fillim me fyeve.
Ndaj t'i leme keto gjera.
Ok, e pranoj, D.C eshte nje iluzionist i madh, dhe jo magjistar, por ashtu me erdhi dhe ashtu e shkruajta.
Pavarsisht kesaj si do qe te jete D.C, ka vertet vlera te medha, veshtire te behen performancat e tij edhe sot.
Une gjithsesi te falenderoj qe ke marre pjese ne kete teme!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 31.01.13 19:47

PERL E DASHUR !!! secili ka mendimin e vet dhe un qe ne komentin e dyt te kerkova falje ,,, gjithesesi po e bej dhe do e bej sa her te jet e nevojshme KERKIMI I FALJES NDAJ NJE FEMRE,,,
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DOR1ALB

Mesazh  Perla prej 31.01.13 20:39

Pse ajo qe me siper shkruajte nuk me bind qe po kerkon falje?!
Thjesht "kerkim faljeje ndaj nje femre"!
Mqs kjo eshte metoda qe di te kerkosh falje, une te fali per fyerjet qe me bere.
Dhe le te jene te shkuara keto komente.
Te pershendes.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Silbi prej 31.01.13 21:37

kshu pra ka lezet
avatar
Silbi

LUFTA ME E MADHE ESHTE AJO ME VETVETEN.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Trigon prej 01.02.13 13:09

Disa nga to mund te jene iluzione ndersa te tjera mund te jene realizuar me ndihmen e xhindeve.

Kerko ne gogle Bota e xhineve
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.386


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: C'mendoni per iluzionistin David Copperfield?

Mesazh  Dor1Alb prej 05.02.13 16:32

Perla shkruajti:Pse ajo qe me siper shkruajte nuk me bind qe po kerkon falje?!
Thjesht "kerkim faljeje ndaj nje femre"!
Mqs kjo eshte metoda qe di te kerkosh falje, une te fali per fyerjet qe me bere.
Dhe le te jene te shkuara keto komente.
Te pershendes.
ate e thash ne kuptimin qe : si xhentilman qe jam sido dhe te kujtdo te jen fajet rrespekti ndaj nje femre gjithmon duhet te jet jo ne propocion te barabart me ate qe femra ka ndaj teje cka do te thot qe nje femer per mua esht KRISTAL pavarsisht nese jam apo un i aft ta trajtoj si te till "fundja njeri jam dhe gabimet per njerzit jan"
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi