Sirena

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sirena

Mesazh  Zattoo prej 27.01.13 20:58

Gjendet Sirena e vdekur nė Japoni!Pas cunamit nė Japoni ku humbėn jetėn mė mijėra njerėz dhe ku pati shkatėrrime tė mėdha nė infrastrukture, dalin nė dritė edhe disa zbulime.

Nė njė video tė mėhershme tė publikuar nė You Tube dėshmitari beson se ka regjistruar njė Sirenė, e cila si pasojė e cunamit ka dalė nė breg tė detit dhe aty ka mbetur.

Pėr fat tė keq Sirena ėshtė e pajetė, ndėrsa ėshtė marrė pėr studime nga biolog.

avatar
Zattoo

692


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  ForbiddenApple prej 28.01.13 14:31

Interesante, nuk jam teper i sigurte per vertetsin por gjithsesi shpresoj te publikohen studimet e kryera.
avatar
ForbiddenApple

Your opinion, not mine.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Anon prej 28.01.13 14:40

sipas mendimit tim eshte shum e veshtire per tu besuar kjo video !
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

407


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Marlend prej 29.01.13 3:17

Nuk jam kopetent te them qe ka apo jo sirena por,menyra sesi sirena e vdekur qendron me gjysem trupi e shkeputur nga toka,them qe videoja nuk eshte e vertete...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Do te ishte e bukur te ekzistonin me te vertet sirenat por kjo video nuk duket aspak e vertet

Mesazh  elta prej 29.01.13 11:03

ForbiddenApple shkruajti:Interesante, nuk jam teper i sigurte per vertetsin por gjithsesi shpresoj te publikohen studimet e kryera.
avatar
elta

Kam deshire te di me shum per enderrat

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Odin prej 04.06.13 9:06

avatar
Odin

596


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Luce prej 05.06.13 12:08

uuuuaaauuu
e pabesueshme
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

103


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Trigon prej 06.06.13 14:04

hokus-pokus shkruajti:

Kjo duket si e vertete edhe pse jam skeptik ne vertetesine e kesaj video
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.359


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Jetmira prej 10.09.13 8:28

Sirenat ekzistojnė! Ja prova!(video)
Vidoja mė poshtė tregon dy turistė duke filmuar njė njollė mbi shkėmbinj. Pasi kanė konstatuar kėtė, ata kanė afruan objektivin e kamerės, dhe ajo ēfarė shikohet ishte krejt tjetėr. Klipi ėshtė filmuar nė Kiryat Yam, Izrael. Vidoja ka arritur njė rekord shikimesh nė internet. Shumė njerėz thonė se kjo njollė ėshtė njė sirenė. Njė krijesė me pjesėn e sipėrme tė njė femre, ndėrsa pjesa nga mesi e poshtė tė njė peshku. Gjithsesi, jua lėmė gjithėsecilit tė gjykojė mbi videon.
avatar
Jetmira

768


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Trigon prej 10.09.13 15:16

Katilja shkruajti:Sirenat ekzistojnė! Ja prova!(video)
Vidoja mė poshtė tregon dy turistė duke filmuar njė njollė mbi shkėmbinj. Pasi kanė konstatuar kėtė, ata kanė afruan objektivin e kamerės, dhe ajo ēfarė shikohet  ishte krejt tjetėr. Klipi ėshtė filmuar nė Kiryat Yam, Izrael. Vidoja ka arritur njė rekord shikimesh nė internet. Shumė njerėz thonė se kjo njollė ėshtė njė  sirenė. Njė krijesė me pjesėn e sipėrme tė njė femre, ndėrsa pjesa nga mesi e poshtė tė njė peshku. Gjithsesi, jua lėmė gjithėsecilit tė gjykojė mbi videon.
ne turbulliren e kesaj video me shume duket si nje foke e cila trembet dhe ike se sa si nje sirene
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.359


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Equinox prej 12.08.14 17:16

Gjendet njė sirenė deti?Njė sirenė deti, qė ka pothuajse tė gjitha tiparet e njė femre, ėshtė gjetur nė brigjet e detit. Nuk dihet se kush dhe ku i ka bėrė fotot, vetėm se ato janė publikuar dhe kanė ngjallė reagime tė shumta sa i pėrket vėrtetėsisė sė lajmit.

G.Express
avatar
Equinox

250


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Muneer prej 12.08.14 21:12

po te kerkosh ne google thuhet se jane xhirimet e filmit te ri, pirates of caribean.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Gabriel prej 14.08.14 2:02

Katilja shkruajti:Sirenat ekzistojnė! Ja prova!(video)
Vidoja mė poshtė tregon dy turistė duke filmuar njė njollė mbi shkėmbinj. Pasi kanė konstatuar kėtė, ata kanė afruan objektivin e kamerės, dhe ajo ēfarė shikohet  ishte krejt tjetėr. Klipi ėshtė filmuar nė Kiryat Yam, Izrael. Vidoja ka arritur njė rekord shikimesh nė internet. Shumė njerėz thonė se kjo njollė ėshtė njė  sirenė. Njė krijesė me pjesėn e sipėrme tė njė femre, ndėrsa pjesa nga mesi e poshtė tė njė peshku. Gjithsesi, jua lėmė gjithėsecilit tė gjykojė mbi videon.

Per sa i perket videos mund te jete e vertete por mund te jete dhe montazh. Sirenat mund te ekzistojne por edhe s'mund te ekzistojne.
Keto jane hipoteza apo teori pa shum fakte, te cilat sa sforcojne besueshmerine.
I vetmi fakt i padiskutueshem eshte qe vetem 12% e ujrave ne te gjithe planetin jane eksploruar.
Po 88% e tyre cfar fsheh'?!.........
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  Luli prej 12.12.14 14:27Ky ėshtė skeleti i njė Sirene qė gjendet nė Muzeun e Danimarkės.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sirena

Mesazh  gjilanasi prej 30.12.15 12:21

avatar
gjilanasi

414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi