Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Ciroi82 prej 21.01.13 23:03

Ke befasuar njė vajzė e vogėl e cila pretendon se vdiq, shkoi nė ferrė, u rikthye dhe “pasqyrojė” gjithēka pa aty!

Pretendimi i njė vajze nga Koreja, se ajo vdiq, shkoi nė ferrė dhe u ringjallė, pra u rikthyer nė jetė, ka shokuar mbarė opinionin.

Madje, ajo pretendimet i ka shoqėruar dhe me njė sėrė pikturash tė saja tė cilat pasqyrojnė situatėn nė botėn tjetėr, duke u kthyer nė epiqendrėn e debateve pėr pretendimet e saj.

Ndėrkohė vlen tė theksohet se janė njė sėrė shkencėtarėsh, siē mjekė, psikolog etj, tė cilėt janė vėnė nė njė garė pėr tė nxjerrė nė dritė tė vėrtet rreth kėsaj historie, e cila edhe pse duket e pabesueshme, bėhet shumė e besueshme nga aftėsia e vajzės pėr tė pikturuar me mjeshtri shumė tė madhe ato ēka ajo pikturon, piktura qė kanė njė pėrmbajtje shumė tė ēuditshme deri tė pazakontė pėr gjithkėnd.

Gjithsesi, pėr shkak se pėrmbajtja e video s ėshtė e frikshme dhe nuk kėshillohet pėr tė mitur, jeni tė lutur ta ndiqni atė.

avatar
Ciroi82

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Anon prej 21.01.13 23:14

Ne fakt gjithcka ka te bej me imagjinatėn personale ose me hipnozėn kaotike menyra e pasqirimit te botes tjeter duket me shum si fantazmė erotike se sa nje realitet !
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Ciroi82 prej 21.01.13 23:55

se di si e pashe te ajo faqe e postova ketu
avatar
Ciroi82

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 17:38

si e ka emrin ajo vajza qe e kishte postu
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 22.01.13 18:23

ciroi82 shkruajti:Ke befasuar njė vajzė e vogėl e cila pretendon se vdiq, shkoi nė ferrė, u rikthye dhe “pasqyrojė” gjithēka pa aty!
E para-shkoi ne ferr dhe u rikthye....?Sipas librave tuaj te shenjte kush vete ne ferr e ka puth halla ne te dyja faqet....per te mos u kthyer me.

ciroi82 shkruajti:Pretendimi i njė vajze nga Koreja, se ajo vdiq, shkoi nė ferrė dhe u ringjallė, pra u rikthyer nė jetė, ka shokuar mbarė opinionin.
se dyti- Ke opinion,ata qe hane sapunin per djathe qe ne mengjes..?
ciroi82 shkruajti:Madje, ajo pretendimet i ka shoqėruar dhe me njė sėrė pikturash tė saja tė cilat pasqyrojnė situatėn nė botėn tjetėr, duke u kthyer nė epiqendrėn e debateve pėr pretendimet e saj.

se treti-Ketu genjeshtra sa vjen e behet edhe me e madhe,se per boten tjeter,vetem te ''derguaret e zotit'' kane folur ne librat e ''shenjte''

ciroi82 shkruajti:Ndėrkohė vlen tė theksohet se janė njė sėrė shkencėtarėsh, siē mjekė, psikolog etj, tė cilėt janė vėnė nė njė garė pėr tė nxjerrė nė dritė tė vėrtet rreth kėsaj historie, e cila edhe pse duket e pabesueshme, bėhet shumė e besueshme nga aftėsia e vajzės pėr tė pikturuar me mjeshtri shumė tė madhe ato ēka ajo pikturon, piktura qė kanė njė pėrmbajtje shumė tė ēuditshme deri tė pazakontė pėr gjithkėnd.
se katerti-Genjeshtren fillojne ta bejne te besueshme duke e lare me floririn shkencor qe te shkelqeje,duke futur ne loje
shkencetare,mjeke,psikolog.

Thone qe edhe cudia me e madhe(ne kete rast genjeshtra) nuk zgjat me shume se 3 dite,dhe pas tre ditesh i del floriri dhe ngelet si nje ''hekurishte e ndryshkur'' e hedhur ne rrjetin e internetit bastard,nga nje amalgam religjonesh, te kryqezuar ne udhekryqin e madh te padijes....
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Elsavrana prej 22.01.13 18:32

Jam shume dakort me shqiptarin etnik... nuk ja vlen te merret as 1% e vertete enderrimi kesaj vajze te kthyer nga ferri.
avatar
Elsavrana

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 19:57

o ti shqiptari etnik nese ti thua nuk egziston ZOTI me thuaj mi jep provat dhe un do te besoj
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 19:59

avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Ciroi82 prej 22.01.13 20:22

kjo mbetet per tu vertetuar nga ato qe po e studiojne si rast,se ka plot qe ja fusin kot per pak fame
avatar
Ciroi82

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Luce prej 22.01.13 20:23

po kam pare qe ka disa njerez qe kane mare shenjat e Jezusit
5 shenja mos gaboj.Shenja te duart ,kembet, rrahje me kamzhik ne trupe
rrethi me gjemba ne koke dhe e fundit vdekja
kur te keme kohe do te te tregoj dicka interesante
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 22.01.13 20:40

number3 shkruajti:o ti shqiptari etnik nese ti thua nuk egziston ZOTI me thuaj mi jep provat dhe un do te besoj
Se pari- permbaju temes
Se dyti -Mos vazhdo ta kruash me mua,si ne mesazhe private dhe ketu ne forum,mik i dashur.Ne se ti ke bindjet tuaja,askush nuk ti ka mohuar,une ne forum kam folur me argumenta,ne se ti nuk njeh argumenta,problemi eshte juaji.Por mesoje njehere e pergjithmone,une kurre nuk kam per tu futur ne botkuptimin tuaj,ai do ngelet i juaji dhe i askujt.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Cimi Elezi prej 22.01.13 21:34

Religjionit i shtohet edhe nje perralle m shume.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 21:51

shqiptari etnik shkruajti:
number3 shkruajti:o ti shqiptari etnik nese ti thua nuk egziston ZOTI me thuaj mi jep provat dhe un do te besoj
Se pari- permbaju temes
Se dyti -Mos vazhdo ta kruash me mua,si ne mesazhe private dhe ketu ne forum,mik i dashur.Ne se ti ke bindjet tuaja,askush nuk ti ka mohuar,une ne forum kam folur me argumenta,ne se ti nuk njeh argumenta,problemi eshte juaji.Por mesoje njehere e pergjithmone,une kurre nuk kam per tu futur ne botkuptimin tuaj,ai do ngelet i juaji dhe i askujt.

ca argumentash mi thuaj dhe avash me fjalorin i dashur
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 21:54

Ustjanalani shkruajti:po kam pare qe ka disa njerez qe kane mare shenjat e Jezusit
5 shenja mos gaboj.Shenja te duart ,kembet, rrahje me kamzhik ne trupe
rrethi me gjemba ne koke dhe e fundit vdekja
kur te keme kohe do te te tregoj dicka interesante

po ndoshta ti shoku ustjanalani ke pare deshmitaret e jehovajit por ata nuk jan te krishter dijeni mire
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Luce prej 22.01.13 22:00

po jo personalisht
ata te jehovait si sho dot me sy
kam lexuar nje liber shume te vjeter ne greqi
fliste vetem per keto shenja tregonte qe i mirnin njerezit shume besimtar kryesisht prifterinjte
tregonte histori te verteta te mara ne shume shtete te ndryshme
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 22.01.13 22:04

leri keto mos shih ca thojn njerzit por mundohu te kerkosh te ver8en....mos beso cdo gje qe sheh
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Luce prej 22.01.13 22:10

sipas teje kush i mer ato shenja dhe pse?
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Tikon prej 23.01.13 8:26

number3 shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:
number3 shkruajti:o ti shqiptari etnik nese ti thua nuk egziston ZOTI me thuaj mi jep provat dhe un do te besoj
Se pari- permbaju temes
Se dyti -Mos vazhdo ta kruash me mua,si ne mesazhe private dhe ketu ne forum,mik i dashur.Ne se ti ke bindjet tuaja,askush nuk ti ka mohuar,une ne forum kam folur me argumenta,ne se ti nuk njeh argumenta,problemi eshte juaji.Por mesoje njehere e pergjithmone,une kurre nuk kam per tu futur ne botkuptimin tuaj,ai do ngelet i juaji dhe i askujt.

ca argumentash mi thuaj dhe avash me fjalorin i dashur
Po ty pse te pickoi miza,...? A po jeni te te njenjtes vathe..? Le qe ku pranoni argumenta ju...
avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 9:59

O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 14:11

o shqiptari etnik ZOTI me mire paste meshire per ty me mire e te udhezoft qe te heqesh dore nga budalliqet e botes
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 14:30

Ustjanalani shkruajti:sipas teje kush i mer ato shenja dhe pse?

ato shenja qe ZOTI ia dha dhunti atij dhe nese paterpio i ka ber vet me thuaj ti pse pater pio ka arrit te largoje djallin?? nese nuk beson kete me thuaj pse behen shum mrekulli ne kish te lacit me thuaj ustjanalani madje shkojn shum njerz pa dallim feje ne ate vend e luten qe per 1 moment e kan gjetur rrugen e drejt duke besuar por rastet e medha shkeputen nga e ver8a
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 15:25

number3 shkruajti:o shqiptari etnik ZOTI me mire paste meshire per ty me mire e te udhezoft qe te heqesh dore nga budalliqet e botes


Pergjigjen po ta jap ne vargje...

Mos u nxito o njeri, se nje dite do zhgenjehesh dhe ti...
Ajo drite qe ti adhuron, eshte thjesht nje llambe me bateri...
Mos ofendo e mos jep opinion, pa i mesuar gjerat mire...
Se prej injorances tende,Mashtruesi e Genjeshtari ecen i lire..

avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 17:57

kur te dalesh para ZOTIT nuk e di se si do ja besh i nderuar shqiptari etnik
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Marlend prej 23.01.13 19:45

shqiptari etnik shkruajti:O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
shoku ē'ke qe kruhesh e me permend emrin vend e pa vend...te ha te ha noj ēike??? rri o koke-pjeshk e mos na ēaj t r a p i n..kokp...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 19:50

lere marlend mos u merr me njerz qe nuk kuptojn lum si ti nese te tall per KRISHTIN ske pse merzitesh edhe mua me tallin
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 19:51

number3 shkruajti:kur te dalesh para ZOTIT nuk e di se si do ja besh i nderuar shqiptari etnik
More namber tresh,pse nuk shqetsohesh per vete qe zoti te ka ber debil,a se kupton se po le vehten pas dore duke u marrur me keqardhjen time kur te dal para zotit..?Nje i mencur me shume kujdeset per vehten,kurse ti aspak,mendja te rri tek njerzimi qe nuk eshte futur ne rreshtin e Jezusit.Mos ke marre atributet e nje 'zot i vogel' ketu ne forum..? Mos e he burre,rruaje vehten se na duhesh per ne kopesht per te prishur syrin e keq..
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 19:54

marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
shoku ē'ke qe kruhesh e me permend emrin vend e pa vend...te ha te ha noj ēike??? rri o koke-pjeshk e mos na ēaj t r a p i n..kokp...

Ma merr nje here ne goje pas buke,se para te ha fare....
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Marlend prej 23.01.13 19:56

shqiptari etnik shkruajti:
marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
shoku ē'ke qe kruhesh e me permend emrin vend e pa vend...te ha te ha noj ēike??? rri o koke-pjeshk e mos na ēaj t r a p i n..kokp...

Ma merr nje here ne goje pas buke,se para te ha fare....
po ēa me t'marr ty mor bethqim mor ta shkerdhesha motren e fisin...ty e ktyne admin qi t'lan ty me shkru mor pederast..phyt t'qisha motren e ropr bethqim. mos te han betha se ti qij r... e motrat fis'shkerdhym..t'qisha t'gjall e t'dekun moterqim
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 20:01

o shiptari etnik nuk jam zot vtm thjesht nje besimtar dhe dhe ti marlend nuk ke pse shqetsohesh nese te shajn budallejt lum si ti nese te shajn per ZOTIN se i madh esht shperblimi
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 20:05

marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:
marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
shoku ē'ke qe kruhesh e me permend emrin vend e pa vend...te ha te ha noj ēike??? rri o koke-pjeshk e mos na ēaj t r a p i n..kokp...

Ma merr nje here ne goje pas buke,se para te ha fare....
po ēa me t'marr ty mor bethqim mor ta shkerdhesha motren e fisin...ty e ktyne admin qi t'lan ty me shkru mor pederast..phyt t'qisha motren e ropr bethqim. mos te han betha se ti qij r... e motrat fis'shkerdhym..t'qisha t'gjall e t'dekun moterqim

po ju fus nje leter kopjativ te gjithe farefisit e rrethit tend familjar,dhe po ju a bej njehresh te gjitheve,qe ty te mos te te ngelet qefi,se mos ka ngelur ndokush jashte rradhes
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Marlend prej 23.01.13 20:07

shqiptari etnik shkruajti:
marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:
marlend shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:O ti shoku me numer tre dhe ti marlend.Jeni shume irritues ne postimet tuaja.Ju lutem ruani qetesine,kemi kohe ta prezantojme vehten me gjith vlerat qe mbartin.
shoku ē'ke qe kruhesh e me permend emrin vend e pa vend...te ha te ha noj ēike??? rri o koke-pjeshk e mos na ēaj t r a p i n..kokp...

Ma merr nje here ne goje pas buke,se para te ha fare....
po ēa me t'marr ty mor bethqim mor ta shkerdhesha motren e fisin...ty e ktyne admin qi t'lan ty me shkru mor pederast..phyt t'qisha motren e ropr bethqim. mos te han betha se ti qij r... e motrat fis'shkerdhym..t'qisha t'gjall e t'dekun moterqim

po ju fus nje leter kopjativ te gjithe farefisit e rrethit tend familjar,dhe po ju a bej njehresh te gjitheve,qe ty te mos te te ngelet qefi,se mos ka ngelur ndokush jashte rradhes
prap ktu ti phyyyyyt kurvedjal...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 20:09

deri sa ti kok plehre e shkerdhat merr ende fryme,pse duhet te te le vetem,a po te qelbesh forumin..?
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 20:10

marlend nuk ke pse meresh me te ndiq rrugen e ZOTIT qe nuk duhet te shash apo te paragjykosh por te duash armikun dhe beju mire atyre qe te bejn keq kshu thot KRISHTI YN MBRET
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  shqiptari etnik prej 23.01.13 20:13

Ē’asht kjo mynxyrė ? Cilit komb jemi ?
Vallė prinden tuej s’e keni njoftė ?
Po ēfarė gjaku ndėr dej ju keni ?
E ē’gjuhė flisni ? — Turpi ju mbloftė !

...S’doni agimin e ditėve t’bardha ?
Jo, ju ktu s’paski fis as atdhe!
Ju s’jeni Shqyptar’! Jeni bastarda,
T’pa shpirt, pa nderė — t’dejun me fe!
...

Risto Siliqi, «Trathtorve tė kombit»
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Marlend prej 23.01.13 20:14

number3 shkruajti:marlend nuk ke pse meresh me te ndiq rrugen e ZOTIT qe nuk duhet te shash apo te paragjykosh por te duash armikun dhe beju mire atyre qe te bejn keq kshu thot KRISHTI YN MBRET
mire e ke ti po si t'ja baj un qe s'kam pas as edhe nje here diskutim me te...mire ti ok ke debatu me te,po une?? apo thjesht se besoj n'Krisht ??!! kjo asht arsyja me m'ofendu ??? po s'ka faj aj fajin e kan admin e pik...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 20:14

para KRISHTIT nuk kam gje un sme intereson as atdheu e asgje
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  number3 prej 23.01.13 20:15

marlend shkruajti:
number3 shkruajti:marlend nuk ke pse meresh me te ndiq rrugen e ZOTIT qe nuk duhet te shash apo te paragjykosh por te duash armikun dhe beju mire atyre qe te bejn keq kshu thot KRISHTI YN MBRET
mire e ke ti po si t'ja baj un qe s'kam pas as edhe nje here diskutim me te...mire ti ok ke debatu me te,po une?? apo thjesht se besoj n'Krisht ??!! kjo asht arsyja me m'ofendu ??? po s'ka faj aj fajin e kan admin e pik...

po admini ca esht noj ateist tjeter apo noj satanik
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdiq, shkoi nė botėn tjetėr, u kthye dhe pikturoi ato qė pa!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi