...gjej anen pozitive...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

...gjej anen pozitive...

Mesazh  Gerta Gerta prej 18.01.13 19:25

Njė burrė po i shėrbente me shumė pėrkushtim rrėnjės sė trėndafilit qė kishte mbjellė ca ditė mė parė. E ujiste ēdo ditė duke pritur ēastin, kur gonxhja do tė shperthente. Mirėpo njė ditė u mėrzit nga gjembat e shumtė e tha me vete: “Si mund tė dalė njė lule kaq e bukur nga njė bimė e mbushur plot me gjemba ?!” Dhe e la pas dore kujdesin ndaj saj, pikėrisht pak para se ajo tė ēelte.Kėsisoj, rrėnja e trėndafilit u tha. Fatkeqėsisht,kėshtu ndodh dhe me shumė njerėz. Brenda ēdo shpirti ekziston njė trėndafil, pavarėsisht fajeve dhe gabimeve. Por shumė nga ne shohin vetėm gjembat,tė metat dhe nuk e vlerėsojne natyrėn e pastėr qė Zoti ka mbjellė nė shpirtrat tanė. Kjo ndjenjė dėshpėrimi dhe vlerėsimi i ulėt pėr veten na bėn qė ta lėmė pa ujitur kėtė mirėsi, e cila pak e nga pak vdes brenda nesh....!!

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ...gjej anen pozitive...

Mesazh  number3 prej 22.01.13 22:01

e bukur kjo por ca ka lidhje me kete tem kjo........kjo qe bere qenka thjesht nje proz poetike
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi