Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Pellumb039 prej 17.01.13 16:47

POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!

Ne nuk mund ta shohim Zotin, por ka shumė gjėra qė ne nuk mund ti shohim, megjithatė i besojmė ato, sepse i shohim rezultatet e tyre.

Pėr shembull, ti nuk e ke parė kurrė stėr, stėr, stėr, stėr, stėr, stėrgjyshin tėnd. Nuk i ke parė kurrė rrobat e tij, shtėpinė e tij, varrin apo ēfarėdo nga ato qė i kanė takuar atij. E pra, si mund tė jesh
i sigurt se ai ka ekzistuar ndonjėherė?

Ti e di qė ai duhet tė ketė ekzistuar, sepse ti ekziston.

Paramendo sikur e ke lėnė shtėpinė plotėsisht nė rrėmujė kėtė mėngjes, pas njė parti tė mbrėmshėm.

Shtretėrit tė parregulluar, rrobat tė shpėrndara nėpėr dhomė, karriget e pėrmbysura, tavolina e ngrėnies dhe kuzhina tė mbushura me enė tė palara dhe ēanta krahu.

Tani, paramendo sikur u ktheve nė shtėpi pas punės dhe e gjete shtėpinė tė pastruar xixė.

Do tė mendoje nė vetvete: Kush erdhi dhe e pastroi shtėpinė? Kush i rregulloi mobiliet? Kush i rregulloi shtretėrit? Kush i lau enėt?

Edhe pse nuk e ke parė personin qė e kishte pastruar shtėpinė, do tė besoje se ky person ekziston, pėr shkak tė rregullit nė shtėpinė tėnde.

Nė tė njėjtėn mėnyrė, rregulli qė shohim nė natyrė dhe nė gjithėsi, ėshtė dėshmi e njė organizuesi - Zoti - edhe pse nuk e kemi parė kurrė.


RREGULL NGA RASTĖSIA?

Zgjidhja e Kubit tė Rubikut konsiderohet si njė detyrė e vėshtirė edhe pėr njerėzit mė inteligjentė.

Tani, paramendoje njė tė verbėr, qė pėrpiqet t’i rregullojė anėt e tollovitura tė Kubit. Ai nuk e di nėse ndonjėra prej rrotullimeve qė i bėn Kubit, e sjell atė mė afėr apo mė larg qėllimit tė tij. Sa ėshtė e mundshme qė ai ta zgjidh Kubin rastėsisht
i vetėm?

“E pamundur”, do tė thoshe?

Megjithatė, sikur i verbėri tė njoftohej me njė “po” ose “jo” nxitėse gjatė rrotullimit tė anėve te Kubit, gjasat e tij pėr ta zgjidhur atė do tė rriteshin dukshėm.

Kjo analogji e njohur ėshtė pėrdorur nga Sir Fred Hojl (Hoyle), pėr tė demonstruar vėshtirėsinė e rrjedhjes sė rregullit nga rastėsia e pastėr. Hojl beson se rregulli i sofistikuar, nuk mund tė lind nga rastėsia aksidentale, pa pėrfshirjen e ndonjė forme nxitėse apo tė njė inteligjence tė lartė.

Nė kėtė drejtim, duket shumė e pamundur, qė gjithėsia, duke qenė forma mė e ndėrlikuar dhe mė e sofistikuar e rregullit, tė vjen nga rastėsia. Mundėsitė e formimit aksidental tė origjinės sė jetės, janė dukshėm mė tė dobėta sesa mundėsitė qė njė i verbėr tė zgjidhte Kubin e Rubikut.

Ne e dimė se gjithėsia ėshtė njė sistem i organizuar, i qeverisur nga ligje natyrore dhe balanca tė ndėrlikuara. Ta mendosh atė si diēka tė rregulluar aksidentalisht, sipas fjalėve tė Hojlit, ėshtė “sikur tė thuash se sistemi diellor ėshtė pėrplot njerėz tė verbėr, qė zgjidhin Kube tė Rubikut njėkohėsisht”. Si rrjedhojė, ėshtė e arsyeshme tė themi se gjithėsisė i paraprinė njė inteligjencė e lartė apo organizues. Ky “organizues” shpjegohet mė sė miri me ekzistencėn e Zotit .
avatar
Pellumb039

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Marlend prej 17.01.13 16:59

Nuk kam asgje kunder ides se shkrimit tend por ama shembujt qe jep sidomos ate te stergjyshit...aman o pllumb ēi ke kto aman??? pff...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 17.01.13 18:13

Filozof pa koke,keshtu mund te etiketohej ky zoteria.Ky nuk ka mbushur trute e tij,po na jep shembuj mbi abstraksionin dhe kerkon te na bind me ato.Mos Pellumb,se e ke dh... halen qe ne dere me keto copy paste.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  linaiku prej 17.01.13 18:44

shkrimi me pelqeu jasht mase,dhe jam i menimit qe sic that me lart jane sic thate,por ketu me sa po shoh me shum besojn per magjit se sa per zotin qe egziston,zoti i nderuar ndodhet kudo qe ne smund ta shikojm.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Ekonomisti prej 17.01.13 23:15

e mjaft o njerez me tregime biblike,islamike,cfardo qofshin.esht koha per te then mjaft .keto as per femijet nuk duhet te vlejn sot.sot esht teper von ,por perseri mir.behuni per te paren her njerez dhe shikoni per rreth.vetem shikon te kaluaren..per Cfar ju duhet gjith ky besim? Cfar do nxirrni nga ky besim , vecse premtime ,e premtime per ne boten tjeter.e mjaft o njerez ,nuk shikoni se sa te mjer po behemi nga dita ne dit. Nuk po shikoni , se prifterinjt dhe politikanet per ne kane vetem premtime. Nuk po shikoni qe ata po na perpin ,po na i marin energjin dhe na japin premtime , por ne na duhet te besoj.
Ah..sa keq esht per te ardhur ,kaluan 2000 dhe njeriu ngeli primitiv akoma dhe sot.te njejtat muhabete, te njejtat premtime.
Zgjohuni o njerez e jetoni jeten ne dashuri me gjithcka.
Per cfar ju duhet besimi...nuk arri ta shikoni , as kaq..
avatar
Ekonomisti

71


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  tonito prej 17.01.13 23:24

ekonomisti shkruajti:e mjaft o njerez me tregime biblike,islamike,cfardo qofshin.esht koha per te then mjaft .keto as per femijet nuk duhet te vlejn sot.sot esht teper von ,por perseri mir.behuni per te paren her njerez dhe shikoni per rreth.vetem shikon te kaluaren..per Cfar ju duhet gjith ky besim? Cfar do nxirrni nga ky besim , vecse premtime ,e premtime per ne boten tjeter.e mjaft o njerez ,nuk shikoni se sa te mjer po behemi nga dita ne dit. Nuk po shikoni , se prifterinjt dhe politikanet per ne kane vetem premtime. Nuk po shikoni qe ata po na perpin ,po na i marin energjin dhe na japin premtime , por ne na duhet te besoj.
Ah..sa keq esht per te ardhur ,kaluan 2000 dhe njeriu ngeli primitiv akoma dhe sot.te njejtat muhabete, te njejtat premtime.
Zgjohuni o njerez e jetoni jeten ne dashuri me gjithcka.
Per cfar ju duhet besimi...nuk arri ta shikoni , as kaq..

Ekonomisti pershendetje i nderuar se pari shpresoj se nje dite do te udhezohesh ne rrugen e drejt- ne rrugen e ZOTIT ,dhe atehere do ta kuptosh se besimi eshte gjeja me me vler me e bukur me e shtrenjt duhet te besosh vetem te zoti ndersa sai perket ketyre qe ke shkruar ti qenke shum gabim kaloni mir ?
avatar
tonito

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  syri i art prej 17.01.13 23:46

Ne ne fakt te gjith mesojm nga librat.po te vazhdojm te mbrojm diqka qe gjithmon ka qen kunder jetes,kjo as nuk ka kuptim.Libra te shejt ,kto mund te jen te shejt vetem per ata qe e shfrytzojn padijen. se a ka zot a ska mvaret per qfar zoti flasim . se po ti kishte shkruar zoti kta libra te shejt ,njerezimi nuk do te ishte ne ket mjerim.kto idelogji jan te vjetruara u ka skadu afati le te jesin ne te kaluaren. dashuria esht vet zoti.
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Pellumb039 prej 17.01.13 23:49

shqiptari etnik shkruajti:Filozof pa koke,keshtu mund te etiketohej ky zoteria.Ky nuk ka mbushur trute e tij,po na jep shembuj mbi abstraksionin dhe kerkon te na bind me ato.Mos Pellumb,se e ke dh... halen qe ne dere me keto copy paste.

Je njeri i paformuar me munges te edukates dhe te moralit kete e tregove me se miri ne ket koment dhe veqanerisht ne mesazhin privat qe ma dergove me permbajtje fyse keshtu qe te injoroi plotesisht dhe as qe kam deshir te komentosh me rreth meje !
avatar
Pellumb039

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 18.01.13 8:24

Pellumb039 shkruajti:
shqiptari etnik shkruajti:Filozof pa koke,keshtu mund te etiketohej ky zoteria.Ky nuk ka mbushur trute e tij,po na jep shembuj mbi abstraksionin dhe kerkon te na bind me ato.Mos Pellumb,se e ke dh... halen qe ne dere me keto copy paste.

Je njeri i paformuar me munges te edukates dhe te moralit kete e tregove me se miri ne ket koment dhe veqanerisht ne mesazhin privat qe ma dergove me permbajtje fyse keshtu qe te injoroi plotesisht dhe as qe kam deshir te komentosh me rreth meje !

-Se pari,plehrat sa me shume ti trazosh,aq me shume ere leshojne

-se dyti,misioni yt per fene islame ketu ne kete forum ka perfunduar dhe duhesh shkulur me rrenje per te mos na gricur me b....me materiale te autorve te tjere,sepse vet je plloce nga trute.

-Se treti,me qe permende mesazhin privat,po te them qe ti qenke nje skuth i ndyre,mbasi ishe ti qe me provokojve i pari me mesazh duke me fyer.Mos valle duhet te heshtim kur ti provokon mdyresisht o mjeran mysliman....?
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Tikon prej 18.01.13 8:29

Sepse ai gjithmone eshte ne fluturim,prandaj ne ate nuk mund ta shohim


avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

78


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Por ne smund ta shohim zotin

Mesazh  elektronika prej 18.01.13 8:53

O Pellumb:
Nuk u binde qe nuk u binde. Por mire thone bishti i qenit sa do qe ta drejtosh perseri bisht qeni ka per te ngelur.
Te gjithe i ke kunder. te gjithe te keshillojne te heqesh dore nga perrallat fetare, te mos biesh viktime e tyre por ti perseri ne mendjen tende. Kjo tregon qe te eshte shpelare truri, por keq fare, aq sa nuk ka spital qe ta mare ne dorezim.
Te kam thene dhe po te them perseri: KJO FAQE NUK ESHTE PER TY. Ti mor djale ke ardhur me nje qellim ketu: Te na mesosh kuranin. Te na besh si veten. Por ne jemi mendje hapur dhe asnje si puna jote nuk mund te na i mbylle syte me mbrockulla fetare.
Te lutem largohu nga kjo faqe. Shko tek faqet e shokeve te tu te idealit, dhe atje diskuto dhe ngrije lart famen e mbrockullave fetare. Te lutem largohu. Boll se u lodhem me budalliqet e tua.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Tikon prej 18.01.13 9:34

elektronika shkruajti:O Pellumb:
Nuk u binde qe nuk u binde. Por mire thone bishti i qenit sa do qe ta drejtosh perseri bisht qeni ka per te ngelur.
Te gjithe i ke kunder. te gjithe te keshillojne te heqesh dore nga perrallat fetare, te mos biesh viktime e tyre por ti perseri ne mendjen tende. Kjo tregon qe te eshte shpelare truri, por keq fare, aq sa nuk ka spital qe ta mare ne dorezim.
Te kam thene dhe po te them perseri: KJO FAQE NUK ESHTE PER TY. Ti mor djale ke ardhur me nje qellim ketu: Te na mesosh kuranin. Te na besh si veten. Por ne jemi mendje hapur dhe asnje si puna jote nuk mund te na i mbylle syte me mbrockulla fetare.
Te lutem largohu nga kjo faqe. Shko tek faqet e shokeve te tu te idealit, dhe atje diskuto dhe ngrije lart famen e mbrockullave fetare. Te lutem largohu. Boll se u lodhem me budalliqet e tua.

Po kur ke mision per tu mesuar 'te pabindurve' Kurvanin,si mund te largohet kaq kollaj ky moj elektronika.
Pellumb mos u larg qe ketej pa na i mesuar te gjitha sofizmat e islamizmit,o do na besh mysliman,o bjer e vdis,ne nuk ikim qe ketej.
avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

78


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Probelm primar shqisat e njeriut nė pamundesi per ta pare krijuesin!

Mesazh  Anon prej 18.01.13 15:26

ne fakt ky emėr ALLAH po keqperdoret ne menyre qesharake sė pari duhet ta mesoni menyren e gjuhės sė njė populli mbase ky emer ka kuptimin e perėndisė!
Bog - gjuhe sllave , Zot ( Perėndi ) - Shqip , Allah-arabisht,Elah - hebraisht,GOD-Gjuhe Anglese , UNIVERS ( Zoti ) - etiketim i shkenctareve !
Cfarė ka ketu me Zotin? eshte i njejti Zot ndryshon vetem menyra e gjuhės dhe KAQ!

Persa i pėrket ksaj teme se pse nuk mund ta shohim Forcen universale , krijuesin e vetem duhet te bazohemi nė shqisat tona sepse ne nuk jemi te aftė te shikojm me sy te lirė valėt rėnget,ultraviolet e as qe vjen parasysh ta shohim Krijuesin. Nuk ka shum filozofi dhe ska te bej me religjionin por eshte gjithperfshirese.

Sic ka thene A.Ajnshtajn - pėrtej shqisave tona, ekziston nje botė tjetėr!
Kaq e thjeshte per tu kuptuar duke mos fut asnje tezė ne mes per konflikte religjioze!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Pellumb039 prej 18.01.13 16:34

elektronika shkruajti:O Pellumb:
Nuk u binde qe nuk u binde. Por mire thone bishti i qenit sa do qe ta drejtosh perseri bisht qeni ka per te ngelur.
Te gjithe i ke kunder. te gjithe te keshillojne te heqesh dore nga perrallat fetare, te mos biesh viktime e tyre por ti perseri ne mendjen tende. Kjo tregon qe te eshte shpelare truri, por keq fare, aq sa nuk ka spital qe ta mare ne dorezim.
Te kam thene dhe po te them perseri: KJO FAQE NUK ESHTE PER TY. Ti mor djale ke ardhur me nje qellim ketu: Te na mesosh kuranin. Te na besh si veten. Por ne jemi mendje hapur dhe asnje si puna jote nuk mund te na i mbylle syte me mbrockulla fetare.
Te lutem largohu nga kjo faqe. Shko tek faqet e shokeve te tu te idealit, dhe atje diskuto dhe ngrije lart famen e mbrockullave fetare. Te lutem largohu. Boll se u lodhem me budalliqet e tua.


Qfar je ti administrator qe te me tregosh a te largohem apo te rri,dhe ku sheh ne ket postim pikepame fetare ?
MOS HARRO ! Se pergjigjet e mia erdhen si pasoj e ofendimit te Islamit ne tema tjera ne kete forum qfare prisni ju qe ne do mbesim indiferent rreth propagandave hė?
Ky shembulli i qenit mendoj se mbase ju shkon me mir ju vetem me nje ndryshim :Shembulli i juaj eshte si ai i qenit, te cilin nese e perze ai e nxjerr gjuhen, po edhe nese nuk e perze, ai serish e nxjerr gjuhen.(sa i perket argumenteve te paraqitura nga une kohe pas kohe dhe ti vazhdon me akuzim dhe pa fakte konkrete)
Une jam si puna e ati (bariut) qe u leshon britme atyre (bagėtive) qe nuk degjojn tjeter vetem se britme e ze (e nuk kuptojnė). Ju jeni te shurdher, memec e te verber, Ju nuk kuptoni !
avatar
Pellumb039

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 18.01.13 18:14

Pellumb039 shkruajti:.......
Une jam si puna e ati (bariut) qe u leshon britme atyre (bagėtive) qe nuk degjojn tjeter vetem se britme e ze (e nuk kuptojnė). Ju jeni te shurdher, memec e te verber, Ju nuk kuptoni !

WWWWWOOOOOU bariu i shurdh memeceve,i injoranteve,i te verbereve.Vertet qe ke pohuar nje realitet nga jeta tende.Punen e bariut,por jo te deleve,por bari derrash besoi se duhet kesh nje perqasje farefisnore te hershme,dhe jo bari ne kuptimin figurativ qe mundohesh te na paqesesh.Ajo aftesi ty te mungon,vetem nga fakti se nuk te le kurani te besh punen e mesuesit.Me shume te shkon callma mbi kok,pantallonat trecerek, mjekra e palare dhe trasta e shkopi i bariut.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Pellumb039 prej 18.01.13 19:29

Me te vertet po me qudit fakti se arrite ta kuptosh se gjendesh ne kopen e deleve !
avatar
Pellumb039

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  ani 999 prej 18.01.13 19:31

hahhaha e bukur kjo PELLUMB
Ky forum paska ateista te semure
avatar
ani 999

kush do gjen mundesine
kush sdo gjen justifikimin

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Marlend prej 18.01.13 19:55

Pellumb039 shkruajti:
elektronika shkruajti:O Pellumb:
Nuk u binde qe nuk u binde. Por mire thone bishti i qenit sa do qe ta drejtosh perseri bisht qeni ka per te ngelur.
Te gjithe i ke kunder. te gjithe te keshillojne te heqesh dore nga perrallat fetare, te mos biesh viktime e tyre por ti perseri ne mendjen tende. Kjo tregon qe te eshte shpelare truri, por keq fare, aq sa nuk ka spital qe ta mare ne dorezim.
Te kam thene dhe po te them perseri: KJO FAQE NUK ESHTE PER TY. Ti mor djale ke ardhur me nje qellim ketu: Te na mesosh kuranin. Te na besh si veten. Por ne jemi mendje hapur dhe asnje si puna jote nuk mund te na i mbylle syte me mbrockulla fetare.
Te lutem largohu nga kjo faqe. Shko tek faqet e shokeve te tu te idealit, dhe atje diskuto dhe ngrije lart famen e mbrockullave fetare. Te lutem largohu. Boll se u lodhem me budalliqet e tua.


Qfar je ti administrator qe te me tregosh a te largohem apo te rri,dhe ku sheh ne ket postim pikepame fetare ?
MOS HARRO ! Se pergjigjet e mia erdhen si pasoj e ofendimit te Islamit ne tema tjera ne kete forum qfare prisni ju qe ne do mbesim indiferent rreth propagandave hė?
Ky shembulli i qenit mendoj se mbase ju shkon me mir ju vetem me nje ndryshim :Shembulli i juaj eshte si ai i qenit, te cilin nese e perze ai e nxjerr gjuhen, po edhe nese nuk e perze, ai serish e nxjerr gjuhen.(sa i perket argumenteve te paraqitura nga une kohe pas kohe dhe ti vazhdon me akuzim dhe pa fakte konkrete)
Une jam si puna e ati (bariut) qe u leshon britme atyre (bagėtive) qe nuk degjojn tjeter vetem se britme e ze (e nuk kuptojnė). Ju jeni te shurdher, memec e te verber, Ju nuk kuptoni !
O pellumb e di si je bere ti??? Si puna e asaj shprehjes popullore..''i marri shkon atje ku e ngacmojn''...hahahahaah
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Ciroi82 prej 18.01.13 20:05

hahaa te thuash ska zot do te thote te jesh injorant komplet ,edhe me ateisti kur ndodhet ne situate te pa shprese thote o zot...por nejse ca injorante kane te drejte te mendojne cte duan.thjesht dua tu them shikoni cno gje ne natyre a univers nese keni sado pak mend shifni me sa persosmeri jane krijuar vecse zoti Jehova mund ta krijoje nje mbrekulli te tille.sa per fete jane si partite une besoje ne Zot ,por te asnje fe ne vecanti ..te jeni te sigurte vullneti i tij do te behet dhe gjeja qe urreje me shume jane magjite dhe ata qe meren me magji .ku eshte mendimi im
avatar
Ciroi82

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 18.01.13 20:05

Vetem nje gje duhet te kuptoni ju fetaret,sidomos myslimanet,kur perdorni fjalen ATEIST,gjithmone duhet te kuptoni se keni te beni me njerzit me te shkolluar,te afte per te debatuar,pa ngarkesa psikologjike,dhe qe kane si yll orientues SHKENCEN qe evolon cdo dite me zbulimet e saj.Nuk i perkasim rraces se semure,por asaj pjese te shendoshe te popullsise boterore.Semundja ze ata qe ushqehen e jetojne ne mocal,ata qe nuk njohin hapsiren detare e oqeanke.Mocali rrit vetem shushunja e mushkonja
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Ciroi82 prej 18.01.13 20:08

o pellumb mos i ofendo delet se te pakten dijne te bejne qumesht ,por keta legenat sdine te bejne asgje dhe e mbajne veten dhe si shkencetara
avatar
Ciroi82

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 18.01.13 20:11

Nuk jemi shkencetar,por e ndjekim dhe mbeshtesim shkencen,ajo qe perparon dhe mobilizon mbare boten.Sa per delet,ato kerkojini brenda vathes kuranore,aty ka plot.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Gerta Gerta prej 18.01.13 20:15

o njerez pak qytetari ju lutem!
Nuk zihen kurre dy njerez me tru ,as nje i mencur me nje mendje hu...

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Fjori prej 18.01.13 20:15

Ne fakt ju te yehovait beni ca pune;shperndani dere me dere trakte.Po hapni syte se mos ju del ne ndonje dere ndonje huligan dhe jua rregullon samarin.E dini sa femije ne bote jane gjetur te vetevrare aty ku kjo fare e keqe mbiu (sidomos shkolla fillore)?Ne rusi ia kane bere mire;i nxorren te jashteligjshem.E keni pyetur veten kujt i sherbeni?Jeni sherbetore-ju tregon gje kjo fjale?
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  shqiptari etnik prej 18.01.13 20:20

Fjori,nga cdo fe apo sekte fetare,gjithmone viktima ka pasur e do te kete.Keshtu eshte gatuar rraca njerzore,sidomos ne shqiptaret,i behet i mire nje vella musliman turk dhe hasem nje ateist,nje i krishtere,nje jehova apo nje i pa fe shqiptar.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Por ne s'mund ta shohim Zotin!

Mesazh  Ciroi82 prej 18.01.13 21:18

jehova eshte emri i vertete i perendise sic ke ti nje emer dhe une e te gjithe lexoje dhe kuptoje gjerat thashe qe smerem me fete e me sektet ,por besoje ne zote e ne fjalen e tij ,,
avatar
Ciroi82

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi