Si mund ta quaj shoqen time?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 15.01.13 19:31

Kame shume vjete nje shoqe,me ben cudi te ajo se cado te keqe ti bejne asaj ajo i fal njerzit me menyren e saj.

Por me e cuditshme eshte se cdo njeriu i gjen gjera qe kane ndodhur atyre me perpara ose do tu ndodhin me vone.shume here thote nje gje dhe se besojn shume por kushdo qe e jeton e shikon qe cdo gje ndodh qe ajo thote,gjithashtu gjen se ca mendon ose ca ndodh dhe habitemi te gjithe.

Por nje gje na bene pershtypje te madhe te gjithve flet me shum durim dhe jep zemer cdo njeriu,nje nga fjalet qe me ka ngelur thelle ne mendje eshte se te bene te gjesh rrugen e drejt dhe thote se te ndimosh dike me lek veshje dhe ushqime ska vler per mua, vlera me e madhe per mua eshte te ndimosh dike te mesoj nga gabimet qe ka bere ta mbeshtesesh ne momente te veshtira dhe ti tregosh se cdo vuajtje ka nje kuptim,te ben me te fort te mesosh te ecesh perpara.

Thote une dua te ndimoj cdo njeri qe ka nevoj qe te shikoj ku ka gabuar dhe te behet me i fort te mari gucim nga vuajtja,asgje nuk vlen se sa ndima kur vuan shpirti te jesh pran cdo njeriu te till ta ndimosh te ndihet mir.

Sdi si te them si ta quaj kete femer sdi pse ka kaq fuqi dhe durim me njerzit tju shpjegoj sado koh te kaloj nuk merzitet.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  angelsweett prej 15.01.13 19:50

A MUND TE KONTAKTOJ ME KET GOCEN?
avatar
angelsweett

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 15.01.13 20:01

po ju mund te kontaktoni.pasi un hyra ne kete forrum per hater te saj kur mesova qe dhe ajo ka hyr ketu.cdo tite qe kalon na ben te gjithve te ndiemi mir.zdim si ta quajm por dime vetem nje gje,cdo gje qe ka bere per te tjeret kur nuk ka par njeri ekonomikisht,por e kunderta ajo vet ndimon kedo me cdo lloj menyre,per ne esht e vecant se kalon kohen dhe jeten e saj duke ndimuar kedo me shum durrim,shpesh her udheton shum larg per te ndimuar kedo qe ka nevoj qe ajo njeh.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Berti69 prej 15.01.13 20:02

Kjo vajze ka nje shpirt te shenjte qe i vie nga Zoti.
Kjo vajze nuk eshte shpirterisht debile si shume te tjere qe mendojne se duke u falur, agjeruar apo duke bere pelerinazhe mund te jene shpirterisht me afer me Zotin...
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


509


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 15.01.13 20:03

inaroni esht ajo femer.i flm te gjith ne qe na ka ndimuar
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 15.01.13 20:08

askush nuk esht debile,esht nje njeri i vecant dhe i thjesht.po ta njinit na afer dhe ta njinit besoj zdo flisnit keshtu.mendimi esht i juaji por te dini dicka,mos u gjefshit kurr ne pozit te kesh nevoj per dike shpirterisht,ska gje me te madhe se kjo ndim dhe po ju them dicka qe degjova nga ajo sot.......rrobat grisen kepucet prishen leket mbarojn po ja dhurove dikujt.por jeten tja ndryshosh dikujt tja besh me te mir nuk mbaron por e ben me te fort te jetoj.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Berti69 prej 15.01.13 20:23

Keni keqkuptuar, lexojeni edhe nje here shkrimin tim.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


509


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 15.01.13 20:29

ajo vajz spret gje nga zoti,ben ate qe i ndien zemra e saj......ajo ka durim te shpjegoj shume gjera qe cdo njeri ti kuptoj,ajo shikon ca te ka ndodhur dhe ca do behet,ajo te ndimon te ecesh perpara te shikosh jeten dhe ta pranosh ashtu si esht te durosh cdo gje te jep jeta dhe te kesh gucim dhe kur cdo gje ecen keq,te jep kurrajo te durosh te fitosh.fjalet e saj prekin shpirtin e cdo njeriu.un pyeta pak me par si mund ta quaj shoqen time qe gjen dhe cdo gje qe ka ndodhur por dhe ca do ndodhi,kur shikon te keqen eshte aty te te ndimoj ta kalosh...............
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Marlend prej 15.01.13 23:37

linaiku shkruajti:ajo vajz spret gje nga zoti,ben ate qe i ndien zemra e saj......ajo ka durim te shpjegoj shume gjera qe cdo njeri ti kuptoj,ajo shikon ca te ka ndodhur dhe ca do behet,ajo te ndimon te ecesh perpara te shikosh jeten dhe ta pranosh ashtu si esht te durosh cdo gje te jep jeta dhe te kesh gucim dhe kur cdo gje ecen keq,te jep kurrajo te durosh te fitosh.fjalet e saj prekin shpirtin e cdo njeriu.un pyeta pak me par si mund ta quaj shoqen time qe gjen dhe cdo gje qe ka ndodhur por dhe ca do ndodhi,kur shikon te keqen eshte aty te te ndimoj ta kalosh...............
Ore quaje si te duash ti...dhe po s'pat emer ngjitja nje emer vete ti..epo pike e zeze..Aman o burr i dheut ē'ke ti do qe ta quajme PROFETE? E quajme ashtu ē'ke ti bjer rehat...
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Ciroi82 prej 16.01.13 0:49

na e rregjistro ne forum.une kam nevoje per te,dhe besoj shume te tjere ketu.flm
avatar
Ciroi82

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  ILIRA prej 16.01.13 8:28

sigurisht qe do te ishte kenaqesi te bisedonim me te,,,
avatar
ILIRA

303


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 16.01.13 13:56

shume here ne as vete zdime si te quajme nje njeri....
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  inaroni prej 16.01.13 14:58

Te kuptoj plot qart ndjenjat qe ke dhe pse do ti shprehesh per shoqen tende,zdi si ta quash se zgjen dot fjalet.Cado do qe ta quash rendesi ka qe e ke pran kur ti ke nevoj,si the dhe vet qe ndima me e madhe esht ajo kur shptri vuan te kesh nje njeri te te drejtoj ne cdo menyre qofte ajo.

Quaje si te duash ti dhe te gjithe ju qe e njini,mos haro se dhe shoqja jote mund te kete nevoj per ndimen tende dhe te tuajen,ajo esht si ti e ndien dhe te tjeret,por te mendosh se dhe ajo ka nevoj se mund te vuaj me shume.

Shume here njerezit e tille vuajne shume,dhe shoqja jote sesht e ndertuar me hekur,por me ndienja te cilat se kupton dot njeri,ne boten e saj ti nuk mund te futesh dot,ajo ne te tenden po.Rendesi ka qe te ket prane dhe ajo ty dhe te gjith ata qe ajo perkrah qe te kuptoni dhe ju ate.
avatar
inaroni

adi

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

linaiku

Mesazh  Sara83 prej 16.01.13 15:31

po te shihnit me mire nikname e kesaj personi qe poston , un do te thoja qe ky person per te cilin flet ,eshte vete personi qe flet !! e kuptoj fare mire ndnjejen qe ajo ka per optimizem per vete po ashtu si dhe per te tjeret...(qe ne kete rast esht me e rendesishme),sepse i tille jam vete.

un mendoj se te gjithe ne, e kemi vete ne dore celsin e suksesit dhe harmonise,por fatkeqsisht shumica nuk e kupton kete,sepse bazohet gjithmone ne vleren materiale.por duhet te kuptojm dhe te besojm se eshte shum shum me e rendesishme vlera shpirterore se ajo materiale,sepse e para eshte e perhershme dhe e pashtershme,kurse persa i perket te dytes ,ajo mund te jete e levizshme gjate jetes (por jo ne te gjitha rastet). dhe e theksoj se ska gje me hyjnore kur ndihmon te tjeret shpirterisht !! (ja nje rast : jetojm ne itali un,vellai ,me familjet si dhe prinderit tane.

sic shihet keq situata ekonomike ne kete kohe krize, shikoj se familjet tona shqeteson shum per kete gje (persa i perket taksave,shpenzimeve,banka,faturave etj..) kur mblidhemi ne fundjave dhe drekojm bashkarisht, ne bisede e siper un behem "personazhi kryesor", dhe filloj ti ushqej sa me shum me optimizem. i them qe perderisa te gjithe ne (njerezit) e kemi nje fund,atehere duhet qe jeten ta kalojm sa me bukur qe te mundemi, te luftosh esht shum e veshtire,duhet gjith jeten...te dorezohesh esht mjaft e lehte,mjafton 2 minuta !!

i them qe jane dy brigje anash dhe ato i lidh thjesht nje ure dhe ajo ure i them quhet jeta ,duam, sduam ne ajo ure duhet kaluar (esht ligj i natyres) ku mund te kete shum pengesa dhe njekohesisht shum te mira !! po po ... thot plaku ,tani e ke gjet dhe duke kthyer nga nje gllenjke tjeter qeshim se bashku. por un vazhdoj serish me qindra e qindra opzione te tjera dhe thelle ne syt e tyre shoh nje shkelqim plot shprese...dhe keshtu kalojm perhere te diela fantastike. por dua te theksoj se ne jeten e perditshme kur problemet jan perhere prezente,familjaret e mi me thon perhere si tja bejme,cmund te bejme?

un jap thjesht nje mendim dhe ne fund ashtu ndodh ! ... kjo do thote qe besimi dhe mendimi pozitiv jane gjerat me kryesore tek nje person. s'ekzistojn magjite (prerja e duarve me thika x gjak,me e mbush shtepine me qepe e hudhra etj etj... kto jan thjesht brockulla !! kete sjan pervec tjeter , DOBESI SHPIRTERORE. ju uroj ne radhe te pare shendet dhe paqe,persa i perket te tjerave cdo gje eshte e mundur,ciao gazi
avatar
Sara83

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 16.01.13 16:02

Gazi ju uroj te jeni mire,dhe duke lexuar pergjigjen tuaj esht sikur me kthehu pergjigje shoqja ime.Po gazi ashtu eshte vlerat mariale nuk kane vler se sa nje shoqe dhe mik ne caste te veshtira,esht per te cilesuar dicka persona si shoqa ime si ju e te tj duhet te jet e veshtir tju kuptojn njerzit.Besoj kuptuat ca deshi te thoshte shkrimi i INARONI.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Dor1Alb prej 17.01.13 2:48

Avash me avash se na e bot SECOND MOTHER TEREZA ,,, "udheton shum larg per te ndihmuar te tjeret"
ku punon??,, me ca merret?? ca niveli shkollimi ka?? ,, ne cfar organizate esht??,, per te shkrujt perralla di dhe un te hap nje "FAKE PROFIL" dhe te them kam nje shok blla blla blla,,,, dhe ta bej veten time te mire,,,problemi qendron se ne kte forum ka dhe pervers te te gjith llojeve qe kerkojn me doemos te jen ne qender te vemendjes,, ka cuna qe bejn si shenjtor thjesht per nje kafe me forumistet,,, bllah,, mua si individ kjo qe the ti me duket shum po shum shum FALLCO,, cili esht ai njeri qe pranon te ofendohet dhe ti cenohet e drejta ,, "pervec budallait" dhe ai ne ate te veten mbrohet,, hello njerez jemi ne 2013 akoma me kto perrallat e gjyshes ju ,,, u dogj filmi i ksaj qe nje individ te flas ne vet te dyt per veten e tij,, rrespekte dhe kalofshi sa me bukur por mos ja humbni vleren forumit me perralla ,,, qofshi mir me shendet
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  shqiptari etnik prej 17.01.13 9:21

Kjo shoqe thjesht mund te emertohet nje skizofrene e shkalles se dyte,dhe kjo qe them nuk eshte per ta ofenduar,por ne shkence ky fenomen njihet.Pyeteni dhe vet ate dhe shehni kur ta pranoi kete fakt.
avatar
shqiptari etnik

Nuk ka Zeus, as nuk ka zot,
Ferr, Lugat t'imagjinuar,
Po ka popull tė paditur
Popull q'ende s'ėshtė zgjuar.

Lasgush Poradeci

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 17.01.13 18:25

flm per mendimet tuaja,por mendimet qe keni jan te gabuara.Shoqja ime ka shum kapacitet flas per njeri te shkolluar dhe me nje mundesi ekonomike te mir.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  linaiku prej 17.01.13 18:34

po te donte te jet qendra e vemendjes e ka mundesin por se ben,ka gjera te tj te jet qendra.Esht njeri qe ka me ca te kaloj kohen.ok flm per mendimet,shkall e dyt nuk mund te jet nje njeri qe ka shum ftesi.
avatar
linaiku

lina

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Dor1Alb prej 17.01.13 21:12

thuj asaj shoqes tende,, tna japi nja 600 euro te blejm nje pc te mir qe ta kemi per server per kte faqe meqe qenka kaq shpirtmir dhe me mundesi ekonomike te lart ,, besoj se do me plotesohet deshira
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  inaroni prej 21.01.13 12:25

Ca do qe te bleni ju zdo e keni per jet,shko gjej mendje njeher pastaj bli ca te duash.
avatar
inaroni

adi

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:51

inaroni shkruajti:Ca do qe te bleni ju zdo e keni per jet,shko gjej mendje njeher pastaj bli ca te duash.

Perse nuk keshilloni shoqet tuaja me mire qe te blejne mend perpara se te flasin. do te ishte me e drejte.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Dor1Alb prej 23.01.13 0:20

inaroni shkruajti:Ca do qe te bleni ju zdo e keni per jet,shko gjej mendje njeher pastaj bli ca te duash.

JO ne fakt ti ke te drejt per kte qe the ,, e di pse : SEPSE ESHT NJE HUMBJE KOHE QE TE MERREM ME TY E DASHUR QE BESOJ DHE JAM I BINDUR QE JE THJESHT NJE NDER PERSONAT ME "DOWN" I KTIJ FORUMI mbetsh mir me shendet
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund ta quaj shoqen time?

Mesazh  Jetmira prej 01.02.15 12:05

linaiku shkruajti:Kame shume vjete nje shoqe,me ben cudi te ajo se cado te keqe ti bejne asaj ajo i fal njerzit me menyren e saj.

Por me e cuditshme eshte se cdo njeriu i gjen gjera qe kane ndodhur atyre me perpara ose do tu ndodhin me vone.shume here thote nje gje dhe se besojn shume por kushdo qe e jeton e shikon qe cdo gje ndodh qe ajo thote,gjithashtu gjen se ca mendon ose ca ndodh dhe habitemi te gjithe.

Por nje gje na bene pershtypje te madhe te gjithve flet me shum durim dhe jep zemer cdo njeriu,nje nga fjalet qe me ka ngelur thelle ne mendje eshte se te bene te gjesh rrugen e drejt dhe thote se te ndimosh dike me lek veshje dhe ushqime ska vler per mua, vlera me e madhe per mua eshte te ndimosh dike te mesoj nga gabimet qe ka bere ta mbeshtesesh ne momente te veshtira dhe ti tregosh se cdo vuajtje ka nje kuptim,te ben me te fort te mesosh te ecesh perpara.

Thote une dua te ndimoj cdo njeri qe ka nevoj qe te shikoj ku ka gabuar dhe te behet me i fort te mari gucim nga vuajtja,asgje nuk vlen se sa ndima kur vuan shpirti te jesh pran cdo njeriu te till ta ndimosh te ndihet mir.

Sdi si te them si ta quaj kete femer sdi pse ka kaq fuqi dhe durim me njerzit tju shpjegoj sado koh te kaloj nuk merzitet.
Qenka si un, kjo tkeqen.......ncnccnncncnc
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi