Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Shko poshtė

Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Anon prej 15.01.13 14:05__________________________________________________________________________

avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Elsavrana prej 16.01.13 1:02

Criss Angel mos ka te beje me xhindet...mos e trasportojne ata?!!!! Se edhe ne fytyre eshte si djall.
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Anon prej 16.01.13 11:50

po ky eshte nder magjistaret dhe iluzionistet me te fort ne botė duhet te kete medoemos lidhje me djallin.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Tikon prej 16.01.13 12:02

Benxhamin. shkruajti:po ky eshte nder magjistaret dhe iluzionistet me te fort ne botė duhet te kete medoemos lidhje me djallin.


Moooooos,Benxhamin edhe ketu djallli..?Po lexoni me shume per te kuptuar dhe shpieguar ato qe postoni vete more zoterinj.Jo cdo fenomen eshte i lidhur me zotin dhe djallin.
avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Luce prej 16.01.13 12:25

ATEHERE NA JEP NJE SHPEGIMM TI TiKON.
UDHE UNE MENDOJ QE NQS ESHTE E VERTET KA SESBEN LIDHE ME XHINDET.
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Tikon prej 16.01.13 12:50

Ustjanalani shkruajti:ATEHERE NA JEP NJE SHPEGIMM TI TiKON.
UDHE UNE MENDOJ QE NQS ESHTE E VERTET KA SESBEN LIDHE ME XHINDET.
Atehere s'ke nevoje per shpiegim.Deri sa ti pyet,por edhe mendon dhe e jep po vete pergjigjen,kujt do ti vlen spiegimi moter Ustjana,Djallit.?
avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Anon prej 16.01.13 14:45

Tikon shkruajti:Moooooos,Benxhamin edhe ketu djallli..?Po lexoni me shume per te kuptuar dhe shpieguar ato qe postoni vete more zoterinj.Jo cdo fenomen eshte i lidhur me zotin dhe djallin.

Ne fakt ketu perdoren disa metoda kaotike por nuk mjafton qe njeriu te shkeputet nga gravitacioni vetem me forcen personale pikerisht ktu nderlidhet dhe nje fenomen i paspjegushem qe un e quaj djall! Ke dhe popujt indian qyteti i art ne amerike qe jane ngritur aq lart saqe jane tmerruar kur hėna u eshte zmadhuar 5fish me shum por jo me forcen personale vetem se me nje ritual ku ndikon dhe nje force shtese! Ky eshte dhe mendimi im persa i perket cris angel ktij fenomeni.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Luce prej 16.01.13 20:45

se thashe mendimin time kjo sdo te thote qe nuk jame e interesuar per
versionin tend.
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Jon Sh prej 17.01.13 20:32

PO KJO ESHT FALLSO. po te ishte e vertet do kishin bere buje te madhe ne bot keta qe rrihan ne ajer. do dilte ne lajme neper emisione. ose ata jane prestixhatore, ose e kan bere me kompjuter ose te dyja bashk.
avatar
Jon Sh

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Asgardian prej 17.01.13 21:54

Ky person i cili emri i tij artistik eshte CHRISS ANGEL, por emri i vertetė eshte 'Christopher Nicholas Sarantakos '
eshte nje nder kokat me misterioze ne botė ,eshte akuzuar per dhunim dhe panik ne publik per nenshtrim dhe krim madje 2 her ka ikur nga burgu dhe ne gjykatė eshte shpallur i pafajshem me iluzionet e tij duke mbledhur fakte falso. njihet si iluzionisti me i madh ne botė pas 'DAVID COPERFIELD'.
merret me mistiken me rituale magjike dhe ka disa kazino ne LAS VEGAS po ashtu disa faltore neper botė qe mashtron njerezit me magjin e tij duke u bere si njeriu me i habitshem ne planet.
eshte perfaqesues i te pashpjegueshmes..merret me boten dhe forcat e errta ne kotakte me djajt dhe KABALA e rituale tjera magjike.
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  alcoot prej 06.07.13 20:08

e shoh qe eshte teme e vjeter, por pasi lexova komentet e anetareve te forumit nuk rija dot pa komentuar...

Criss Angel, eshte iluzionist, dhe ka deklaruar shume here se nuk ka asgje paranormale ne magjite e tij, cdo gje eshte truk. madje ka sfiduar live ne show, e magjistare te tjere si URI GELLER(i cili pretendon se mund te levize objekte me mendje etj) qe nqs bejne dicka paranormale do i jap gjithe pasurine e tij...
Nuk ka lidhje me djallin, demonin etj etj.
avatar
alcoot

________

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paranormale! Levitimi , mposhtja e gravitacionit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi