Profecia e fisit Hopi

Shko poshtė

Profecia e fisit Hopi

Mesazh  Luli prej 12.01.13 15:38

Profecia e fisit Hopi pėr “Vėllain e Madh” dhe bashkimin e dy botėve!Hopi, janė njė fis vendas tė Amerikės dhe jetojnė kryesisht nė Arizonėn Verilindore.

Kjo zonė ėshtė e rrethuar nga rajoni i Navajo. Disa Hopi jetojnė nė njė zonė tė ngjashme dhe lumit Kolorado.
Hopi besojnė se njė mėsues i madh shpirtėrorė “Vėllai i Madh”, ose “Vėllai i Bardhė i Vėrtet”, do tė vij si “Dielli kur Lind” dhe tė bashkojė dy pjesėt e botės qė ishin ndarė nė tė shkuarėn e largėt. Vėllai i Madh, do tė vij pas dy luftėrave tė mėdha pėr tė pėruruar epokėn e ardhshme: Ditėn e Pastrimit.

Por, profecia mė e rėndėsishme, e njohur si Shenja e Nėntė dhe e Fundit, fliste pėr diēka e cila do tė shėnonte dhe do tė sinjalizonte jo vetėm racėn e Hopi, por tė gjithė njerėzimin!

Raca Hopi, kanė njė traditė tė gjatė e cila duke kaluar nėn mitet e shumtė, profecitė dhe arshivat historike, i pėrcjellin ato nė brezat e argoshėm. Njė histori e tillė, ėshtė deh “Blue Star”, ylli blu pėr tė cilin besojnė se kur ky yll tė shfaqet, ka ardhur ora pėr njė periudhė Pastrimi, e cila do tė fillojė para 2012-ės.

Do tė zgjasė shtatė (7) vjet dhe se kjo do tė jetė shenja e nėntė dhe e fundit.

Kėshtu, dimė tashmė se kometa Homes 17P ka njė trajektore rreth Diellit shtatė vitet e fundit. Mos kemi tė bėjmė me njė koincidencė apo me realizimin e profecisė tė Hopi dhe tė Nostradamusit.

Nga ana e astrologjie kjo periudhė ka filluar nė tetorin e viti 2007 dhe do tė zgjasė deri nė tetorin e 2014-ės.

Pėr mė shumė detaje ndiqni videon nė vijim:

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi