Kundalini

Shko poshtė

Kundalini

Mesazh  Zattoo prej 12.01.13 14:51

Kundalini

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Zattoo prej 12.01.13 14:53avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Zattoo prej 12.01.13 14:56avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Zattoo prej 12.01.13 14:57

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Zattoo prej 12.01.13 14:59

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  ANGEL OF LIGHT prej 12.01.13 15:01

A MUND DIKUSH TE ME TREGOJ SE SI TA AKTIVIZOJ DHE PERDORE ENERGJIN E KUNDALIN-IT ??

ANGEL OF LIGHT

E keqja njerzimit i vjene nga vetja

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Neo prej 12.01.13 19:32

ANGEL OF LIGHT shkruajti:A MUND DIKUSH TE ME TREGOJ SE SI TA AKTIVIZOJ DHE PERDORE ENERGJIN E KUNDALIN-IT ??

Aktivizimi i Kundalinit me se miri behet duke praktikuar Sahaja Yoga.
Me Sahaja Yoga nuk ka asnje efekt negativ, sepse Kundalini zgjohet ne nje menyre te paster, te natyrshme dhe progresive!
Per me teper, kur nje here zgjohet Kundalini ai do te ju mbroje dhe do ju sjelle gradualisht ekuilibrin, dhe madje ju paralajmeron nepermjet ndjesive te vibrimit nese ju beni diēka te keqe per evolucionin tuaj, natyrisht ju jeni te lire te vazhdoni me gabime ("Vullneti i lire") po rreziku eshte i juaji!

Por te pakten ju paralajmeron!

Ketu keni nje liber per Sahaja Yoga:
http://www.explorerunivers.com/t3946-sahagja-joga
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  syri i art prej 08.12.13 10:06

sa do qe esht e rrezikshme zgjimi i energjis kundalini,ja vlen te provohet gjithsesi qe te zgjohet,pa marr parasysh per rreziqet qe paraqiten gjat ngritjes se tij,edhe ashtu jemi te humbur,pa kete energji,kshtu qe ma mir te provohet te zgjohet kjo energji,sesa te jesim te humbur nga frika e pa arsyeshme...ta njohim ate qe e posedojm esht nje mrekulli ne ne...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  55 prej 26.02.14 12:02

Nuk e di se nga cila shkolle i ke mesuar ti Dedolo..Sa per simptomat qe shpjegove me siper mund te dergoj edhe une te nje nekromancieri qe rrokulliset si ta.. Une vete se kam arritur kete... po deshe ti dergoj me mesazh ato qe kam pare dhe lexuar per kundalinin...
Vetja juaj me e larte eshte engjelli juaj guardian ose sipas psikologjise uni juaj, egoja ose me mire lere mos ta them..
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  55 prej 27.02.14 11:06

Metoda ime e preferuar e zgjimit te kunadalinit-Venezuaela-Gnosis-Emri i gjarprit eshte I.A.0 po ashtu edhe mantrat ne tantran e bardhe te deliresis ndermjet nje cifti. Te tjerat nuk mund ta zgjijne dote flaken e shenjt te gjarprit te lashte. Gjarpri ka dy ane nje pozitive dhe nje tjeter negative -Kaduceus-gjarpri pozitiv arrin ne sahasrara tjetri ne gishtin e madh te kembes se djathte.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Hagel prej 16.03.14 11:43

Ne pergjithesi, njerezit te cilet kane disa njohuri ne perberjen okulte te njeriut, besojne se fuqia e njeriut qendron ne Kundalini, por ne fakt Kundalini eshte vetem nje aspeki me me densitet i nje fuqie edhe me te madhe qe quhet shpesh "zjarri elektrik", e cila eshte fuqia e Perendise.
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Berti69 prej 27.11.14 1:50

Ka tre lloje te kundalinit ne trup: Prana Kundalini, Chit Kundalini et Para Kundalini, secila ndodhet ne nje vend te ndryshem.
Kundalini mund te zgjohet ne tre nivele [Me kontakt, me fjale, shikim apo mendim].
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kundalini

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi