Procesverbalet e pleqėsisė sioniste

Shko poshtė

Procesverbalet e pleqėsisė sioniste

Mesazh  Anon prej 09.01.13 1:50

Ekziston solidariteti masonerik, qė ka parollėn e vet...Mjerimi, zbrazėtia, kryelartėsia dhe tė metat e tjera janė garancė e
dėgjueshmėrisė sė gazetarit, i cili nxiton pas suksesit duke shkaktuar nėnshtrimin e tij ndaj solidaritetit masonerik. Kjo hapėsirė mbetet e mbyllur pėr shumė shpirtėra tė mėdhenj, tė cilėt, si tė papėrkulshėm ndaj urdhėresave tona, nuk mund tė hyjnė
nė tė” (Seanca e trembėdhjetė, “Shtypi dhe masoneria”)

“Kur ne tė vijmė nė pushtet, do ta ndryshojmė nė themel sistemin financiar tė Gojėve...Mendjelehtėsia e pushtetarėve gojimė, korrupsioni i ministrave tė tyre, apo mosnjohja e ēėshtjeve financiare, sa i pėrket punėve shtetėrore, ka shkaktuar
nėnshtrimin e popujve ndaj nesh, duke i detyruar tė krijojnė borxhe tek ne, nga tė cilat nuk do tė mund tė lirohen kurrė...” (Seanca e dhjetė).

Se kombi ynė akoma gjendet nė kthetrat e kėtij misioni -“tė njėqind duarve tė zgjatura tė Zotit Vishnu”- apo tė “protektorit” tonė tė harlisur shumė-kokėsh qė sillet si rojtar i pakontestueshėm me tė drejta apsolute pushtetore mbi popullin shqiptar dhe pasurinė e tij, dėshmon edhe pozita e tij aktuale kombėtare e territoriale; i nėpėrkėmbur, i copėtuar dhe i kolonizuar. A ėshtė kjo rastėsi, apo ėshtė njė mision djallėzor i misionarėve dje dhe sot, pėr tė maskuar tė vėrtetėn, ēelsin e sė cilės e kanė vjedhur mijėra vjet pėrpara, pėr ta mbajtur peng tėrė njerėzimin? ...

“si nė mes tė detit tė tallėzitur, qė ngre lart dhe lėshon pastaj
me vėrtik poshtė dallgėt si male, qėndron i palėkundur njeriu, qė i ėshtė besuar
barkės sė dobėt, ashtu nė mes tė botės me mundime mbijeton, njeriu i vetmuar, i
kapur plot besim pas principum individuationus” (Shopenhauer)
.

Mos janė edhe shqiptarėt shkaku dhe qėllimi i krijimit tė kėtij plan-programi,
meqenėse mbijetesa dhe prejardhja e tyre pellazgo-iliro-etruske, hedh nė dritė tė
vėrtetėn qė nuk guxon tė zbulohet, sepse e demaskon misionin djallėzor tė
sundimit tė botės?
________________________________________________________________________


Pėrpiluesi i hieroglifeve egjiptase - ēelėsave deshifrues tė
Biblės e Kuranit - profeti Thot, fliste shqip, thotė Giuseppe Catapano nė veprėn e
tij “Thot - parlava albanese”. Mbishkrimet mė tė vjetra nė tokė flasin shqip - gjuhė
nga e cila lindėn gjuhėt tjera tė popujve tė botės. Pse nuk lejohet, apo pse u
ndalua botimi i kėtij libri? Si dhe pse u zbuluan atėherė vetėm programet
kriminale e monstruze tė sundimit; sionist, nazist, sllavo-ortodoks, serbomadh e
grekomadh etj., qė tė gjitha duke u thirrur nė hyjnoren?! Nė cilėn hyjnore? Nga
filozofėt e kohės sė vjetėr mėsojmė pėr popujt e Hėnės, tė cilėt erdhėn nė fuqi, pas
agresioneve tė njėpasnjėshme tė fiseve tė egra primitive, duke lakmuar dhe
uzurpuar begatinė e popujve tė Diellit, pėr tė filluar me jetėn e shfrenuar apo tė
imitacionit tė jetės apolloniano-dionisiane, qė nga Vitet e Arta tė Athinės, tė cilat
nė fakt, siē thoshte filozofi antik Thukidi, ishin edhe vitet e pėrfundimit tė Epokės
sė Artė, vitet kur Herakliti paralajmėronte: “mos ju mbaroftė pasuria o burra tė
Efesit, qė t’ju turpėrojnė poshtėrsitė tuaja”.

Burrėshtetasi athinas Soloni, me rastin e udhėtimit tė tij nė Egjiptin e lashtė
dhe pas konsulltimeve me dijetarė egjiptas mbi artin e udhėheqjes sė shtetit,
merr kėtė pėrgjigje:“Solon, Solon, ju grekėt e sotėm, nuk jeni ata tė vjetrit, ju nuk e
dini se para jush nė kėto pellgje ka jetuar njė popull i ndritshėm hyjnor, me dijeni e
kulturė tė lartėsisė hyjnore, ndėrsa ju jeni vetėm imitim apo mbeturina tė pėrziera
tė tyre
...” (Mbi Legjendėn e Atlantidės - nga Sokrati).

_________________________________________________________________________
Ish ambasadori amerikan nė Greqi dhe Mal tė ZI mė 1914, Xhorxh F. Wiliams,
gjatė kohės kur ishte vėzhgues i Komisionit Ndėrkombėtar nė Durrės tė qeverisė
sė Princ Vidit, shkroi librin Shqiptarėt, ku pos tjerash thekson: “Ėshtė larg mendjes qė Europa tė mund tė ushtrojė paqen duke humbur tė drejtat e kėtij kombi,
ose duke e ndarė tokėn e tij. Pa u siguruar liria e plotė e shqiptarėve ėshtė i
pamundur ndalimi i luftės, dhe parimi pėr tė ndarė tokėn shqiptare, do tė hapi njė
plagė tė re e tė helmatisur nė politikėn e Ballkanit
”duke apeluar nė Amerikėn
dhe forcat liridashėse tė botės, pėr tė shpėtuar popullin shqiptar nga fqinjėt
grabitēarė, tė ndihmuar nga diplomatėt e Europės, tė cilėt, pėrmes konferencave
antishqiptare tė pambarim, ia kanė pamundėsuar pėr tė qenė i lirė dhe i
bashkuar. Ky paradoks merr fuqinė edhe sot, duke e zėnė sėrish peng tė drejtėn e
shqiptarėve pėr vetvendosje, ndėrkaq “harrohet” kontributi i tyre nė tė kaluarėn,
drita e emancipimit dhėnė Europės, borxhi i saj ndaj kombit shqiptar, i cili nuk
lahet me “ndihma humanitare” por me zgjidhjen e drejtė tė ēėshtjes shqiptare.
________________________________________________________________________

(Seanca e tetėmbėdhjetė - “Skllavėrimi pėr shkak tė bukės sė gojės”). “Agjentėve tanė ju ka shkuar pėr dore t’i kėnaqin shpirtėrat e kufizuar, duke ju premtuar mbėshtetje dhe
tė mira nė tė ardhmen. Mund tė kishin pyetur: ēfarė mbėshtetje? Por ata kėso
pyetje nuk kanė bėrė...Shikoni deri ku i ka sjellur kjo mospėrfillje, deri nė ēfarė
dezorganizimi financiar kanė arritur, pėrkundėr veprimtarisė ēudibėrėse tė popujve tė tyre”. (“Paaftėsia e paganėve nė lėminė e taksimit financiar” – Seanca e njėzet e
katėrt). Ose “margaritari” tjetėr: “Kur ne tė qeverisim, e drejta normale e njeriut pėr
shitblerje do tė ndalohet


“Shtetet nuk janė formuar kurrė nėpėrmes zgjedhjeve...Krijo sė pari
ekonominė pastaj kujdesu pėr zgjedhjet...Institucionet burokratike nuk kanė
funkcionuar kurrė... Demokracitė nuk i bėjnė gjithmonė shoqėritė mė civile.
Hitleri dhe Musolini, qė tė dy, kanė ardhur nė pushtet pėrmes demokracisė - por
ata e kanė ekspozuar nė mėnyrė tė pamėshirshme shėndetin e shoqėrisė me tė
cilėn kanė operuar... Nuk mund t’i vesh revolen njė populli nė kokė dhe t’i
urdhėrosh: sillu sikur tė kesh pėrvojėn e shteteve tė zhvilluara
perendimore...Sillu sikur tė mos kesh probleme etnike dhe regjionale” (R. Kaplan,
“The Coming Anarchy”).

SEKRETI I SUNDIMIT TĖ BOTĖS
Procesverbalet e pleqėsisė sioniste
_____________________________
SEANCA E PARĖ
Projekti i qeverisė sė bazuar nė forcė
Kėtu frazeologjitė nuk kanė vend, kėtu bėhet fjalė vetėm pėr rėndėsinė e idesė
dhe pėr ndriēimin e kraha-simeve e tė thėnjeve. Kėshtu do tė qartėsojmė sistemin
tonė duke i shqyrtuar ngjarjet nga pikqėndrimi i ynė dhe i Gojėve (1) .
Fillimisht duhet qartėsuar, se shumica e njerėzve posedojnė mė shumė veti tė
kėqia se sa tė mira. Pėr kėtė arėsye, efekti mė i madh arrihet pėrmes dhunės dhe
frikėsimit se sa pėrmes polemikave tė mėsuara e bindėse. Ēdo njeri ėshtė i
etshėm pėr pushtet. Tė paktė janė ata qė nuk do tė pranonin tė bėheshin
diktatorė, vetėm po tė mundnin. Shumė mė tė paktė janė ata, qė nuk do tė
sakrifikonin interesin e pėrgjithshėm pėr interesa personale.
(1)- (Goja, gojėt, apo gojimėt sipas kėtyre Procesverbaleve – Programit tė fshehtė tė
masonerisė sioniste pėr sundimin e botės: tė gjithė tė tjerėt qė nuk janė hebrenj janė
paganė dhe kafshė.) - ( Novus ordo Seclorum )
Dhuna ėshtė drejtėsi
Ēka e ka stepur dhe udhėhequr kėtė masė tė shtypshme e konzervuese tė cilėn e
quajmė njerėzim? Qė nė fillim tė jetės shoqėrore, njerėzit i janė nėnshtruar
dhunės sė verbėr e brutale, pastaj ligjit, i cili ėshtė gjitha-shtu dhunė, por e
maskuar. Nga kjo konkludohet se, sipas ligjit, drejtėsia gjendet nė dhunė.
Liberalizmi e vret lirinė e vėrtetė
Liria politike ėshtė vetėm ide, por jo edhe realitet. Kėtė ide duhet ndry-shuar nė
momente tė duhura, pėr tė tėrhequr fuqinė e masave popullore nė organizatėn
tonė politike, me ndihmėn e butėsisė sė idealizmit tė saj, nėse kemi vendosur pėr
ta rrėnuar pushtetin. Ky synim lehtėsohet, nėse kundėrshtari ėshtė i infektuar
me idenė e lirisė dhe tė liberalizmit. Kėshtu sistemi ynė arrin fitore: sipas ligjit tė
jetės, sapo qė frerėt e pushtetit tė lėshohen nga njė dorė, i merr tjetra, meqenėse
fuqia e verbėr e popullit nuk mund tė mbesė as pėr njė ditė pa udhėheqės... Si
pasojė, pushteti i ri zėvendėson tė vjetrin, tė dobėsuar nga liberalizmi, qė nė
lindjen e tij.
Fuqia e jonė e artė
Nė ditėt tona pushteti ynė i bazuar mbi pushtetin e udhėheqėsve liberalė ėshtė
pushtet i artė.
Anarkia i bėn popujt tė dorėzohen para nesh [/center]

(2) – Masoneria ėshtė organizatė e pėrfolur e fshehtė e masonėve, patronėve mė tė pasur tė botės)

Qėllimi justifikon mjetin
Nga e keqja e pėrkohshme, tė cilėn jemi tė detyruar ta zbatojmė, do tė vendoset
begatia e qeverisjes sė pėrhershme, me tė cilėn rrjedha e ērregulluar, pėr shkak tė
liberalizmit tė jetės qytetare, do tė kthehet sėrish nė gjendje normale. Qėllimi
justifikon mjetin. Prandaj, le tė pėrqėndrohemi mė shumė nė atė se ēfarė ėshtė e
vlefshme dhe nevojshme, se sa nė atė se ēfarė ėshtė e mirė dhe morale. Para vetes
e kemi planin tonė; rruga e jonė ėshtė e shėnuar dhe nga ajo nuk mund tė
largohemi, pa iu ekspozuar rrezikut pėr tė zhdukur veprėn e shumė shekujve.
Masa ėshtė e verbėr
Pėr tė pėrpunuar mėnyrėn e pėrshtatshme tė veprimit, duhet llogaritur nė
poshtėrsinė, paqėndrueshmėrinė dhe cektėsinė e masės, nė paaftėsinė e saj pėr
tė kuptuar kushtet e ekzistencės dhe tė mirėqenjes sė vet; duhet patur nė dijeni
se masa ėshtė e verbėr, imponuese, pa mendim tė vetin dhe se ajo pėrgjon majtas
e djathtas, nė mėnyrė skllavėruese.
I verbėri nuk mund t’i udhėheq tė verbėrit e tjerė, pa rrezik pėr tė rėnė nė
greminė. Rrjedhimisht, tė besuarit tanė - edhe po tė jenė gjenialė, por politikisht
tė paudhėzuar - nuk mund tė kėrkojnė tė drejtojnė me masat, pa i qenė tė
ekspozuar rrezikut pėr tė humbur tėrė kopenė e tyre.
ABC-ja e politikės - Pafuqia e partive politike
Vetėm njerėzit e pėrgatitur qė nga fėmijėrija janė tė zotė tė kuptojnė fjalėt e ABCsė politike. Populli i lėshuar vetvetes apo udhėheqėsve nga mesi i tij, shkatėrron
veten me polemika politike partiake, si edhe nga konfrontimet qė ato i
shkaktojnė, e tė cilat burojnė nga dėshira pėr pushtet e nderime.
A ėshtė e mundshme qė masat popullore tė polemizojnė qetė dhe pa konfrontime,
duke bėrė punėt shtetėrore, tė cilat nuk guxojnė t’i pėrziejnė me ato personale?
Plani, i ndarė nė shumė pjesė, sa ka edhe koka nė masė, humb kompaktėsinė e
vet, bėhet i pakuptueshėm dhe i pazbatueshėm, pėr shkak tė opinioneve tė
ndryshėm tė cilėt mund tė jipen. Qeverisja e vetme – qeverisja autokratike!

Alkoholizmi – Humanizmi – Jeta e shfrenuar
Shikoni ato qenje tė alkoholizuara e shtazarake, tė fundosura nga pijet, me tė
drejtė tė pakufizuar tė pėrdorimit. Kjo e drejtė iu ėshtė dhėnė Gojėve, nė tė
njejtėn kohė si edhe liria. (Tanėt, duke kujtuar Kherema (3)-n, nuk shėrbehen me
kėtė liri). Popujt Gojimė, janė tė shtazarakuar me alkohol; rinia e tyre ėshtė e
degjeneruar nga mėsimet klasike dhe jeta e shfrenuar e parakohshme, nė tė cilėn
e kanė futur agjentėt tanė, shėrbėtorėt, nėpunėsit etj. nė pozita mė tė mira, si
edhe femrat tona, midis tė cilave numėrojmė edhe ato tė Gojėve, tė zhytura nė
luks dhe jetė tė shfrenuar.
(3) – Fjalė hebreje: “Ndalesė”.

Themelet e kushtetutės sė re
Ja mė nė fund programi i kushtetutės sonė tė pėrkohshme. Ne do t’i krijo-jmė
ligjet, tė drejtėn dhe drejtėsinė:
Me dekretet e Presidentit tė pėrgjegjshėm;
Nė formė tė urdhėresave tė pėrgjithshme;
Nė formė tė urdhėresave tė senatit dhe tė dekretit tė kėshillit shtetėror;
Nė formė tė rretheve ministrore, dhe
Nėse vie rasti i volitshėm, nė formė tė grushtshtetit.

_________________________________________________________________________

“A duhet tė heqim dorė nga Nobeli, sepse botės
ia ka zbuluar dinamitin me tė cilin kjo botė mund tė shkatėrrohet (a nuk i bėhet
nderimi mė i madh ēdo shkencėtari apo shkrimtari marrja e shpėrblimit Nobel?),
ose nga zbuluesi i energjisė atomike, sepse ajo mund tė keqpėrdoret?”


“Nė vend tė sunduesve mbretėror, do tė vendosim vet Demonin, tė cilin tė gjithė do ta
konsiderojnė Qeveri Mbishtetėrore. Duart e tij do tė shtrihen nė tė gjitha anėt si kthetra, ndėrsa organizata e saj do tė jetė aq fuqiplote sa tė sundojė me tėrė
botėn.” (Seanca e fundit: “Mbiqeverisja e jonė”).
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Procesverbalet e pleqėsisė sioniste

Mesazh  ANGEL OF LIGHT prej 12.01.13 15:16

Kame degjuar se masoneria ka disa lidhje te forta me shqiperine

ANGEL OF LIGHT

E keqja njerzimit i vjene nga vetja

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi