Kush jam unė ???

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush jam unė ???

Mesazh  qendrim123 prej 01.01.13 23:58

Kush jam unė, shumė gjera kam zbuluar ne jetė, ndonjeher pyes veten a ka si unė, mos jam i vetmi ,
shpesh e kam ndje veten se jam i vecant, une mund te parashikoj te ardhmen, une kam fuqi magjike qe
skam nevoj per fjalė, kam arrit shkallen shpirtėrore shum lart, nuk e di, pse jam shumė ndryshe nga familja,
ne fėtyr perngjaj shumė, por ne shpirt jam krejt tjeter njeri, kur i lexoj shkrimet qe i kan ba disa ne kėtė faqe,them pse unė, pėr cfarė arsyje, ju lutem me ndihmoni ndonje kush qe di ti kuptoj !!!!

qendrim123

.

2

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush jam unė ???

Mesazh  qendrim123 prej 02.01.13 0:27

qendrim123

.

2

http://facebook.com/psikologjiajone

Mesazh  SwamiPsiko prej 02.01.13 1:18

Lexo artikujt e forumit dhe do ti gjesh vete pergjigjet! Vetem qendro larg kapitujve te 'magjive', pasi aty gjen vetem genjeshtra!

SwamiPsiko

Shri Krishna said, 'Rare are the people who decide to go on the quest of the truth.
And the rarest of them get to know IT.

You people are rare and I wish n pray for you to become the rarest.

462

Mesazh  Jon Sh prej 02.01.13 14:42

si e parashikon te ardhmen? edhe ndonje shembull mundesisht.

Jon Sh

92

Mesazh  Gerta Gerta prej 02.01.13 16:37

Kush je ti?
Ti je nje qenie humane asgje me shume.
Me beso qe eshte nder te quhesh i tille!
E di se c’eshte nje qenie humane?
Mesa duket jo...
Me lejoni t’jua shpjegoj me disa fjale.
Qenia humane eshte nje mase energjie e pavetedijshme per energjine qe zoteron.
Disa njerez punojne per te arritur ne shkalle te larta te niveleve te kesaj energjie permes praktikave te ndryshme sic eshte meditimi etj,dhe arrijne ta vendosin kete energji ne dobi te tyre (ndoshta ashtu sikurse dhe ju),ndersa disa te tjere te super ngarkuar me problemet e perditshme apo ne padjeni te energjise qe kane brenda tyre nuk arrijne ti perqndrojne problemet e tyre ne lartesimin shpirteror ,por vetem ne halle dhe probleme.
Ka dhe te tjere i nderuar qe te “budallallepsur” nga dogma fetare,bestytni,etj etj nuk mund te jene as vetvetja dhe jo me te kontrollojne nenvetedijen e tyre.
“Nese ju nuk e kontrolloni mendjen tuaj,do ta bejne te tjeret! “ eshte shprehur nje filozof i madh.
Mendja mund te kontrollohet apo si te thuash mund te “mashtrohet” me ane te praktikave te ndryshme.
Mund ta shpjegoj fjaline e mesiperme shume mire dhe nga ana shkencore ,por jo te gjithe ne forum mund te me kuptonin .
Pra gjithcka qe kam dashur te them eshte se:
Ju nuk e parashikoni te ardhmen,por e ndertoni ate permes kontrollimit te mendimeve tuaja.
Ato nk quhen fuqi magjike,thjesht quhet kontroll i energjive te tua.
A je ti i vetmi? A je ti i vecante?
Sigurisht qe po.
Cdo njeri eshte i vecante ne menyren e tij.
Ka shume gjera qe un i kam dhe ti jo,por ka shume gjera qe i zoteron ti dhe un jo.
Ne te dy jemi te vecante ne menyren tone.
A te bejne ty “fuqite “qe ke te vecante?
Apsolutisht qe po,rralle njerez arrijne ti kontrollojne energjite e tyre ne menyre te tille.
Ndoshta sjam personi i duhur per tju kthyer nje pergjigje per pyetjen tuaj,megjithate do te ishit me i qarte nese shkruani dicka me teper per veten tuaj.
Ne shkrimin tuaj thoni se keni zbuluar shume gjera ne jete.
Cfare? Si?
Cfare ke lexuar ne forum qe te ben te mendosh qe sje si ne ?
Cfare fuqish magjike keni ju?

Peace and love

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

131

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi