Kam nevoje per nje adrese ku ushtrohet Joga ne Shqiperi!

Shko poshtė

Kam nevoje per nje adrese ku ushtrohet Joga ne Shqiperi!

Mesazh  Muneer prej 26.12.12 23:46

Pershendetje antare!

Jam i interesuar te futem me thelle ne boten okulte dhe ve re se ushtrimi i Joges dhe i Meditimit jane bazat e Parapsikologjise/Budizmit&Spiritualittit!

Prandaj kam shume nevoje per nje adrese ose menyre kontakti te ndo1 qendre joge dhe meditimi ne Shqiperi!
Na rast se njihni ndo1 ju lutem me kontaktoni! Ju faleminderit!

avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam nevoje per nje adrese ku ushtrohet Joga ne Shqiperi!

Mesazh  Fjori prej 27.12.12 13:52

Pershendetje,
Ne Tirane eshte hapur Qendra e meditimit"Lotus". https://www.facebook.com/JOGA.Qendra.E.Meditimit.Lotus.Tirane?fref=ts . Ky eshte linku i faqes ne fb te kesaj qendre.
Eshte me te vertete shume e vlefshme .

Meditimi eshte celesi per te zbuluar misterin e ekzistences. Meditimi eshte nje funksion i lumturise. Meditimi ndjek njeriun e lumtur si nje hije. Kudo qe ai shkon, ne cdo gje qe ben, ai qe eshte meditues eshte edhe i lumtur.
Sot shkenca ka nevoje per meditues te medhenj perndryshe toka eshte e destinuar te shkaterrohej.
Mijra persona e humbin mundesine e meditimit sepse atij i kane i kane trajta fallco. E kane transformuar si shume serioze, te erret, me ere fetare, duket se ai eshte bere per persona gjysem te vdekur me nje kembe ne varr ose per njerez te ngurte, serioze, te trishtuar qe kane humbur cdo mundesi gezimi. Kjo nuk eshte e vertet. Cilesite e verteta te tij jane gezimi, kenaqeisa, plotesia. Meditimi eshte natyra jote e brendshme, je ti vete, eshte qenia jote e brendshme.
Nuk po them qe meditimi do te zgjidhe problemet e ejtes, por po ju them se nese krijoi, jetoni ne nje hapesire medituese problemet zhduken. Nuk do te zgjidhen, nuk eshte e nevojshme te zgjidhesh peroblemet, ato thjeshte do te zhduken... Ne te vertete problemi eshte prodhi8mi i nje mendje me tension, e njeriut jo meditues.
Meditimi eshte nje teknike per te cliruar inteligjencen tende. Me shume behesh meditues aq me shume behesh inteligjent.
Meditimi eshte i veshtire pothuajse i pamundur per ato qe nuk kane dashuruar kurre.

-OSHO-
avatar
Fjori

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam nevoje per nje adrese ku ushtrohet Joga ne Shqiperi!

Mesazh  Muneer prej 27.12.12 19:47

Te falendroj shume per ndihmen! Menjehere do ti kontaktoj!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam nevoje per nje adrese ku ushtrohet Joga ne Shqiperi!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi