Profecitė e Biblės

Shko poshtė

Profecitė e Biblės

Mesazh  Berti69 prej 25.12.12 14:29

PROFECITĖ E BIBLĖS DHE 21 GJYKIMET E SAJ NDAJ BOTĖS SONĖDuke marrė shkas nga paniku i njerėzve se gjoja nė dt 21.12.2012 do tė pėrmbyset ose ndryshe shkatėrrohet bota sipas fisit “Maja”, kam menduar tė shpjegoj biblikisht diēka shkurtimisht nga ato qė priten tė ndodhin nė tė ardhmen.

Diēka e rėndėsishme duhet tė ndodhė nė botė pėrpara se plotėsohen profecitė biblike tė radhės sė parathėnė nga Mesia, Zoti Jezus, apostull Gjon dhe apostull Pal.

Tė gjithė tė krishterėt qė besojnė nė Jezusin janė duke pritur aktualisht ēdo sekondė, ēdo orė, ēdo ditė, ēdo muaj dhe ēdo vit, pėr momentin kur Zoti Jezus do tė zbresi deri tek retė nė qiell pėr tė tėrhequr, ose rrėmbyer nga toka sa hap e mbyll sytė me dhjetėra, mijėra, qindra milion besimtarė qė besojnė nė veprėn shpėtuese tė Krishtit nė ofrimin e tij nė vdekjen dhe ringjalljen e tij nga tė vdekurit pėr tė shpėtuar tė gjithė njerėzimin qė do t’i besojė Atij. Fjala jep siguri pėr kėtė dhe ata do tė jenė nė Parajse pa ndėrruar jetėn tokėsore pėr atė kohė brezi.

Ky ėshtė lajm i ditės, sepse ata qė do tė mbeten mbrapa, do tė vuajnė dhe do tė gjykohen me 21 vendime dhe shume ngjarje tė tjera tė Biblės, qe me poshtė janė tė sqaruar nė mėnyrė tė shkurtuar pėr tė kuptuar mė mirė situatėn mbi atė qė pritet tė ndodhė nė botėn tonė. Pika e referimit ėshtė pėr tė filluar gjykimet ėshtė mbasi tė ketė ndodhur “Rrembi i Kishės” dhe me pas mbas njė kaosi botėror ndaj zhdukjes sė milionave njerėzve nė mbarė botėn, do tė duhet dikush ti qetėsojė dhe ky do tė jetė ēasti i duhur pėr daljen nė skenė tė Antikrishtit njeri, qė do tė drejtoj botėn me diplomaci dhe fuqi mbinatyrore pėr tė qetėsuar dhe inkurajuar vazhdimėsinė e jetės pėr ata qė do tė mbeten mbrapa, sepse do tė lindi pyetja se ku u zhduken me miliona njerėz?

Kėtu do tė hyjė nė punė mendja demonike dhe “UFO-t” sikurse dhe eksperimenti i Ēernit ndaj ndonjė justifikimi tė mundshėm global ndaj zhdukjes sė tyre!

Sipas Biblės (rapture the church) rrėmbimin i tė krishterėve bėhet pėr ti mėnjanuar ata nga zemėrimi i Perėndisė qė do tė derdhet, ku dhe Bibla e citon me qartėsi dhe hapur fare tek 1 Thesalonikasve 4:13-18 fjalėn rrėmbim thuhet:

“Tashmė, vėllezėr, nuk duam qė tė jeni nė mosdije pėrsa u pėrket atyre qė flenė, qė tė mos trishtoheni si tė tjerėt qė nuk kanė shpresė. Sepse, po tė besojmė se Jezusi vdiq dhe u ringjall, besojmė gjithashtu qė Perėndia do tė sjellė me tė, me anė tė Jezusit, ata qė kanė fjetur. Dhe kėtė po jua themi me fjalėn e Zotit: ne tė gjallėt, qė do tė mbetemi deri nė ardhjen e Zotit, nuk do tė jemi pėrpara atyre qė kanė fjetur, sepse Zoti vetė, me njė urdhėr, me zė kryeengjėlli dhe me borinė e Perėndisė, do tė zbresė nga qielli dhe ata qė vdiqėn nė Krishtin do tė ringjallen tė parėt; pastaj ne tė gjallėt, qė do tė kemi mbetur, do tė rrėmbehemi bashkė me ata mbi retė, pėr tė dalė pėrpara Zotit nė ajėr; dhe kėshtu do tė jemi pėrherė bashkė me Zotin. Ngushėlloni, pra, njėri-tjetrin me kėto fjalė”.

Kisha, pra, nuk mund tė hyjė nė “ditėn e madhe tė zemėrimit tė Perėndisė.” Kjo ėshtė shume e qartė pėr kėdo qė do tė lexojė kėto vargjeve biblike si poshtė:

1. Thesalonikasve 5:1-11, 1 Korintasve 15:51-52, Zbulesa 4:1, Titit 2:13, 2 Timoteut 2:15,1 Korintasve 15:22-25, Luka 21:36, Gjoni 14:1-3, 1 Gjonit 3:2-3, Sofonia 2: 1-3, Isaia 26:19-20. Kisha “nuk ėshtė emėruar pėr zemėrim.” Romakėve 5:1, Romakėve 5:9, 1 Thesalonikasve 1:9-10, 1 Thesalonikasve 5:9, dhe Zbulesa 3:10.

Shume flitet pėr shkatėrrimin e botės sonė, por qė tė shkatėrrohet bota me njė ditė te vetme mė duket pak si pėrrallė e sajuar e fisit “Maja”. Kjo gjė ėshtė e pamundur tė ndodhė, sepse ka plot evenimente specifike dhe ngjarje te bujshme, qė sipas Biblės duhet tė ndodhin mbas kalimit tė epokės sonė, ku i paraprin njė periudhė 7 vjeēare pėr tė pėrfunduar nė epokėn 1000 vjeēare.

Me vjen keq pėr disa qė pėrmendin fjalėn “fundi i botės”, por kjo fjalė ėshtė e pavend, sepse toka jonė do tė ekzistojė edhe 1007 vjet nėse ngjarjet nisin nga sot me rrėmbimin e Kishės, pėr tė kaluar nė njė tokė tė re, gjithmone sipas asaj qė Perėndia ka premtuar nė Fjalėn e tij. Ē’farė do tė ndodhė nėse “kisha” trupi i besimtareve, largohet sė shpejti, me poshtė keni 21 gjykime tė Perėndisė pėr pjesėn tjetėr tė njerėzimit qė do tė mbetet pas.

Hapja e gjashtė vulave tė para: Ky ėshtė fillimi i programit tė Zotit pėr tė derdhur gjykimet e tij mbi tokėn tonė, prandaj unė ju inkurajoj qė ti lexoni edhe vetė vargjet nė Biblėn tuaj: prandaj lexojini me kujdes pėr tė kuptuar planin dhe pėrfundimin e deklaratės sė Perėndisė ndaj asaj qė ai ka parashikuar dhe parathėnė nėpėrmjet Apostullit Gjon pėr botėn tonė.

1. Vula e 1

Shfaqja e Diktatorit (politik) dhe atij Profetit fetar mė tė madh nė botė, i cili Bibla e quan atė “Bisha” por nė fakt apostull Pali e quan atė Antikrishti njeri (Zbulesa 6:1-2, Zbulesa 13: 1-10, 2 Thesalonikasve 2 1-17). Shfaqja e Profetit tė rreme mė tė padėgjuar ndonjėherė nė botė, i cili bibla e quan atė mashtrues, ky do tė jetė fetar (Zbulesa 13:11-18).
Zbulesa kapitulli 13 fillon me njė kafshė (Antikrishtit), duke ngritur lart nga deti, i cili pėrfaqėson tė gjithė kombet e botės.
Bisha ėshtė Antikrishti politik.
Gjėrat gjatė fundit tė kokės do tė jetė kaotike si nga ana ekonomike, ashtu dhe nga ana politike, sikurse ndodhi me krizėn ekonomike tė Greqisė, por do tė jetė edhe mė keq akoma situata. Njė kohė e konfuzionit dhe pasigurisė do tė bėjė qė njerėzit tė shohin dėshpėrimisht pėr njė udhėheqės tė fortė qė mund tė sjellė shpresė dhe siguri nė njė kohė tė frikės dhe tė mos kuptuarit tė realitetit pa shpresė.
Maja e elitave dhe organizatave botėrore dhe atyre masonike do tė kėrkojė pėr njė udhėheqės karizmatik, autoritativ, tė cilėt mund tė drejtojė botėn pėrpara se ajo tė kalojė pėrtej pragut tė fatkeqėsisė sė humbjes sė kontrollit, prandaj duke mos patur njė udhėheqės tė tillė si ai qė pritet tė shfaqet, ku dhe BE dhe mbarė kombet mezi e presin atė person. Ata njerėz do tė kenė dėshirėn e tyre pėr njė super njeri, qė tė jetė udhėheqės karizmatik, njė paqedashės dhe njė diplomat pėr tė zgjidhur tė gjitha problemet e botės sonė, qė sa vijnė e shtohen dhe bėhen mė tė vėshtira.
Ai vjen paqėsisht dhe mė pas ai do tė bėhet njė diktator mizor, i cili do tė jetė mė shumė se ēdo njeri tjetėr qė bota nuk ka njohur ndonjėherė. Ky njeri do tė jetė Antikrishti, ai do tė sundojė nė tėrė botėn dhe ka pėr tė marrė adhurimin e saj nė mėnyrė tė dhunshme pėr 7 vjet deri nė marrjen e jetės pėr atė qė do tė refuzojė, sikurse do tė bėjė dhe me dy tė tretat e kombit tė Izraelit, duke krijuar njė holokaust tjetėr nė botė.

2. Vula e 2.

Lufta mė e madhe nė botė do tė ndodhė, ku botės i hiqet paqja mbas gjysmės se fillimit tė periudhės 7 vjeēare, ku diktatori tashmė i ka marre frenat e BE nė fillim gjysmės parė, luftėrat fillojnė tė shfaqen duke gllabėruar dhe vrare njerėzit njeri -tjetrin nė pjesėn e dytė tė gjysmės sė shtatės. (Zbulesa 6:3-4).

3. Vula e 3.

Njerėzimi do tė shikojė dhe vuajė ndėrkohė pėr urinė mė tė madhe nė botėn tonė, ēmimet do tė rriten nė mėnyrė galopante 100 fish, sa qė rroga mujore mund tė tė ushqejė njė ditė, po pėr 29 ditė?! (Zbulesa 6:5-6).

4. Vula e 4.

Goditja mė e madhe nė botė, ku “Vdekja” dhe “Hadesi” do tė vrasin ¼ e popullsisė nė botė me shpatė, zi buke dhe vdekje nėpėrmjet bishave tė dheut, ku afėrsisht i bie tė vriten 1.750.000.000 (njė miliard e shtatėqind e pesėdhjetė milion) njerėz nė kėtė gjykim, duke patur parasysh qė ne aktualisht jemi mė shumė se 7 miliard njerėz nė Botė (Zbulesa 6:7-8).

5. Vula e 5.

Persekutimi mė i madh nė botė i tė besimtareve tė Krishtit, qė do tė besojnė dhe do te kundėrshtojnė vulėn matrikuluese nė dorė ose nė ballė, por edhe sistemin e diktatorial tė Antikrishtit nė atė periudhė kohe gjatė mundimit tė madh.
Menjėherė pas fillimit tė mundimit, do tė ketė njė kthim i njė turme tė madhe, ndoshta qindra, mijėra ose miliona njerėz qė do tė vijnė nė besim tek Krishti, kjo vjen si rezultat i predikimit tė 144..000 ungjilltarėve Izraelit tė pėrshkruar nė Zbulesėn 7, ata do tė predikojnė ungjillin e Jezus Krishtit nė mbarė botėn atė periudhė kohe.
Shumica e kėtyre shenjtorėve tė mundimit do tė vriten nga forcat e Antikrishtit. Kėto shpirtra tė martirizuar do tė ankohen pėrpara Perėndisė pėr t’u hakmarrė pėr vdekjen e tyre, por atyre u thuhet se do tė presin pak kohė deri sa te plotėsoj numrin i besimtareve te krishtere, tė cilėt do tė vriten po ashtu si ata qe kishin pėrfunduar se martirizuari pėr shkak te besimit tyre. (Zbulesa 6:9-11).

6. Vula e 6.

Fatkeqėsia mė e madhe ekologjike qė do tė ndodhė nė botė, ku bie njė tėrmet tepėr i madh! Dielli bėhet i zi si njė thes prej leshi dhe Hėna behet si gjak. Yjet e qiellit bien mbi dhe si kokrrat e fikut kur e tund njė erė e madhe, qielli zbulohet si njė pergamenė dhe ēdo mal dhe ishull lėviz nga vendi i tyre. Zemėrimi i Qengjit bėn qė njerėzit tė fshihen nėpėr skuta malesh dhe bazash nėntokėsore, qė janė krijuar pothuajse nė shumė shtete pėr situacione luftėrash midis shtetesh.(Zbulesa 6:12-17, Isaia. 34:4; Joeli 2:30-31; Mateu. 24:29).

7. Vula e 7.

Nė botė do tė ndodhi njė heshtje e madhe nga pėrreth gjysme ore, ku frika nė fakt i paraprin njė stuhie tė papare dhe tė pa dėgjuar ndonjėherė (Zbulesa 8:1).
Shtatė gjykimet e trumbetave: boritė e qiellit tingėllojė si njė alarm nė tė gjithė botėn duke njoftuar gjykimet publike tė Perėndisė. Ēdo shpėrthim trumbete shpalos njė gjykim tė detajuar.

8. Trumbeta e 1:

Nga qielli do tė bjerė breshėr i pėrzier me gjak pėr nė tokė, ku ⅓ e pemėve dhe ēdo bar i njomė do tė digjet tėrėsisht nga ky zjarr gllabėrues i cili ėshtė i pėrzier me breshėr. (Zbulesa 8:7).

9. Trumbeta e 2:

Shqetėsimi mė i madh nė botė oqeanike, sepse nga qielli do tė bjerė drejt tokės pėr nė oqean njė meteor si njė mal i madh qė digjet nga zjarri. Kur kjo tė ndodhė ⅓ e detit bėhet gjak, ⅓ e krijesave tė detit ngordhin, dhe ⅓ e anijeve shkatėrrohen totalisht (Zbulesa 8:8-9).

10. Trumbeta e 3:

Nga qielli bie njė tjetėr Yll i madh qė quhet “Pelin”, qė digjet si pishtar dhe bie mbi pjesėn e tretė tė lumenjve dhe burimeve tė ujėrave nė tokė. Ky yll do tė helmojė ujėrat dhe shumė njerėz do tė vdesin pėr shkak tė helmimit tė ujėrave, ata do tė bėhen tė hidhura, prandaj ndotja do tė jetė shumė mė e madhe nė botėn e ujėrave nėntokėsore dhe atyre sipėrfaqėsore qė ne pimė ēdo ditė. (Zbulesa 8:10-11).

11. Trumbeta e 4:

Errėsira mė e madhe nė botė qė do tė ndodhė, sepse ⅓ e Diellit humbet shkėlqimin e saj, ⅓ e Hėnės humbet shkėlqimin e saj, ⅓ e Yjeve qiellore gjithashtu humbasin shkėlqimin e tyre gjatė natės, ⅓ e Ditės humbet shkėlqimin e saj, po ashtu dhe ⅓ e Natės humbet shkėlqimin e errėsirės se natės, pra do tė jetė njė errėsirė goxha e theksuar pėrkrah asaj shpirtėrorė tė njerėzve qė nuk besojnė akoma tek “Qengji i sakrifikuar” (Zbulesa 8:12-13).

12. Trumbeta e 5 mjerimi i parė:

Nėpėrmjet kėtij gjykimi Zoti Jezus, lejon Satanin pėr pushtimin me tė madh nga bota demonike, qė fakt njerėzimi nuk ka parė mė parė, sepse nga pusi i humnerės nė tokė, na thotė se del njė tym si nga njė oxhak.
Ky lloj tymi nxin diellin dhe ajrin, prandaj nga ky tym dalin “karkaleca”, qė kanė njė pushtet tė ngjashėm me atė tė akrepave tė tokės, kėta demonė karkaleca nuk do tė dėmtojnė barin e dheut, dhe asnjė gjelbėrim apo ndonjė dru, por vetėm njerėzit qė nuk kanė vulėn e Perėndisė nė ballė; dhe ata qė kanė atė janė vetėm 144.000 mijė dėshmitarė ungjillėzues Izraelitė nėn udhėheqjen e Profetit Elia dhe Moisut tė cilėt do tė rikthehen pėr sė dyti.
Ata, karkalecat kane fuqi qė tu bėjnė njerėzve tė mundohen nėpėrmjet pickimit tė tyre pėr tė vuajtur pesė muaj. Njerėzit do ta kėrkojnė vdekjen, por vdekja do tė largohet prej tyre.
Fytyra e karkalecave ėshtė e njėjtė me atė tė njeriut, flokėt si flokė grash, dhėmbėt i kanė si tė luanit dhe kanė parzmore hekuri dhe ushtima e krahėve tė tyre i ngjan si ushtima e qerreve dhe kuajve gati pėr luftė. Ata kane bisht dhe me thumbin e tyre qėndron fuqia e tyre pickuese pėr 5 muaj ndaj vuajtjeve te njerėzve.
Ata kane njė mbret i cili e ka emrin Abadaon nė Hebraisht dhe Apolion nė greqisht. Ky vend mund tė jetė njė mbyllje fizike, ose dhe njė kafaz shpirtėror pėr tė gjithė demonėt, ku mbreti i tyre do tė jetė vetė Satani, sepse ky ėshtė shkatėrruesi.
Tymi i dalė nga gropa pėrfaqėson pafundėsinė e numrave tė demonėve, d.m.th, engjėjt e rėnė, qė errėsojė qiellin. Njė e treta e engjėjve tė qiellit ranė me Satanin nė rebelimin origjinal “Dhe bishti i tij tėrhiqte pas vetes tė tretėn pjesė te yjeve tė qiellit, dhe u hodhėn ato nė Tokė: (Zbulesa 9:1-12).

13.

Trumbeta 6 mjerimi dytė: Zoti Perėndi, nėpėrmjet kėtij gjykimi lejon Engjėllin qiellor tė zgjidhė katėr Engjėjt qė janė tė lidhur nė Lumin e madh, Eufratin.
Ēfarė ėshtė kaq simbolike pėr lumin Eufrat? Pse atje? Ky lumė ėshtė rreth 2700 kilometra tė gjatė. Nė kohėn e borisė gjashtė Eufrati duket tė shėrbejė si kufi, apo njė ngjarje, e mbretėrisė sė Antikrishtit. Lumi Eufrat dilte nga kopshti i Edenit, ku historia dhe sundimi i njeriut filloi, dhe do tė pėrfundojė po kėtu.
Kėta katėr engjėj, janė pregatitur pėr kėtė orė, ditė, muaj dhe vit, ata do tė zgjidhen pėr tė vrarė ⅓ , qė i bie tė vriten 1.750.000.000 (njė miliard e shtatėqind e pesėdhjetė milion) njerėz nga kusuri i mbetur nga ¼. Dmth gjithsej pėrafėrsisht nga dy vendime precize do tė vriten 3.5 milion njerėz (tre miliardė e pesėqind milion gjysma e njerėzimit), pa llogaritur boritė dhe gjykimet e mėsipėrme.
Kėta engjėj mesa duket janė gjeneralė dhe kane nėn veten e tyre 200 milion ushtarė demonike pėr tė vrarė kėtė shumė njerėzish. Armėt e ushtareve demonike janė: zjarr, tym dhe squfur qė dalin nga goja e tyre.
Ndėrsa pjesa e mbetur e njerėzve prej 3.5 milion njerėzve qė nuk u vranė nga kjo ushtri demonike, vazhdojnė tė mos pendohen pėr veprat e duarve tė tyre (Zbulesa 9:13-21).
Kjo ushtri masive ėshtė e pėrbėrė nga 200 milionė demonėve hipur kuajve krijesa tė cilat janė tė pavdekshme, ashtu si kuajt qė besimtarėt do tė pėrdorin kur ata do tė kthehen me YAHSHUA, Mbretin e Mbretėrve dhe Zotin e Zotėrve, Jezus Krishtin pėr tė krijuar mbretėrimi mijėvjeēar e Tij (Zbulesa 19,14).
Krijesat ēuditshėm me shumė gjasa janė produkt i eksperimenteve gjenetike, qė Satani dhe engjėjt e tij tė rėnė kanė kryer eksperimente me kuajt e pavdekshme kur ata i morėn nga qielli gjatė kohės kur ata u rebeluan. Tė katėr engjėjt e rėnė janė tė lidhura nė zonėn e lumit Eufrat, sė bashku me ushtritė e tyre. Ata janė tė detyruar nėntokė apo nė njė dimension tjetėr deri sa ata lejohen tė jene tė lirshėm pėr tė vepruar kundra njerėzimit.

14. Trumbeta 7

mjerimi tretė Mbretėritė e botės sė shpejti do tė bėhen tė Zotit tonė dhe tė Krishtit tė tij dhe do tė mbretėrojė nė jetė tė jetėve pavarėsisht zemėrimit tė kombeve, ku koha do tė gjykoj tė vdekurit dhe do tu jepet paga shėrbėtoreve, profetėve, shenjtoreve dhe atyre qė kanė frikė emrin e tij tė vegjėlve dhe tė mėdhenjve dhe tė shkatėrrojė ata qė shkatėrrojnė dheun (Zbulesa 11:15-19).

Gjykimet e kupave:

15.

Kupa e parė do tė derdhet mbi tokė, ku njė epidemi e madhe nė botė e ulcerės do tė bjere mbi njerėzit e matrikuluar nė ballė ose nė dorė nga sistemi i detyruar i Antikrishtit nė emėr tė sigurisė botėrore kundra terrorizmit dhe evazionit fiskal (Zbulesa 16:2).

16.

Kupa e dytė do tė derdhet mbi det, ku ndotja mė e madhe nė botė vjen si pasojė gjakut, ku deti do tė kthehet totalisht nė gjak, dhe qė tė gjithė gjallesat e saj ngordhin. (Zbulesa 16:3-7).
17.

Kupa e tretė do tė derdhet mbi lumenjtė, ku ndotja mė e madhe nė botė vjen si pasojė e gjakut, vazhdon me burimet e ujėrave tė lumenjve, ku gjithashtu edhe kėtu gjallesat e saj ngordhin totalisht (Zbulesa 16:3-7).

18.

Kupa e katėrt do tė derdhet mbi Diellin, pėr tu pėrzhitur njerėzit me zjarr nė mbarė botėn (Zbulesa 16:8-9).

19.

Kupa e pestė do tė derdhet mbi fronin e Antikrishtit, ku mbretėria e saj u errėsua dhe njerėzit kafshojnė gjuhėt e tyre nga dhembja. (Zbulesa 16:10-11).

20.

Kupa e gjashtė do tė derdhet mbi lumin Eufrat pėr ta tharė atė dhe pėr tė hapur njėkohėsisht rrugėn e mbretėrve nga lindja ndaj pushtimit dhe grumbullimit tė forcave tė ndryshme ushtarake njerėzore tė udhėhequr nga tri lloj frymėrash demonėsh, qė dalin nga goja e profetit tė rreme dhe e Antikrishtit. Kjo gjė behet pėr tė pėrgatitur rrugėn e betejės sė madhe ne Luginėn e Megiddos ne Israel kundra Perėndisė, ndaj kundėrshtimit tė Zotit Jezus kur tė vijė Ai nga qielli pėr ardhjen e tij tė dytė nga qielli (Zbulesa 16:12).

21.

Kupa e Shtatė do tė derdhet nė erė, ku zėra dhe vetėtima do tė dėgjohen gjithandej, do tė bjerė breshėr me peshė gati 33 kg, do tė bjerė njė tėrmet qė bota nuk e ka parė dhe ndodhur me pare atė ditė, Jeruzalemi ndahet nė tri pjesė dhe mbare qytet e gjithė botės do tė bien dhe ēdo mal dhe ishull nuk do tė gjendet mė (Zbulesa 16:1-21).

Bibla flet pėr njohjen e kohėrave sė rrėmbimit tė besimtarėve, ku ēelėsi kohės ėshtė rikrijimi themelimit tė shtetit tė Izraelit nė 1948, ajo flet pėr paqen qė do tė arrihet midis Izraelit dhe Palestinės dhe Arabeve me ndėrmjetėsimin e vetė tė njeriut tė mėkatit. Ajo flet pėr ngritjen e tempullit tė tretė nė Izrael, ku Antikrishti do tė kėrkoje adhurim ndėrkombėtar mbas ringjalljes tė rrejshme pėr sytė e njerėzve.

Ajo flet pėr holokaustin e radhės, pėr fatkeqėsitė e pėrmendura kėtu me imtėsi, flet pėr shpėtimin e domosdoshėm tė shpirtit njerėzor ndaj shkuarjes nė parajse dhe jo ferr, flet pėr tė shpirtrat e shpėtuar dhe ato tė pashpėtuar, flet pėr globalizimin dhe ringritjen e perandorisė sė vjetėr Romake tė lashtė, qė sot quhet ndryshe BE.

Bibla flet pėr shtimin e aktivitetit satanik dhe demonik, ku tashmė nė USA ka mjaft baza nėntokėsore qė po eksperimentohet me qelizat dhe adn njerėzore pėr tė pėrzierė njeriun me demonet dhe engjėjt e rėnė ndaj shfaqjes sė tyre pėrfundimisht nė kohėn e duhur, ku nė fakt bota dhe shkencėtarėt i quajnė UFO.

Ajo flet paqen e rreme botėrore, qė sot quhet Rendi i ri botėror, ajo flet pėr Jeruzalemin qiellor 2400 x 2400 x 2400 qė zbret si dhuratė nga Parajsa, flet pėr gjykimin dhe gjyqin pėrfundimtar. Bibla flet pėr tė ardhmen e mrekullueshme, ajo ėshtė shpresa e besimtareve qofshin gjallė apo qofshin duke ndėrruar jetė nga kjo jetė shtegtare. Kėto janė gjykimet e Zotit Jezus pėr ata qė nuk duan ta pranojnė pėr atė qė Ai ėshtė nė tė Vėrtetė, ata qė do tė duan mė shume informacion le tė lexojnė Biblėn nga dhiata e re ndaē nga Dhjata e vjetėr.

Aty do te gjeni shpresėn e jetės se pėrjetshme dhe jo shpresėn se kur do tė vij fundi i botės dhe i jetės se tyre vetjake?! Shpirti i njeriut ėshtė krijuar pėr tė qenė i pavdekshėm edhe mbas vdekjes fizike. Dilema ėshtė qė pėrjetėsinė do ta kaloni nė prezencėn e Tij, apo nė prezencėn e gjykimeve tė tij tė pėrjetshme. 1 Gjonit 5 10-13 Ai qė beson nė Birin e Perėndisė ka kėtė dėshmi nė vetvete; ai qė nuk beson te Perėndia, e ka bėrė atė gėnjeshtar, sepse nuk i besoi dėshmisė qė Perėndia dha pėr Birin e tij. Dhe dėshmia ėshtė kjo: Perėndia na dha jetėn e pėrjetshme dhe kjo jetė ėshtė nė Birin e tij. Ai qė ka Birin, ka jetėn; ai qė nuk ka Birin e Perėndisė, nuk ka jetėn. Gjoni 3:36 Kush beson nė Birin ka jetė tė pėrjetshme, kurse kush nuk i bindet Birit nuk do tė shohė jetė, por zemėrimi i Perėndisė qėndron mbi tė” gjatė gjithė pėrjetėsisė.

Pėrgatiti: Dritan ROSHI
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi