Patkonjtė e kalit dhe Fati !

Shko poshtė

Patkonjtė e kalit dhe Fati !

Mesazh  Odin prej 22.12.12 20:38


Pėrse mendohet qė patkonjtė e kalit sjellin Fat !
Nė vitin 1970, Henri Misson, njė francez qė nuk kishte ardhur nė Angli si vizitor, pyeti disa fshatarė pėrse ata kishin vendosur patkonj mbi dyert e tyre. Fshatarėt u pėrgjigjėn se ata e bėnin kėtė pėr t’i mbajtur larg shtrigat.

Ata janė prej hekuri dhe mendohej se fuqia e tyre mund t’i mbronte nga e keqja.

Akoma edhe sot ata pėrdoren pėr tė sjellė fat tė mirė dhe shumė nuse mbajnė patkonj tė artė nė dasmat e tyre.

Por vendosja e tyre ka shumė rėndėsi.

Ata duhet tė drejtohen lart, si njė filxhan nė mėnyrė qė fati tė mos bjerė prej tyre.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi