Pershndetje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pershndetje

Mesazh  leaw prej 21.12.12 23:27

te lutem zotri magjistar kerkoj ndihme tende jam ne hall kam martes qe 17 vite buri im asht ren ne dashuri me nje lavire ka qe 3 vite qe kam pekt problem dyshoj se ka magji se kemi pas jet te lumtur po dyshoj qe i ka ber ma gji ajo laviirja as fe mi nuk kam si te ndahem kur kan shkua vitet qe 17 vite martes deh ende edua aj me shum rin te ajo per mua nuk i intereson fare te lutem me kshillo apo ndoj gje qe mun ta kthej kah un te me do si per her te lutem me jep nje per gjigje qfar mun te bej
avatar
leaw

leaw

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  Cimi Elezi prej 22.12.12 1:50

Nuk mbahet martesa me magjira...kur ai ka te dashur dhe ti e di,atehere cfar kerkon per bashkim?

Kesaj i thon se ajo merr ajken kurse ti hiren...jepi fund marteses e shiko te ardhmen.
avatar
Cimi Elezi

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  cori prej 22.12.12 5:30

sa keshille te mire qe i jep dhe ti , a tu befhs une ty ore .
shiko tani 17 vjet martese ndosha burri juaj nuk ka qene i kenaqur nga juve gjate ketyre viteve ,pra ju nuk e keni bere ate te ndihet nje bashkehort i vertet por mund te jete dhe e kunderta , pra juve e dini . Beje max tend tani , besoj se e di per cfare po te them po nuk funksionoji shiko jeten tende dhe lere se ske gje me ate.
avatar
cori

Nese fundi i botes duhet te vije nje dite , duhet me pare te kaloje nga une .

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  Fjori prej 22.12.12 13:06

Meso te duash veten tende,respektoje dhe do shohesh qe do te te duan edhe te tjeret.Nje njeri nuk mbahet lidhur me zor,sa me shume ta detyrosh aq me shume do largohet.Dy njerez rrine bashke jo se keshtu duhet por se ndihen mire me njeri-tjetrin.Bej paqe me veten dhe do ndihesh me mire.Te tjerat vijne vete,pa detyrim.Pyet veten e do vertet apo zilia dhe egoja te bejne te ndihesh keshtu ;nese ai te shperfill a ia vlen te merzitesh per te?Shiko perpara me vendosmeri e kurajo,behu vetja e mos mendo se c'thone te tjeret por jeto jeten qe eshte e jotja dhe asnjeri s'ka te drejte te ta prishe.Bej dicka qe te pelqen,qofte edhe lule prej letre por do shohesh qe do ndihesh tjeter njeri.Shkarko tensionin tend ne ushtrime sidomos yoga dhe gjithe inati apo zemerimi do te te kthehen ne force.Magjirat jane gjera te ulta,nuk ndihmojne por te roberojne dhe nuk do ndihesh asnjehere ne harmoni as me veten tende.Sado vjet te kete martesa,nese njeri-tjetrin e shohim si prone ajo heret a vone do shkaterrohet.Ai nuk te perket;as ti atij.Prape se prape jeta eshte e bukur po te dish ta njohesh.Por ndryshimi duhet te vije nga ty,jo nga ai.Ta uroj me gjithe shpirt qe ta arrish gezimin.
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

leaw

Mesazh  leaw prej 24.12.12 2:00

faleminderit juve shum po un edua atė shum dheaj me ka dasht mua shum nuk po mun ta besoj ket qe po ndoll ne mes meje dhe ti aj dashuron nje lavire qe qe punon ne kafe dhe ajo nuk asht mė e bukur se un un nuk ekam te leht te ndahem mas 17 viteve ekam shum te veshtir se e dua deh kam pranua te je toj me te dhe pse aj asht fajtor qe nuk kam femi qe 17 vite po quditem si me ndoll kjo un po me ndoj qe mos i ka ber magji ajo lavire se aj me ka dasht shum mua ekam shum te veshtir po te me vije ndarja ndoshta deh nuk do mun te jetoj ndoshta do bej dhe vet vrasje se nuk mun ta pranoj ndarjen
avatar
leaw

leaw

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  euterpa prej 24.12.12 8:09

Mbeshtes fjorin ...
Po ta mendoj veten ne rastin tend un nuk do e kisha menduar 2 her .. jo 17 po e 30 vjet te kisha me te.nese ai te ka tradhtur me fal cfare po pret te shkosh te lepish aty ku esht beshtyr njeher??me fal eee... mendimi im.. behu e fort dhe trego qe ke karakter dhe personalitet.mos per vete per femijet.
avatar
euterpa

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

leaw

Mesazh  leaw prej 24.12.12 12:31

Faleminderit per kshilla po un po mendoj qe do bhet mir per at kerkoj ndihm nga ju qe te me ndihmoni se mua me ka mbet ne mendje qe mos ka magji se nuk asht e leht te ndahesh kur edo dike pyes amos di di kush ndoj magji qe ta provoj mos po e haron at lavire dhe po kthehet kah un ju faleminderit
avatar
leaw

leaw

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  Fjori prej 24.12.12 14:38

Meqe te ka dashe sic thua ti,atehere mos e humb shpresen.Takoje dhe kujtoja kohet e bukura qe keni kaluar bashke;behu me e shkathet dhe mundesisht e kendshme dhe ai ka per tu zgjuar.Por asnjehere mos e co mendjen tek vetvrasja,pervecse vetes,lendon shume edhe te afermit e tu sido qe ti kesh maredheniet e momentit se gjaku s'behet uje.Jam e sigurt se do dish ta besh per vete,por me zgjuarsi e jo si mjerane.I ke te gjitha mundesite.Te duhet pak guxim por duhet te besosh tek forca dhe ndjenja jote me shume se te magjia.Do ia dalesh mbane,mos u merzit.
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershndetje

Mesazh  Hera prej 24.12.12 20:27

E dashur zonje ndiej keqardhje per ju,por ca gjera duhet ti shikoni ashtu sic jane,me realitet .Keshilla ime per ju eshte ti jepni fund marteses me ate njeri ,dashuria juaj ka perfunduar fatkeqesisht .Nuk mund te kerkosh ndihme te magjia,s'ecet ne jete duke bere magjira apo duke besuar ne to .Uroj te gjeni vetveten,te gjeni qetesi ne shpiritin tuaj ....te lini burrin tuaj te lire te jetoje me ate qe dashuron dhe ju te shikoni ta ndertoni jeten me dike tjeter.Duke u nis nga gjendja ekonomike e grave shqiptare,pavaresia qe ato kane nga burrat imagjinoj qe kjo gje mund te jete e veshtire per ju ....Dy gjera mund te besh,duhet te zgjedhesh me te miren per veten tuaj ...ose te heshtni ,te jetoni me nje burre qe nuk ju do me,por te keni nje shtepi mbi koke dhe nevojat e tjera jetsore por pa ngrohtesine shpirterore qe cdo femer ka nevoje ...ose te largoheni nga ai njeri ,te ndertoni jeten tuaj,me forcat tuaja mbase me kalimin e kohes dikush tjeter do te hyje ne zemeren tuaj dhe do tiu jap respektin dhe dashurine qe meritoni .Ju uroj fat dhe sherim te shpejte zemres tuaj!!
avatar
Hera

....

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi