Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e Kosovės

Shko poshtė

Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e Kosovės

Mesazh  Luli prej 20.12.12 22:04

Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e KosovėsMe qėllim apo rastėsisht, fundin e botės e ka nxitur Serbia! Portali amerikan “Popular” shkruan se parashikimi i Nostradamusit pėr ardhjen e armagedonit ėshtė plotėsuar nga Serbia nė vitin 1999, e cila nuk pranoi qė problemin e Kosovės ta zgjidhė me njė marrėveshje paqėsore.

Portali amerikan pėr paralajmėrimin e fundit tė botės fajėson serbėt! Qėllimisht apo rastėsisht, thekson autori, Serbia ka pėrmbushur kushtin nga parashikimi i Nostradamusit, qė tė arrihet deri te armagedoni.

Francezi i njohur, nė strofėn e 86-tė tė parashikimit tė tij thotė: “Dhe do tė vijė viti me numrin e djallit nė drejtimin e kundėrt (viti 1999 ka tre numra nėntėshe, tė cilat nė drejtimin e kundėrt paraqesin tri gjashtėshe, respektivisht numrin e Djallit) dhe atėherė Djalli do tė dėshirojė tė krijojė njė luftė botėrore nė mėnyrė qė 13 vjet mė vonė e tėrė bota tė shkatėrrohet”.

Majat kanė siguruar datėn, serbėt kushtin?! “Ėshtė e qartė se nė vitin 1999 me tė vėrtetė erdhi deri te njė luftė botėrore, pasi 19 shtete tė botės, respektivisht anėtare tė NATO-sė kanė luftuar me Serbinė pėr Kosovėn dhe kėtė luftė e kanė nxitur serbėt”, thotė portali amerikan. Serbėt me siguri qė nuk e kanė ditur pėr parashikimin e Nostradamusit, mirėpo atėherė kanė nxitur fundin e botės, pėrfundon autori.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e Kosovės

Mesazh  euterpa prej 21.12.12 9:05

Interesante...
avatar
euterpa

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e Kosovės

Mesazh  ILIRA prej 21.12.12 9:05

ashtu them dhe une.
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr fundin e botės, fajin e ka Serbia nė luftėn e Kosovės

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi