Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Shko poshtė

Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Ariu prej 20.12.12 13:07

Pershendetje te gjitheve.

Nuk e di nese eshte normale apo fiksimi,por ndjej se jam shume i lidhur me Egjiptin e lashte.(Theksoj se jam shume i dhene pas historise Egjiptiane dhe antikitetit)
Nuk e perceptoj dote nese eshte lidhje shpirterore,vizion apo si dhe e permenda pak me larte,fiksim.
Madje nje dite normale si gjithe ditet e tjera,me vjen nje vizion i mjergullt.As nuk e mora vesh se ca ishte por vetem piramidat mbaj mend.Te cilat ishin pergjysme,ende te paperfunduara.Por nuk kishin kete ngjyre qe kane sote por nje ngjyre si ne te zeze.
Pastaj dita ishte normale.
Diku rreth 2-3 jave me pas shoh nje enderr fantastike.
Une isha ne Egjipt dhe ndodhesha ne bazen e nje piramide,rreth meje ndodheshin kollona ne ngjyre ari dhe statuja te Anubisit.
[url][/url]
Aty per aty me shfaqet Anubis i misheruar dhe me tregon nje pllake me shkrime Egjiptiane.Une per cudi fillova ti lexoja,por as qe e kisha idene se c'po thoja.
Pasi mbarova leximin ne brendesi te piramides hapet nje sarkofag.
Anubis kthehet nga hena e cila ishte e plote dhe blu duke leshuar nje ulerime ujku,une e pasova.
Ai me kapi doren me te tijen e cila ne vend te thonjeve kishte kthetra shume te gjata.
Njera prej tyre me preku lehte ne vendin ku matet pulsi.Si nje cpim prej gjembit.
Direkt pas kesaj nga sarkofagu dalin disa tentakula,diku te 6 ose 8,si te nje merimange gjigante.
Me pase endrra mu prish dhe une u zgjava por kisha ende ndjenjen se isha ne Egjipt dhe ju betohem qe kur u zgjova ne dhome mu be sikur pashe Anubisin.
Ajo gjuhe qe shqiptova eshte gjuha e hireoglifeve.Une nuk e njoh edhe sote e kesaj dite.

A mund te me jepni nje shpjegim,ju lutem.
Cfare ishte e gjithe kjo?
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Elsavrana prej 20.12.12 17:51

Ariu, nuk eshte edhe pa gje kjo lidhja jote me Egjiptin...ka dicka qe te terheq ne menyre te brendshme. Ato kujtimet e se shkuares flene brenda nesh dhe dalin here here si endrra apo dejavu, apo edhe si nje ndjenje e turbullt, qe te krijojne imazhe edhe me sy hapur.
Por ka edhe raste kur ti je plotesisht i mbushur me pershtypje nga nje documentar, film, bisede apo liber qe ka te beje me ate qe sheh. Gjithsesi eshte dicka brenda teje qe te kap per dore dhe te con ne shtegun e Egjiptit...sepse une i besoj totalisht teorise se Emanuel Swedenborgut, per reincarnacionin dhe kthimin e disa hereve ne Toke, per te plotesuar procesin e Ngritjes deri ne Hyjnoren, nga ku edhe kemi ardhur. Pastaj... ai Anubisi ndoshta eshte nje figure qe te ka frikesuar edhe njekohesisht te ka gllaberuar shpirterisht, por duhet te mbash fort shtegun e mire per te Zoti, te mos e humbasesh as ne enderr dhe as ne jeten reale.
Une konkretisht kam brenda shpirtit nje lidhje te forte me keltet... aktualisht Irlanden dhe me merr malli per gjera qe i kam jetuar ne te shkuaren.Dhe djemte shakatojne me mua dhe thone...mami po Irlanda eshte vetem mjegull e balte, ne kemi Vloren tone qe shdrit nga dielli. Cdo njeri po te germoje brenda vetes e zbulon kete lidhjeme te kaluaren.
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  mereli prej 20.12.12 18:31

elsavrana shkruajti: Ariu, nuk eshte edhe pa gje kjo lidhja jote me Egjiptin...ka dicka qe te terheq ne menyre te brendshme. Ato kujtimet e se shkuares flene brenda nesh dhe dalin here here si endrra apo dejavu, apo edhe si nje ndjenje e turbullt, qe te krijojne imazhe edhe me sy hapur.
Por ka edhe raste kur ti je plotesisht i mbushur me pershtypje nga nje documentar, film, bisede apo liber qe ka te beje me ate qe sheh. Gjithsesi eshte dicka brenda teje qe te kap per dore dhe te con ne shtegun e Egjiptit...sepse une i besoj totalisht teorise se Emanuel Swedenborgut, per reincarnacionin dhe kthimin e disa hereve ne Toke, per te plotesuar procesin e Ngritjes deri ne Hyjnoren, nga ku edhe kemi ardhur. Pastaj... ai Anubisi ndoshta eshte nje figure qe te ka frikesuar edhe njekohesisht te ka gllaberuar shpirterisht, por duhet te mbash fort shtegun e mire per te Zoti, te mos e humbasesh as ne enderr dhe as ne jeten reale.
Une konkretisht kam brenda shpirtit nje lidhje te forte me keltet... aktualisht Irlanden dhe me merr malli per gjera qe i kam jetuar ne te shkuaren.Dhe djemte shakatojne me mua dhe thone...mami po Irlanda eshte vetem mjegull e balte, ne kemi Vloren tone qe shdrit nga dielli. Cdo njeri po te germoje brenda vetes e zbulon kete lidhjeme te kaluaren.

jam shum dakort me ty ,,dhe me mua ndodh e njejta gje kam nje lidhje shum te forte me egjiptin dhe ameriken,me ka ndodhur qe kur kam par ne ndonje film apo dokumentar vende te caktuara dhe kam filluar te qaj sepse ndjeja mall per ate vend e me dukeshe sikur kam qen me par e shihja me nostalgji te madhe sikur te kem jetuar me te vertet atje...nuk jam e sigurt per teorin e reincarnacionit por shpesh her bej dhe disa veprime ose bej dicka qe se kam ber kurr ne jeten time por me duket sikur e kam bere me par..e njejta gje ndodh dhe me ty ariu ,,,besoj se cdo njeri ka ndonje lidhje te fort me ndonje vend disa e din disa se kan zbuluar akoma ...me respekt
avatar
mereli

Jetoje jeten pa frike...sepse eshte shume e shkurter...

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  euterpa prej 21.12.12 8:50

mendimi im esht se mund te kesh jetuar nje jet te shkuar dhe vetdija jote te ben ne dijeni .. a me kupton?
avatar
euterpa

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Ariu prej 21.12.12 12:53

Une per vete mendoj se kam jetuar ne Egjipt ne nje kohe te caktuar,mbase kam pasur nje pozite te larte nder "prifterinjte e Anubisit".
Dhe ndoshta prandaj ndodhin keto deja-vu ose endrra.
Ama ishte nje enderr fantastike qe s'kam per ta harruar kurreeeeeeeee.

Gjithsesi flm per shpjegimet tuaja,dhe mesa shoh,s'nuk jam i vetemi me kete "dhunti".
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  euterpa prej 21.12.12 15:07

E E KAM PARASYSH DHE .......................NUK DON TE ZGJOHESH NGA AJO ENDERR .........
avatar
euterpa

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nje e vertete qe ka habitur te gjithe ata qe e kane degjuar....

Mesazh  frenki.shkurti2@hotmail.c prej 18.06.14 11:12

Nje djalosh 9 vjecar ne amerik/ qe jetonte ne kalifornia ..... besonte qe kishte pasur nje jete te meparshme...Ai i thoshte mamase dhe babait, Qe ka pasur nje jete te meparshme ne nje familje tjeter ..Kishte lidhje me nje shtepi qe ishte shum km larg shtepise qe jetonte tashme..djaloshi dinte emrin e mamase,babase,motres,dhe vellait te meparshem.... Ata e cuan djalin e tyre ne shtepine qe thoshte..... Por ata u cuditen familja qe jetonte aty kishte vdekur para 7 vitesh.... Dhe te gjithe emra qe kishte dhene djaloshi ishin te sakte,dhe policia i asaj zone i vertetoi..... Dhe keshtu doli qe ajo familje kishte vdekur ne nje aksident rrugor ........
avatar
frenki.shkurti2@hotmail.c

aventurier

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Starseed prej 18.06.14 11:33

Egjipti gjithmon me ka terhequr,nuk edi pse por nj ze brenda meje thot se duhet te shkoj atje, se atje esht pergjigjja.
avatar
Starseed

Qe ta njohesh veten ,duhet te pranosh se gjithqka eshtė e mundur!!!

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Muneer prej 18.06.14 14:49

Mund te jete edhe ndonje entitet qe kerkon te lidhet me ty,dhe shfrytezon faktin qe ke nje dashuri te vecante per egjiptin duke tu shfaqur si Anubis i egjiptit. sa per piramidat ato jane terheqje per cdokend pasi jane burime energjie....
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Hagel prej 18.06.14 17:22

Mund te jete qe gjate reinkarnimit te meparshem keni jetuar ne ate vend.
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Starseed prej 18.06.14 18:26

Nj dit isha vetem ne dhome edhe po punoja me telefon.Nga ana e djath pash nj drit qe ishte e madhe,kishte formen si te njeriut ,kur e ktheva koken ka ana e djath , drita u zhduk.Nuk kisha hiq frike ,ndjeva diqka pozitive.
avatar
Starseed

Qe ta njohesh veten ,duhet te pranosh se gjithqka eshtė e mundur!!!

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Elsavrana prej 11.12.14 17:55

Te tregohem e sinqerte mua me terheq IRLANDA , peizazhet e saj, kultura, muzika...pra gjithcka... dhe kam plan nje dite ta vizitoj ate.
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lidhje shpirterore apo thjesht fiksim?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi