Rritja e Vetedijes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Rritja e Vetedijes

Mesazh  xxxadixxx prej 09.12.12 21:39

............................
avatar
xxxadixxx

112


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Luce prej 09.12.12 22:27

shume eksperjence e bukur per ty
une e kam provuar po sja kam dal dot mbane
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  euterpa prej 10.12.12 8:31

Pershendetje.
Gjithashtu dhe mua me ka ndodhur dicka e ngjashme me tuajen. esht nje ndjen kaq e bukur saqe dua ta provoj gjat gjith kohes! Ndihem e lumtur ndihem ..... Nese po vjen fundi i kesaj bote un e mirepres , pasi ne do te rilindim. Ju Faleminderit
avatar
euterpa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  vetem eshte me mire prej 10.12.12 21:09

mua me ka ndodhur e kunderta '


gjate meditimit , pa kryer nonje menyre te disiplinuar meditimi , une kam pesuar nje renie ne pafundesi .


ajo qe ndodh me mua eshte kjo ;

ne mendjen time stimulohet nje pamje sikur une jam , duke u fryre e duke u zvogeluar , here here jam sa nje koker rere e here jam i stermadh duke u madhesuar deri sa te zvogelohem perseri dhe kjo ndodh duke rene ne pafundesi .

avatar
vetem eshte me mire

Di nje gje , qe s'di asgje.

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Luce prej 10.12.12 22:32

a mund te me mesoni dhe mua ?
tung
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  vetem eshte me mire prej 11.12.12 21:22

kerko ne google per energjine Reiki


energjine QI te meditimit tradicional kinez .

e te tjera .
avatar
vetem eshte me mire

Di nje gje , qe s'di asgje.

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Proxima24 prej 13.12.12 21:06

euterpa si mund te kontaktoj me ty
avatar
Proxima24

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Muneer prej 21.12.12 0:07

xxxadixxx te lutem me kontakto:
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

222


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Light and Shadow prej 22.12.12 21:54

Perpara se ti rrefej pervojat e mia po ju tregoj diqka rreth  vetes ,kuptohet para ketij perjetimi.

Jam nje djalosh i si te gjithe te tjeret,beje  nje jete mesatara donjehere edhe ate te varfere po nuk ish gje e rende hahahahaha, jam besimtar musliman qysh para pak vitesh i kam hyre islamit sigurisht edhe jam duke e studjuar islamin, religjionet tjera, studioj  shkencat, filozofin  me nje fjale jame ne kerkim te se Vertetes.

Arsyet, pergjigjet qe i kerkoja para ketyre viteve filluan te kristalizoheshin ne mynyr te papritur prej stines se veres se ketij viti e deri me tani.


Edhe mu me ka ndodhur diqka e shume e afert me tuajen,Djenja qe e prisja se eshte diqka e madhe jashte kesaj qka e quajme realitet,njollat e bardha drite qe fluturojne ne mynyr harmonike afer meje dhe zhduken,djenja e Lumturis, Kuptushmeria e papritur, qetesia e papritur, pervojat parapsikologjike, ligjerimi me saktesi e asaj qka lexoja e pastaj ne enderr ligjeroja, Enderrimi ne trajte me dimenzionale ku ndenja kenaqsi.

Nuk di se ēfare ka ndodhur por e ndjej  se ne nje mynyre jam ngritur shpirterish edhe konceptin Zot e njoh shume me mire sa qe kisha e shpresoj se do vazhdoj te marre me shum vrull.
avatar
Light and Shadow

Sa ėshtė numri i frymėve ,aq ka rrugė tė kthehesh atje ku ke buruar.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Muneer prej 14.09.13 23:26


Nje mesim i bukur per te na demonstruar qe projeksioni astral nuk eshte dhe aq i rrezikshem, sa cna e bejne disa.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

222


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rritja e Vetedijes

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi