Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Shko poshtė

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Odin prej 07.12.12 19:28

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFORoturua dhe Bay of Plenty kane qene vend i aktiviteteve jo te zakonshme ne qiell, me shfaqje te shumta fenomenesh te cuditshme neper qiejt e rajonit.

Ne rastin e fundit, te pakten kater veta kane qene deshmitare te pese objekteve te shndritshme qe leviznin me ngadale pergjate rruges perapra se te zhdukeshin pas pemeve. Nje punonjese e karburantit Challenge, tha qe ajo dhe te pakten tre persona te tjere e pane ngjarjen e ndodhur rreth ores 8 te darkes.

"Nje klient hyri brenda dhe pyeti:'A mund ta shihni ate?' dhe ne te gjithe po pyesnim se cfare ishte duke ndodhur."

"Ato ishin ne forme rrethore me nje orbite ne ngjyre paksa portokalli."

Michelle tha qe objektet e shndritshem qendruan ne qiell per rreth 30 sekonda.

"Nuk ka asnje mundesi qe te kene qene drita nga ndonje avion. Ato ishin shume te medha dhe nuk ngjanin me drita avionesh. Mendimi yne i pare ishte so mos kishin lidhje me ushtrine; por nuk kishte asnje zhurme, sikur ato po qendronin me magji atje."

"Te gjithe ishim te trembur. Jam e sigurt qe nuk po e imagjinoja pasi edhe te tejret shihnin te njejten gje."

"Njerezit mund te mendojne qe mund te jem e cmendur, por une kam qene ne forcat ajrore dhe e di se cfare pamje ka aeroplani." - tha ajo.

Ne nje shfaqje tjeter te koheve te fundit, nje banor i Lake Tarawera qe deshironte te qendronte anonim, tha qe ai fotografoi nje objekt te ngjashem nderkohe qe levizte me ngadale mbi liqen rreth 2 muaj me pare.

Burri i cili jeton ne Spenser Rd, tha qe ai dhe e shoqja e pane nje shfaqje te till per rreth 5 minuta perpara se objekti te largohej.

"Nuk ishte ne asnje prej rrugeve qe pershkojne zakonisht avionet."

"Une pata kohe te nxirrja aparation por fatkeqesisht fotografia nuk ka dale shume e qarte."

Gjate nje shfaqje tjeter gjate ketij muaji, nje banor i Rotorua ka filmuar dicka te jashtezakonshme. Ne videon e bere prej tij, duket qarte qe ka disa drita qe nuk jane aspak si ato te nje helikopteri apo avioni.

Ky person nuk ka pranuar te intervistohet nga The Daily Post, por filmimet e tij i jane derguar organizates se hetimeve te UFO-ve ne Zelanden e Re (Ufocus NZ).

Drejtoresha e organizates, Ms. Hansen eshte shprehur qe organizata e saj ka marre shume raportime te detajuara per shfaqje ne zonen e Rotorua/Tauranga/Kaimai gjate vitit te fundit.

Ajo cfare i beri me shume pershtypje eshte qe nevitin e fundit raportimet per objekte te paidentifikuara ne qiell jane shtur me shume se cdo vit tjeter.

Megjithese pershkrimet jane te shumta, ne thelb objektet qe jane pare duhet te jene te njejte ose te ngjashem pasi edhe pershkrimet ne thelb duket sikur flasin per te njejtin lloj objekti. Megjithate duhen bere hetime me te detajuara qe te mos arrihet neper konkluzione te nxituara.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te verteta jane keto,por cka jane nuke e di?

Mesazh  arti_82 prej 08.12.12 10:30

Une personalish i kam par keto lloj drita ne stäfa te kantonit te zürich zvicerr, ipata postu do foto ketu ne kete forum por fotot e mija nuk ishin aq te qarta.Une i pata vezhguar 15 a me shume drita qe dolen nga malet e larta dhe u zhduken lart ne qiellin e ktjellet te nje dite vere.
avatar
arti_82

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Luce prej 08.12.12 20:03

vertet mendon se ishin ufo?
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Njė avion kinez u pėrplas me njė UFO

Mesazh  Ufo prej 18.06.13 10:58

Avioni Boeing 757 i kompanisė ajrore Air China u detyrua tė ndėrpresė fluturimin nga Shuangliu pėr nė Guangzhou.
Nė minutėn e 20-tė tė fluturimit pilotėt ndjenė njė goditje tė fortė dhe pasi vėrejtėn probleme me drejtimin e avionit u kthyen nė aeroport. Si pasojė e incidentit nuk u lėndua askush, por hunda e avionit duket sikur ėshtė goditur nga njė grusht i stėrmadh Versioni mė i pėrhapur nė Internet ėshtė ai i pėrplasjes sė aeroplanit me njė disk fluturues (UFO), i cili preku hundėn e avionit nė mėnyrė tė tėrthortė dhe pėr shkak tė shpejtėsisė marramendėse tė tij pasagjerėt dhe ekuipazhi nuk arritėn ta dallonin atė.
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi