Si tė njihni partneren nga pėllėmba e Dorės

Shko poshtė

Si tė njihni partneren nga pėllėmba e Dorės

Mesazh  Zattoo prej 17.08.10 14:31

Si te njihni partneren nga pellemba e doresPerpara se te kerkoni doren e saj, duhet me pare ta lexoni ate.
Bazat e shkences se leximit te pellembes. Si te zbuloni nese ajo e ka mendjen te shtrati apo te librat

Nga e njihni te dashuren tuaj? Eshte veshtrimi ne syte e saj, buzeqeshja e saj joshese apo ndoshta fakti se ajo ju bleu nje birre? Le te themi te verteten: nuk duhet te shikoni pertej duarve te saj. Per qindra vjet, lexuesit e pellembes dhe disa personalitete historike nga me te njohurit, kane perdorur shkencen e leximit te dores si udhezues ne jeten e tyre.

Qofte para takimit te pare apo nje zotimi qe do te zgjase sa tere jeta, leximi i pellembes ka qene gjithmone nje burim i besueshem per njerez te te gjitha shtresave.

Kenaqesi me doren e saj

E dime te gjithe sesa i sikletshem mund te jete takimi i pare. Ku do te shkoni? Per cfare do te flisni? A do t'ju mbyllet goja? Te gjitha keto jane te rendesishme, por kohet e fundit ju duhet te thyeni akullin. Pasi i keni ofruar nje pije, pse te mos i ofroni edhe nje lexim dore falas? Ajo mund te mbetet paksa e habitur nga oferta juaj, por kjo ka per t'i pelqyer.

Tani qe ajo eshte vene ne qender te vemendjes, perveshni menget dhe futuni punes.

A eshte kembengulese ajo?

Karakteristika e pare qe duhet te ekzaminoni eshte gishti i madh. Me saktesisht, ekzaminoni dy pjeset e tij, te sipermen dhe te poshtmen, te cilat ndahen nga nje vize (aty ku perkulni gishtin). Kur vereni gishtin, mbani ne mendje se gjysma e siperme perfaqeson "deshire", ndersa ajo e poshtme "logjike".
Nese seksioni i siperm eshte me i gjate se i poshtmi, atehere keni te beni me nje grua qe ka deshire te forte. Asaj i pelqen te kete kontroll dhe te marre vete te gjitha vendimet.

Kjo mund ta beje me eksituese dhomen e gjumit, por dite pas dite mund te kthehet ne nje torture te vertete, sepse do t'ju duhet te dorezoheni me teper se c'deshironi ta beni kete.

Nga ana tjeter, nese seksioni i poshtem eshte me i gjate, keni te beni me nje person te kontrolluar nga logjika. E keqja ne nje situate te tille eshte se kesaj femre mund t'i mungoje deshira per te rrezikuar. Juve mund t'ju duket teper zbavitese dicka qe ajo e quan thjesht budallallek. Procedoni me kujdes.

Te majat e gishterinjve

Pasi keni eksploruar "deshiren" dhe "logjiken" e saj, ju duhet t'u hidhni nje sy edhe majave te gishterinjve te dores. Ka shume klasifikime te tyre, por ne do te bejme me te thjeshtin.

Nese ajo ka gishta me maje, atehere keni perballe nje enderruese. Ajo e vlereson te bukuren dhe i hedh nje hije pozitive cdo gjeje. Ajo jeton per momentin dhe ndoshta eshte duke kerkuar dike me te cilin te ndaje idealet e saj.

Nga ana tjeter, majat katrore te gishterinjve jane nje tregues i qarte prakticiteti. Mos guxoni te shoqeroni me njeri tjeter vec saj. Pasojat do te ishin fatale.

C'te keqe kane duart e buta

Karakteristika e fundit qe duhet te ekzaminoni eshte ndjesia qe ju jep dora e saj. Ne kete rast do te diskutojme per dy klasifikime: te buta dhe te ashpra. Duart e saj te buta mund t'ju krijojne nje ndjesi te kendshme, por me mire vazhdimi te lexoni me poshte. Keni te beni kryekeput me nje dashnore te artit. Ndersa juve mund t'ju shkoje mendja te ndonje darke apo te ndonje film per nje takim te persosur, ajo do te doje te shkoje ne nje muze.

Nga ana tjeter, kur zbuloni duar te ashpra, duhet te procedoni me kujdes. Keni perballe nje grua me nje personalitet intensiv. Ndonjehere ajo mund te jete pa takt, madje t'ju beje te mendoni se nuk ishte ajo zgjidhja e duhur. Ndershmeria e saj mund te jete, pas pak kohe, kokecarese.

Dhe tani ne sulm!

Tani qe i mesuat keto baza te thjeshta, verini ne prove. Mos e beni te merzitshem takimin tjeter duke folur vetem per jeten tuaj. Fokusohuni tek ajo dhe pergatiteni veten per eksperiencen me njohese.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi