Keqpėrdorimet e Hipnozės nė praktikė!

Shko poshtė

Keqpėrdorimet e Hipnozės nė praktikė!

Mesazh  Neo prej 27.12.08 23:01

Keqpėrdorimet e hipnozės nė praktikė!

Edhe pse eksperimentet e ndryshme tė bėra me hipnozėn nga shėrbimet e ndryshme shtetėrore sekrete nė botė, zakonisht, mbeten tė fshehta dhe mbajnė vulėn rigoroze "Top sekrete", aty kėtu, ndodh qė, nga ndonjė viktimė e dėshpėruar tė merret guximi qė kjo e vėrtetė tė depėrtojė nė opinion.

Njėra ndėr rastet qė kanė thyer barrierat e fshehtėsisė rigoroze "Top sekret" dhe kanė bėrė bujė tė madhe nė opinionin demokratik amerikan, ėshtė ajo e Keti O'Brajnit. Keti kishte pasur fėmijėri tė rėndė. Babai i saj ishte alkoolist, ndėrsa nėna as qė guxonte ta kundėrshtonte atė.

Ajo, kur i kishte mbushur gjashtė vjet, fillon tė keqpėrdoret seksualisht nga i ati. "Mė mbante me ditė tė tėra tė mbyllur nė bodrum", deklaronte Keti "Vinte natėn vonė, i dehur dhe kėrkonte tė sillesha butė me tė.

Mė rrihte me duar dhe shqelma dhe, pas gjithė asaj, pasonte dhunimi. Nė mėngjes, kurmė lejonte tė dilja nga bodrumi mė detyronte tė heshtja, kinse asgjė nuk kishte ndodhur...

Mė vonė, filloi tė binte nė banesė edhe njerėz tjerė, tė cilėn bėnin ēfarė dėshironin me mua. Shpesh mė merrnin edhe nė banesėn e tyre ku "seancat" seksuale me mua i regjistronin edhe nė videokaseta...

Babai im u arrestua pėr shitje ilegale tė videokasetave me pėrmbajtje pornografike. Mirėpo, ēuditėrisht, iu ofrua imuniteti!

Nė vend se tė dėnohet me disa vjet burgim, ai u lirua me njė kusht, qė mua tė mė dorėzojė te Gerald Fordi, njėri ndėr personalitetet e shquara tė programeve sekrete tė CIA-s dhe mė vonė, pas Niksonit, edhe presidenti i SHBA-ve.

Eksperimentet nė laboratoret e CIA-s

Ende pa i mbushur tetė vjet, Keti u gjend nė laboratorėt sekrete tė CIA-sė. "Ndaj meje silleshin shumė mirė, e kisha dhomėn time, ushqimin e rregullt, rrobat dhe tė gjitha gjėrat qė mė nevojiteshin!", deklaronte Keti.

"Askush nuk mė rrihte dhe as nuk mė dėnonte... vetėm nuk guxoja tė dilja jashtė kopshtit, ku shpesh i sillnin edhe disa fėmijė tė tjerė. Kisha edhe mėsues, por kurrė nuk jepja provime Mėsoja gjuhė tė huaja, kėrcim dhe kėndim, si tė dukesha mė e bukur, si tė sillesha nė shoqėri etj.

Kur i mbusha tė shtatėmbėdhjetat, dukesha shumė e bukur dhe tek atėherė fillova ta pyesja veten se ku jam? Kush jam unė, dhe, nė tė vėrtetė, ēfarė kėrkohej nga unė? M'u lejua tė kėndoj me grupin e Aleks Hjustonit, por kohė pas kohe mė dėrgonin nė Uashington, nė Shtėpinė e Bardhė.

Gjithēka mbaronte me zgjimin tim nė ndonjė vend tjetėr dhe asgjė nuk dija se ēfarė kishte ndodhur me mua ditėn dhe natėn e kaluar...".

Tek mė vonė Keti kuptoi se ajo dėrgohej nga Aleks Hjustoni, atje ku dėshironte senatori Robert S. Bert. Edhe nė kohėn e Reganit, ajo ishte mysafire e rregullt e Shtėpisė sė Bardhė. E dėrgonin deri te dera e prapme dhe aty e pranonte pėrcjellėsi qė ta dėrgonte mė tej.

"Mė dėrgonin deri te dera ku shkruante" "Hyrja zyrtare". Mė lexohej me zė ai shkrim dhe unė bija nė gjendje transi. Gjithēka, pastaj, zhvillohej normalisht, vetėm se mė nuk mundja tė refuzoja asnjė kėrkesė. ēdo gjė qė kėrkonin nga unė, ua plotėsoja. Po tė mė thoshin kėrce nga dritarja, unė ishanė gjendje ta bėja..."

Pėrcjellėsi i Ketit, mbishkrimin nė derė (Service Entrance, fonetikisht, Servis Entrans - Hyrja zyrtare) e lexonte si "Serv as in trans".

Me kalimin e kohės, Keti gjithnjė dyshonte nė vete dhe gjithnjė brengosej se diēka ka ndodhur me tė, diēka nuk ėshtė nė rregull.

Nė kėtė hamendje me vetveten, fati e do qė ajo, rastėsisht, tė njoftohet me psikiatrin Mark Filips dhe ky pėrmes seancave tė ndryshme hipnotike, e bėn qė ajo tė kujtohet pėr tė gjitha ngjarjet qė i kishin ndodhur.

Keti permanent ka qenė e hipnotizuar dhe si sugjestion pas hipnotik, i ėshtė rrėnjosur shifra e rėnies nė trans dhe, nė atė gjendje, asaj kushdo qė tė ishte, nuk ka pasur kurrfarė pengesa t'i kėrkonte asaj ēfarė tė dėshironte.

Pas kurimit tė tėrėsishėm, Dr. Filipsi e bind Ketin tė mos frikohet dhe ēėshtjen t'ia prezantojė opinionit.

Ashtu edhe ndodhi...

Jo vetėm CIA, si shėrbimi mė i organizuar dhe mė i sofistikuar i njė sigurimi shtetėror mė tė madh botėror, sikurse ėshtė SHBA-ja, merret me kėso eksperimente psiko-mentale, por ato bėhen edhe nga sektet dhe vėllazėritė e ndryshme religjioze dhe gjysmė-religjioze kudo nė botė, veēanėrisht nga disa parti ekstreme, pėr imponimin e ideve tė reja dhe dominimin ndaj masave tė gjera tė besimtarėve.

Si i hipnotizonin tė burgosurit shqiptarė?

Ka mjaft dėshmi bindėse mbi ekzistimin e keqpėrdorimeve me hipnozėn dhe dhe nga ana e shėrbimit sekret serb, gjatė marrjes nė pyetje tė shumė tė burgosurve kosovarė, tė akuzuar dhe dėnuar pėr tė ashtuquajtur, separatizėm dhe nacionalizėm shqiptar.

Se, vėrtetė ka mundėsi qė organet policore dhe ushtarake serbe tė pėrdorin edhe kėso metoda tė rafinuara mistike pėr realizimin e qėllimeve tė tyre politike, pohonte dhe gazeta londineze "Times", e cila kishte ribotuar njė artikull tė revistės beogradase "Profil", nė tė cilėn, ish-zėdhėnėsi i APJ-sė, L. Stojadinoviq, pos tė tjerash theksonte se, "strategjia serbe gjatė luftėrave Ballkanike mbėshtetej nė mistikė dhe astrologji".

Pra, Serbia dhe politika e saj shumėvjeēare e mbajtjes sė Kosovės nėn sundim, pėrveē nė filozofinė dogmatike religjioze, gjithnjė ėshtė mbėshtetur edhe nė metoda mistike dhe okuliste, prandaj, fare nuk duhet tė jetė e pabesueshme se, pėr aq sa ka zgjatur pushtimi i tyre nė Kosovė, kėto dhe metoda tė tjera tė kėsaj natyre, janė pėrdorur edhe ndaj shqiptarėve tė burgosur pėr bindjet e tyre politike dhe liridashėse.

Kėta ishin vetėm shembuj ku kepėrdorohet hipnoza nga shėrbimet e mėdha dhe tė fuqishme sekrete nė botė, por fatkeqėsisht, ka raste ku kjo metodė nė emėr, gjoja tė shėrimit, keqpėrdorohet edhe nga mjaft shėrues tanė alternativ (popullor).

Ata, gjatė aplikimit tė seancės shėruese hipnotike, pėrmes "instalimit" tė formulės sė caktuar, gjithnjė janė nė gjendje qė njė paciente, edhe kundėr vullnetit tė saj, ta detyrojnė nė nėnshtrime ndaj kėrkesave tė tyre shfrenuese seksuale.

Mjafton qė, viktima tė ftohet me telefon dhe t'i shqiptohet "formula e fshehtė" e instaluar mė parė. Ajo do tė jetė tėrėsisht nė shėrbimin e keqbėrėsit.

Ndoshta e pabesueshme, por e vėrtetė. Kėso rastesh konkrete ka edhe te ne nė Kosovė?!!
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi