Frika nga fundi i botės rrit vetėvrasjet

Shko poshtė

Frika nga fundi i botės rrit vetėvrasjet

Mesazh  Odin prej 30.11.12 21:15

Frika nga fundi i botės rrit vetėvrasjetNdėrsa fundi i vitit po afron, ankthi pėr ata qė besojnė profecitė majane pėr fundin e botės nė datėn 21 dhjetor vazhdon tė shtohet.

Nė kėto kushte, ekspertė tė Agjencisė Hapėsinore Amerikane “NASA” paralajmėruan tė premten se kėto zėra krijojnė njė kėrcėnim serioz mbi jetėn e fėmijėve tė frikėsuar apo adoleshentėve depresivė.

David Morrison, njė astrobiologjist i “NASA”-s, deklaroi nė mediet amerikane se ēdo ditė atij i mbėrrijnė njė numėr i madh emailesh, nga qytetarė tė shqetėsuar, shumica prej tė cilėve nė moshė minore.

”Disa ankohen se nuk mund tė hanė ose janė tepėr tė shqetėsuar pėr tė fjetur, ndėrsa ka edhe prej tyre qė shkruajnė se ankthi pėr fundin e botės i bėn tė mendojnė vetėvrasjen”, deklaroi Morrison.

Njėkohėsisht, statistikat tregojnė se rastet e vetėflijimeve, tė ndikuar thellėsisht nga zėrat e apokalipsės, janė rritur ndjeshėm sė fundmi.

”Ndėrsa pėr shumicėn e njerėzve kjo ėshtė njė shaka apo e pakuptimtė, apokalpsa prej njė pakice merret shumė seriozisht dhe ka njerėz realisht tė frikėsuar”, deklaroi Morrison, qė kėshilloi qė tė rinjtė tė ekspozohen sa mė pak ndaj kėtyre thashethemeve.

Spekulimet pėr fundin e botės bazohen nė besėtytni antike tė fiseve tė vjetra maja, pėr tė cilėt, kalendari i botės pėrfundon mė datėn 21 dhjetor 2012.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi