E ardhjma ne duar

Shko poshtė

E ardhjma ne duar

Mesazh  Luli prej 29.11.12 13:46

Format kryesore tė dorėsPėr tė kufizuar figuren e njė dore duhet qė tė shikojmė proporcionet midis linjave tė dorės dhe linjave imagjinare.

Duke pasur parasysh kėtė gjė mund tė kuptojmė nėsė duart tona kanė formė kuadrratike, spatulore (kur baza nga ku fillojnė gishtat ėshtė mė e gjėrė se sa vetė dora) dhe me formė konike.

Dora me formė kuadratike

Personat qė kanė dorė me formė katrore ose drejtėkėndore, janė persona tė saktė dhe shumė efiēientė. Gjithashtu ata pėrshkruhen si njerėz praktikė dhe shumė tė organizuar.

Persona shumė tė rezervuar, tė cilėve mund t’i besosh ēdo sekret. Preferojnė tė kenė njėmarrėdhėnie tė qetė dhe tė bukur nė vėnd tė njė lidhje pasionante.

Dora me formė spatulare.

Personat me dorė qė kanė formė spatulare pėrshkruhen si njerėz shumė puntorė, energjikė, dhe entuziastė. Ata janė njerėz shumė tė vendosur, krenarė, pėrveēse janė shumė tė pavarur.

Ndėrsa pėr sa i pėrket aspektit sentimental, ata janė njerėz shumė besnikė, por se vetėm i kushtojnė mė shumė vėmendje miqėve tė tyre se sa partnerit.

Dora me formė konike

Personat me dorė konike tregon se ato janė njerėz shumė tė ndjeshėm dhe kanė shpirt prej artisti.

Janė individė qė udhėhiqen nga vendime spontane dhe janė shumė ėndrrimtarė, edhe pse ndonjėherė janė shumė naive si ėndrra. Janė njerėz me shumė intuitė dhe pėrpiqen gjithmonė tė shikojnė gjėrat e bukura tė jetės, si pėrshembull bukurinė. Janė altruistė dhe shumė bujarė, por ndonjėherė edhe tė paqėndrueshėm.

Manual pėr leximin e dorės

Do tė shikojmė tre linjat tė cilat janė tek ēdo pėrson pa pėrjashtim dhe kėto janė linjat apo vijat qė na japin mė shumė informacion pėr tė ardhmen dhe karakterin e ēdo personi.

Linja e jetės

Ėshtė vija qė qėndron afėr gishtit tė madh dhe kjo linjė tregon trajektoren qė do tė pėrshkruajė jeta e secilit.

Linja e mendjės

Kjo linjė ndodhet nė mes dy linjave tė tjera dhe pothuajse nė mes tė pėllėmbės sė dorės dhe pėrfaqėson idetė e njė individi dhe mėnyrėn se si ai e pėrdor inteligjencen e vet.

Linja e zemrės

Kjo linjė ndodhet shumė afer pjesės ku fillojnė gishtat. Kjo linjė pėrfaqėson jetėn dashurore dhe emocionale tė njė individi.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi