Nė Australi, skuqet uji i oqeanit

Shko poshtė

Nė Australi, skuqet uji i oqeanit

Mesazh  Zattoo prej 27.11.12 19:46

Nė Australi, skuqet uji i oqeanitBanorėt vendas dhe turistėt e pranishėm nė fenomenin e rrallė natyror nxituan tė shkrepnin foto e tė futeshin, edhe pse fillimisht me ngurim, nė ujin e skuqur.

Fotot po bėjnė xhiron nė internet, ndėrsa specialistėt fajėsojnė njė algė pėrgjegjėse pėr lėshimin e pigmenteve ngjyrosės, madje edhe nė “Bond Beach”, njė ndėr mė tė frekuentuarit nė vend.

Supozohet se njė numėr i madh peshqish ka ngordhur nga helmimi me ‘lėngun’ e kėsaj algeje.

Vendasit shpresojnė se deri nė fund tė vikendit ēdo gjė do tė vie nė vendin e vet, pasi qė temperaturat deri nė 40 gradė celsius qė do tė mbajnė nė rajonin e Sidneyt do tė shpėrndajnė kėtė algė qė skuqi oqeanin.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi