Zhurme misterioze

Shko poshtė

Zhurme misterioze

Mesazh  Estilen prej 24.08.11 8:46


Nje zhurme misterioze po behet dukuri globale

Nga e gjithė bota, raporte gjithnjė e mė shumė vijnė nė lidhje me njė zė tė ēuditshme,fėrshėllime si njė lloj  baritoni,dhe qe duket se vjen njė objekt i madh nė ajėr.

Nė shumė qytete,nė mbarė botėn kanė dėgjuar i kėto tinguj qė vijnė nga qielli qė mund tė zgjasin mė shumė se njė orė,si psh. Kiev, Bjellorusia, Florida, Michigan, New Jersey, North Bergen, BC Victoria, Alkamar, Maryland, Skandinavi dhe kėto janė vetėm disa qytetit,mbasi per kete fenomen sinjalizohet nga e gjithė bota.Githandej deklarohet se tinguj vijnė nga qielli  qė mund tė zgjasin mė shume se njė orė,nė disa raste.

Ky nuk ėshtė njė fenomen i ri,sepse shpesh ka qenė vėrejtur si dukuri nė vitet e fundit. A ka njė shpjegim logjik pėr kėtė fenomen? Ndjenja ėshtė se kjo dukuri zhurmuese vjen nga njė objekt me pėrmasa tė mėdha,me njė madhėsi minimale prej disa kilometrsh. Zeri duket qe nuk prodhohet nga objekti qe leviz me shpejtesi, por nga ajri  qe lėviz me njė shpejtėsi prej 150 km / h.

Njė lloj i teknologjie e panjohur? Me poshte ėshtė njė pėrzgjedhje e videove me ''dukurine'' misterioze.Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Odin prej 20.07.13 22:12

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Odin prej 31.08.13 19:41

29 gusht 2013 - Terrace BC Kanada.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Jetmira prej 13.09.13 18:23

avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi