Peru - UFO

Shko poshtė

Ufo ne Peru

Mesazh  Estilen prej 25.02.11 22:20


Ufo mbi Linea Naska ..Peru

Kjo ėshtė pa dyshim nje nga provat me te mira e me te rralla per UFO,e kapur nepermjet filmimit rastesor nga nje ekip qe filmonte vijat Naska ne Janar te 2011..Ju mund ti shikoni kėto pamje deri nė 1080pixel e me nje definicion tė lartė.Ju lutem shiheni vidion te plote...Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Peru - UFO

Mesazh  Ufo prej 31.08.11 10:54

UFO mbi qiellin e Perusė? (Video)

Kur mė 24 gusht, rreth orės 14:00, u shėnua njė dukuri e zakontė mbi qiellin e Perusė, banorėt panė me habi topin e zjarrtė duke rėnė nga qielli.

Ende nuk dihet se pėr ēfarė objekti bėhet fjalė, ndėrsa dy hipotezat kryesore janė se objekti ka qenė meteor ose fluturake jashtėtokėsore.

Edhe pse ende kėrkohen mbetjet dhe vendin ku kjo UFO ka aterruar, dyshohet se rrugės pėr tė rėnė nė tokė ka shkaktuar disa zjarre nė pyje.

Pa marrė parasysh se a besojnė nėse ishte meteor ose fluturake, shumica pajtohen se kjo dukuri ėshtė parė mė sė miri nga Machu Pichu, qytetin e humbur legjendar tė Inkasve.
Disa ende besojnė se ėshtė i mundur ndonjė zbulim revolucionar, sepse edhe mbetjet e UFO-ve ose meteorėve tė thjeshtė mund tė zbulojnė shumė gjėra pėr hapėsirėn. Por, mė pesimistėt mendojnė se do tė gjenden vetėm mbetje tė parėndėsishme tė cilat janė djegur gati plotėsisht nė atmosferė.
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peru - UFO

Mesazh  Luli prej 24.06.15 21:52

5 UFO pikasen nė Peru, videoja ngjall debate

Pesė drita tė ēuditshme, qė ndriēojnė nė qiell regjistrohen nė kamera pėrpara se ato tė ndryshojnė vendndodhje.

Videoja bėhet virale dhe rindez debatet pėr ekzistencėn e UFO-ve. Gjithēka ka ndodhur nė Tarma, njė qytet qendror nė Peru, natėn e 22 qershorit, kur njė person ėshtė hutuar nga disa drita qė ndriēonin nė qiell. Sipas personit qė regjistroi videon, ndodhia ėshtė pikasur rreth orės 5:00 tė mėngjesit.

Tė gjitha detajet mbeten tė paqarta, paēka se shumė media ndėrkombėtare janė munduar tė zbulojnė mė shumė. Videoja ėshtė publikuar nė rrjetin OVNI, njė portal qė pėrmbledh video dhe histori mbi UFO-t, nga e gjithė bota.

Qė pas publikimit, ajo ėshtė bėrė virale dhe ka tėrhequr vėmendjen e shumė pėrdoruesve tė rrjeteve sociale, tė cilėt kanė gjetur njė shkas pėr tė rindezur diskutimet mbi ekzistencėn apo jo tė jashtėtokėsorėve.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Peru - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi