Slloveni - UFO

Shko poshtė

Re: Slloveni - UFO

Mesazh  Admin prej 21.10.08 0:46

Ēfarė fluturoi mbi Slloveni?
16.10.2008

Siē njoftuan disa portale sllovene lajmesh, tė martėn rreth orės 18 afė qytetit Nova Gorica ishte shfaqur njė objekt i panjohur fluturues, pėr ē'gjė dėshmuan edhe banorėt e asaj ane

Sipas pohimeve tė tyre, qė i publiko 24ur.com, fillimisht ishte dėgjuar njė zhurmė, e pastaj ishin parė objekti i panjohur fluturues.

Pėr njė moment ishte ndalur edhe energjia elektrike, e nuk punonin as celularėt.

Njė banor i fshatit Sempsa deklaroi se kishte parė njė objekt tė madh fluturues qė po lėvizte mjaft ēuditshėm, dhe se kishte ndjerė njėlloj elektrizimi pėrreth.


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 30.08.09 23:38, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Slloveni - UFO

Mesazh  Admin prej 21.10.08 1:09

UFO-t zbresin edhe nė Serbi e Slloveni?
20 Tetor 2008

Duket se jashtėtokėsorėt kanė zbritur edhe nė Serbi e Slloveni, por deri tani nuk ka asnjė konfirmim zyrtar pėr kėtė, edhe pse kanė filluar menjėherė investigimet e strukturave pėrkatėse,pasi kanė marrė mė parė dėshmitė e banorėve.

Serbi

Banorėt e fshatit Ribare, qė ndodhet pranė qytetit Shabac tė Serbisė, tė cilėve u referohet ditėt e fundit media serbe, janė tė bindur se, kėto ditė, fshatin e tyre e kanė vizituar jashtėtokėsorė ose kanė qenė dėshmitarė tė ndonjė force tė paparė, deri tani, tė natyrės, e cila shkuli me forcė tjegullat prej qeramike nga ēatitė e disa prej shtėpive tė tyre, si dhe
rrafshoi plotėsisht me tokėn njė fushė tė mbjellė me misėr!

Nė fakt, takimin e afėrt me "jashtėtokėsorėt" nuk e pėrjetuan tė gjithė banorėt e fshatit, por disa prej tyre, pėr tė cilėt fshatarėt e tjerė thanė se janė njerėz seriozė dhe se nuk do t‘ia lejonin vetes tė sajonin e tė talleshin, nė kėtė mėnyrė, me banorėt e tjerė tė fshatit.

"Isha nė oborr, kur ndjeva forcėn shtytėse tė diēkaje dhe filloi tė dridhej toka, ndėrsa po mė dukej se ajo (toka) po mė ikte nga kėmbėt. Nuk do ta harroj kur tingullin qė shoqėroi kėtė dukuri tė frikshme, pasi ishte i panatyrshėm.

Kėmbėt dhe gjunjėt filluan tė mė dridhen nga frika. U bė errėsirė, filloi njė shi i fortė nė formė rrebeshi. Asgjė nuk shihja, vetėm dėgjoja fėrshėllimėn e njė ere tė furishme qė nuk e di si filloi menjėherė.

Tė nesėrmen e gjeta fushėn time tė mbjellė me misėr, tė rrafshuar krejt me tokėn", tregon njė nga banoret e fshatit Ribare.

Edhe banorė tė tjerė tė fshatit thanė se e kishin dėgjuar zhurmėn e tmerrshme qė mė shumė, sipas tyre, ngjante me uturimėn e njė avioni qė po bie nė tokė.

Slloveni

Njė ngjarje jo e zakonshme ndodhi ditėt e fundit nė Slloveni, ku disa njerėz panė me sytė e tyre njė objekt fluturues tė pazakontė, njofton media sllovene.

Disa banorė nga Ajdovshēina, Ozeljani dhe Shempasi dėgjuan njė zhurmė tė padėgjuar kurrė mė parė, ndėrsa panė njė objekt fluturues.

Rreth orės 18:00, nė njė zonė nė Luginėn e Vipavit, iku energjia elektrike,
ndėrsa telefonat celularė mbetėn pa sinjal. A.Z. nga Shempasi, pranė qytetit slloven Nova Gorica, vuri nė dukje se kishte parė nė qiell njė objekt tė madh qė fluturonte nė mėnyrė kaotike, ndėrsa ndjente qė ajri ishte plot elektricitet.

"Tė gjitha kėto sė bashku pėrbėnin, me tė vėrtetė, njė ēudi tė paparė. Kurrė mė parė nuk kemi pėrjetuar diēka tė tillė", thanė disa banorė, pėr tė cilėt thuhet se kurrė mė parė nuk kanė besuar pėr ekzistencėn e jashtėtokėsorėve.


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 30.08.09 23:38, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi