Zvicėr - UFO

Shko poshtė

Re: Zvicėr - UFO

Mesazh  Admin prej 11.09.08 13:46

Ufo nė Zvicėr

Nje objekt i paidentifikuar fluturues (UFO) eshte pare duke fluturuar ne komunen Carlo afer Bellizones.

Shume deshmitare pohojne te kene pare kete objekt te ēuditshem te shtunen mbremje.

Ky objekt mund te jete stacioni orbitror ISS pjeserisht i dukshem ate mbremje.

Ne mesin e atyre qe kane pare objektin, figuron edhe presidenti i partise se UDC-se per Tiēino Pierre Rusconi.

Ne deklaratat dhene te perditshmes "La Regione" dhe "Il Corriere del Ticino" ai shpjegon qe gjendej ne terrace ne nje ore kur eshte frekuentuese te shihen avion ne qiell.

"Por, ajo qe kemi parė nuk ishte as nje avion, as nje helikoptere".

"Objekti pa forme qe ne e kemi observuar menjehere na preku me shpejtesine afersisht tre here me shume se nje avion dhe me driten shume te forte" deklaroi deputeti i Keshillit te Madh Teēinez.


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 30.08.09 23:38, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zvicėr - UFO

Mesazh  Jon prej 12.07.10 22:45

Ufo, Cyrih Zvicer 27.06.2010


Qindra banorė tė qytetit tė Cyrihut nė Zvicėr papritur nė jetėn e tyre panė atė qė mund tė ketė qenė njė disk fluturues.

Kjo ngjarje e diskut fluturues u zhvillua nė mbrėmjen e 27 qershor tė kėtij viti .

Sipas disa studiueseve te UFO-ve ata ishin pėrpjekjekur qė tė hynin ne kontakt me njerėzimin.

Sido qoftė askush nuk e ka idenė se ēfarė ishte, por si duket jo nga bota jonė.

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Me dhjetra UFO mbi zürichsee Zvicer me 16.09.2012 00.30

Mesazh  arti_82 prej 16.09.12 1:01

Me dhjetra UFO mbi zürichsee svicer me 16.09.2012 ora 00.30 dhe mbas 5 mintav u zhduken ne hapsir te gjitha!

Me falni per kualitetin e dobet se prej ipadit e kam bo fotot se per momentin sa u shfaqen nuke pata me cfar tjeter ti fotografoj.

Edituar pėr herė tė fundit nga arti_82 nė 16.09.12 21:57, edituar 2 herė gjithsej
avatar
arti_82

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zvicėr - UFO

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.09.12 1:04

Ku jan fotot ti shohim!?
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zvicėr - UFO

Mesazh  arti_82 prej 16.09.12 1:16

i postova se pata pak problem me uplade, me falni.respekt.
avatar
arti_82

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zvicėr - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi