Indi - UFO

Shko poshtė

Indi - UFO

Mesazh  Odin prej 19.11.12 16:30

Gjate muajve te fundit raportohen me shume se 100 UFO pergjate kufirit IndianGjate muajve te fundit; ndermjet 1 Gushtit dhe 15 Tetorit, me shume se 100 Ufo jane pare pergjate kufirit te Indise – Kines, dhe keto shfaqje UFO-s h I kane lene te jgithe pa fjale, duke perfshire ketu edhe zyrtaret e policise.

The Times of India ka raportuar kete jave qe “sfera ne gjyre te verdhe duket sikur ngrihen nga horizonti ne anen Kineze dhe me ngadale ecin ne qiell per tre deri ne pese ore perpara se te zhdukeshin.”

The Times of India shtoi qe shfaqjet e UFO-ve kane lene pa fjale shume grupe ushtarake Indiane, duke perfshire edhe forcat e tyre ajrore, agjensine e inteligjences teknike NTRO dhe policine kufitare Indo-Tibetiane.

Siapas Los Angeles Times zyrtaret e ushtrise qe jane ne detyre ne kufirin prej 2.100 miljesh ndermjet shteteve gjigande te Azise mendojne qe ato mund te jene edhe avione Koneze te telekomanduar apo satelite ne orbite te ulet.

Pjesetaret e ITBP Indiane u derguan raporte ne zyrat e tyre qendrore, duke i pershkruar sferat si Unidentified Luminous Objects (Objekte te Shndritshme te Paidentifikuar), ose ULO, paparesisht nese shihen gjate dites apo nates.

India Today raporton qe pas ekzaminimit te fotografive te ndryshme te ULO-ve qe ishin bere nga ITBP, zyrtaret e ushtrise nuk dinin se cfare te thonin por vetem i klasifikuan ato objekte, si mjete ajrore te paemeruara.

Ne shtator, ushtria Indiane solli nje njesi radari dhe nje analizues spektri ne majen e nje mali prane Liqenit Pangong ndermjet Indise dhe Kines.

Sipas India Today, nderkohe qe nje prej ULO-ve dallohej vizualisht, ai nuk dukej ne radar, gje qe tregon qe objekti ULO nuk ishte metalik.

Gjithashtu e shtator, nje ekip astronomesh nga Indian Astronomical Observatory ne Hanle, vezhguan ULO-t per disa dite. Nderkohe qe ata nuk mund te kuptonin me saktesi se cfare ishin objektet, ata hodhen hipoteza per meteore dhe planete.

Dy vjet me pare, forcat ajrore Kineze qe po merreshin me shfaqjet e UFO-ve, i shpjeguan ato si fenere Kineze.

India Today raportoi qe ka patur edhe raporte te tjera per objekte te shndritshme qe jane pare ne anen Kineze te kufirit.

Megjithese shkencetaret nuk jane te sigurt ne lidhje me cfare mund te jene apo nga vijne ULO-t, ata nuk jane ende gati per t’i konsideruara ata vizitore nga nje planet tjeter.

“Nuk ka te dhena qe UFO- t te kene nje origjine jashtetokesore.” – tha astrofizikanti Jayant Narlikar.

“Implikimi ne lidhje me to qe jane objekte aliene, eshte thjesht nje fjale, por nuk ka asnje fakt per kete.”
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Indi - UFO

Mesazh  Siroco prej 15.10.15 11:54

Nė Indi shihet njė UFO amė

Data: 7 tetor, 2015
Vendi ku ėshtė parė: Manipur, Indi

Ėshtė vėshtirė qė, vetėm nga fotot tė pėrcaktohet a ėshtė reale kjo pamje, por, sido qė tė jetė, dy dėshmitarė thonė ta kenė parė rreth shtat vjet mė parė, njė UFO tjetėr nė atė vend, edhe atė nė Tajvan, nė pikė tė ditės.

Disku nė qiell ka pika tė bardha, tė cilat duken si dritare. Scott C. Waring nga sajti ‘www.ufosightingsdaily.com thotė se alienėt mund tė ekzistojnė, apo tė mos ekzistojnė,por se pamjet e UFO-ve nė mbarė botėn vazhdojnė qė ta nxisin debatin rreth pohimit tė mbėshtetėsve tė teorive tė konspiracionit, nė lidhje me ekzistimin e alienėve.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Indi - UFO

Mesazh  gjilanasi prej 19.10.15 19:17

UFO-t dhe alienėt frikėsojnė fshatarėt nė Indi

Disa fshatarė indianė kanė mbetur tė shastisur pasi qė, sipas tyre, kanė parė njė UFO dhe njė alien, tė ngjashėm me njeriun. Figura e paidentifikuar ishte parė nga bujqit nė fshatin Kanagal, nė qarkun Mysuru, rreth orės 2 pasdite. Ata thonė se alieni shkonte drejt e te ta, pasi qė kishte dalė nga njė UFO e kuqe, e cila zbriti nga retė.

Nigel Watson, autor i shumė librave rreth UFO-ve, thotė se beson qė fshatarėt kanė parė mė shumė se kaq, por kanė frikė qė tė tregojnė.

Ai thotė se ka tė dhėna qė alieni tė cilin e kanė parė ata, nė fakt ka fluturuar nė qiell. Qė nga ky rast, njerėz tė shumtė janė duke shkuar nė Kenagal, pėr tė biseduar me njė femėr, e cila ėshtė dėshmitarja mė e fortė.

Njė zyrtar thotė se deklaratat e fshatarėve i duken krejt tė besueshme, pėr mė tepėr kur kėta fshatarė as qė kanė dėgjuar ndonjėherė rrėfime rreth UFO-ve, apo alienėve.
avatar
gjilanasi

381


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Indi - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi