Magji e zeze

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magji e zeze

Mesazh  RafailZhidro prej 12.11.12 14:01

A ka ndonje magji qe ta bej nje person te bej cfare te dua une?
avatar
RafailZhidro

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji e zeze

Mesazh  landi bodi prej 31.05.14 12:14

ketu nuk ka asnje magji.
avatar
landi bodi

GJAKU UJE S MUND TE BEHET.


1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji e zeze

Mesazh  Tanki prej 31.05.14 19:09

Po Egziston , por per ta gjetur futuni ne Rubriken per Magji dhe shenojeni ''Rituale Magjike'' dhe do te ju shfaqen rituale te ndryshme magjish te zeza ku njera nder to eshte edhe ajo qe ju po e kerkoni.
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji e Zeze

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 01.06.14 11:47

RafailZhidro shkruajti:A ka ndonje magji qe ta bej nje person te bej cfare te dua une?
Po pse kerkon te komandosh mendjen e te tjereve? Ketu, ka plot magji te zea, rituale te ndryshme, bile di edhe une disa formula e hajmali magjie qe te kontrollosh mendjen e personit qe do ta kontrollosh. Por nuk eshte kjo, menyra e duhur se po te ishte ashtu te tere dinim disa magji dhe komandonim njeri-tjtrin ne kete bote. Por nuk duhet keshtu. Zoti na ka krijuar me vullnet te lire madje dhe shpirti yne kur del pas vdekjes eshte i lire. Po te ishte ashtu Zoti na mbante si sklleverit e tij. Por ai na ka lene dhe nuk shfaqet, na ka lene ne kete bote qe mund te na duket sa mizore, aq edhe e dashur. Ndiq keshillen time: "Mendjen mund t'ia marresh dikujt edhe pse s' eshte e drejte, ndersa shpirti i tij do te mbetet Universal dhe ne mos nje here, heren tjeter ai do ta zbuloje se kush ka dashur te luaje me te".
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi