Njė shkencėtar zbulon jetėn e pėrtejme

Shko poshtė

Njė shkencėtar zbulon jetėn e pėrtejme

Mesazh  Zattoo prej 01.11.12 12:50

Njė shkencėtar zbulon jetėn e pėrtejme
Anesteziologu amerikan Dr. Stuart Hameroff i Universitetit tė Arizonės rrėfeu mbi teorinė shkencore, e cila konfirmon ekzistencėn e jetės sė pėrtejme dhe tė shpirtit tė pavdekshėm.

Sipas fjalėve tė tij kur zemra e njė personi ndalon sė rrahuri informacioni i ruajtur nė tru nuk vdes, por vazhdon tė pėrhapet nė tė gjithė Universin.

Kur mjekėt e kthejnė njeriun nė jetė ky informacion kuantik, qė ka qenė nė Kozmos, rikthehet sėrish nė trup. Pikėrisht pėr rrjedhojė tė kėsaj njeriu e mban mend kėtė pėrvojė tė pazakontė.

Sipas shkencėtarėve, kjo teori shpjegon faktin se tė mbijetuarit nga vdekja klinike kujtojnė "dritėn e bardhė" ose "tunelin", nė tė cilin ata kanė qenė. 
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi