Dr Roger Leir, unė kam hequr implante alienėsh

Shko poshtė

Dr Roger Leir, unė kam hequr implante alienėsh

Mesazh  Androo prej 12.03.12 15:32

Dr Roger Leir, unė kam hequr implante alienėsh nga trupa njerėzoreMe ndihmen e shume fizikanteve berthamor dhe shkencetareve te tjere, Leir ka tashme nje konceptim me te mire te menyres se si keto implante jane krijuar, perberjen, qellimet dhe origjinen e tyre.

Qe ne fillim, pacientet e tij nuk e dinin se ata ishin bartes te implanteve te ndryshme (jashtetokesore) e te ēuditshme, si dhe ne trupin e tyre nuk ekzistonte ndonje shenje e cila do te vertetonte instalimin e tyre, por pacientet ne periudha te ndryshme kohe vuanin nga dhimbe te forta te papercaktuar se nga shkaktoheshin, si dhe pacientet zbulonin krejt rastesish keto implante fale grafive qe ata benin per arsye te ndryshme.


Implant alien i kostatuar nga dr Leir

Edhe pse kirurgu eshte kritikuar se tepermi dhe ironia ka renduar mbi te nga shume skeptik dhe kundershtar, mbetet te theksohet se studimi i tij, pra i Dr, Leir dhe ekipit qe aji drejton, eshte marre ne konsiderate dhe po “skanohet” nga Laboratori Kombetar i Los Alamos, nga Instituti Teknik i New Mexiko, nga Universiteti i Torontos, Kanada, si dhe nga Universiteti i York-ut, e shume te tjere.

Kirurgu Leir, mbron fuqishem studimin e tij te perfunduar ne grup duke bashkepunuar me shume kolege te tjere dhe analizuar dhe certifikuar gjetjet e tyre ne menyre shkencore.

Interesante eshte se kur sendi hiqet nga trupi i pacientit, ai vendoset menjėherė nė njė vazo e cila pėrmban tė njėjtin grup gjaku me atė tė pacientit, nėse ky send do tė vendosej nė njė vazo me alkool si ēdo organ tjetėr trupor kur i hiqet njė pacienti, ai do tė zhdukej.

avatar
Androo

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi