Meksikė - UFO

Shko poshtė

Meksikė - UFO

Mesazh  Neo prej 04.09.09 1:09

Meksike, kapet nje Jashtėtokėsorė?
03/09/2009Mister ne Meksike ku nje televizion zbulon te dhena tronditese per pranine e nje qenieje jashtetokesore ne vitin 2007.

Pamjet filmike tregojne qarte pranine e nje qenieje te panjohur me koke te madhe qe eshte gjetur nga fshatar i quajtur Marao Lopez. Pas testeve te kryera nga shkencetaret, eshte dale ne perfundimin se ne siperfaqen e Tokes nuk ekzistojne qenie te tilla, ndersa e dhena me tronditese eshte ajo e vdekjes se fshatarit pas nje zjarri misterioz qe perfshiu makinen e tij.

Shkencetaret meksikane shprehen se ndodhen perpara nje enigme te madhe, pasi skeleti ka nje forme te cuditshme dhe dhembet nuk kane rrenje. Alieni ka disa tipare te ngjashme me qeniet njerezore por ajo qe te ben me shume pershtypje jane permasat e medha te kokes ku pjesa e pasme eshte me e zhvilluar.

Persa i perket, Marao Lopez, eksperti amerikan i UFO-ve, Joshua P. Warren thote se flaket qe dogjen makinen ishin shume me te nxehta se ato qe njohim ne aktualisht.

Pista e pare qe duhet ndjekur ne kete rast eshte ajo e hakmarrjes se mundshme te prinderve te alientit te vogel te gjetur nga fshatari.

Ne kete zone jane raportuar shpesh here vizita te cuditshme nga qielli, madje ne fushat me grure jane identifikuar edhe rrathe te cuditshem ne te shkuaren.
Kete ngjarje e ka trajtuar edhe gazeta gjermane “Bild”.


Disclose.tv

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Meksike ufo

Mesazh  Estilen prej 19.04.10 18:28

Kjo video tregon nje sfere te shendriteshme, por kete here edhe duke hyre brenda nje shtepie.Video eshte xhiruar me 17 prill 2010, nga Hektor Garcia, i cili ka marre shkas nga te bertiturat e nje femije.

Fenomeni ka filluar te shfaqet qe nga viti 2000 e deri me sot.Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Meksike

Mesazh  Zattoo prej 08.07.11 19:59

UFO nė qiellin e Meksikės?

Njė objekt kurioz ėshtė kapur nė video nė qiellin e Meksikės. Videoja e filmuar nga ana e njė rruge nė Cuernavaca, afėr Mexico City, tregon njė objekt misterioz me ngjyra tė ndritshme nė qiell.

Ndėrsa kameramani e afron videon pėr njė pamje mė tė mirė, mund tė vėrehet njė top me krahė tė zjarrtė.

Videoja ėshtė regjistruar me 29 qershor dhe ėshtė shkarkuar nė YouTube nga njė pėrdorues i quajtur Kimdragon1.Pasi kishte parė pamjet njė pėrdorues shkruajti:" Kam parė tė njėjtėn gjė nė Greqi me 29 qershor".

Shikoni videon:

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Meksikė - UFO

Mesazh  Zattoo prej 31.10.12 12:47

UFO mbi kraterin vullkanik nė MeksikėHedhja e dyshuar e njė UFO-je nė kraterin e vullkanit Popocatepeti, e publikuar nė lajmet e mbrėmjes nė televizionet meksikane, ka shkaktuar shqetėsim dhe konfuzion te popullsia lokale, pavarėsisht skepticizmit, qė komuniteti shkencor vazhdon tė pėrhapė me tė dyja duart.

Episodi ka ndodhur mė 25 tetor dhe ėshtė dokumentuar nga njė prej telekamerave tė pėrdorura pėr monitorimin e aktivitetit tė vullkanit. Nė video, objekti i shfaqur pati formė cilindrike, ishte prej metali dhe me pėrmasa tė mėdha.

Stephen Hannard dhe Alien Disclosure Group e quajtėn atė “… njė ngjarje e pabesueshme e UFO-ve mbi kraterin e vullkanit Popocatepeti nė Meksikė”, duke theksuar se “vullkani ka qenė njė pikė e nxehtė e UFO-ve prej vitesh, me qindra vėzhgime tė kryera mbi tė”.

Gjithsesi, pikėrisht sepse ėshtė vetėm njė video qė pėrbėn lajmin, kjo ēon automatikisht qė jo kushdo ta besojė atė. Disa komente nė Youtube sugjerojnė me hamėndje se videoja e UFOs ėshtė e rreme, ndėrsa tė tjerė e mbėshtesin, duke ofruar edhe detaje tė tjera mbi kėtė incident.

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meksikė - UFO

Mesazh  ijj prej 31.10.12 13:41

pa fjal.
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meksikė - UFO

Mesazh  Flavius prej 01.11.12 20:33

Ufo ne forme cilindrike jane pare edhe me heret si per shembull:


avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meksikė - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi