Zbulohen kabllo tė gjallė elektrik nė fund tė detit

Shko poshtė

Zbulohen kabllo tė gjallė elektrik nė fund tė detit

Mesazh  Flavius prej 28.10.12 12:29

Zbulohen kabllo tė gjallė elektrik nė fund tė detitShkencėtarėt danezė, tė cilėt tre vite mė parė zbuluan rryma misterioze elektrike nė fundin e oqeanit, pėrcaktuan tashmė burimin e tyre.Siē u bė e qartė, fundi i detit, nė kuptimin e plotė tė fjalės, ėshtė mbėshtjellė si me rrjetė merimange nga njė kabllo i gjallė elektrik – kėto janė baktere tė lidhura nė fije shumė tė holla dhe tė gjata qė janė fort tė ngjashme nga struktura e vet me njė masė telash pėrcjellės, tė mbėshtjellė me njė izolant dredha-dredha, shkruan The Daily Mail.

Zbulimi mund tė bėhet njė hop serioz nė zhvillimin e teknologjive, duke pėrfshirė edhe ato tė fushės sė mjekėsisė. Pėr shembull, do tė mundėsohet krijimi i pajisjeve, tė cilat duke pėrdorur aftėsinė e pėrcjelljes sė energjisė elektrike tė gjallė, “tė pastrojnė” zonat e infektuara tė organizmit.
avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi