Nė Trekendėshin e Bermudeve zbulohet njė qytet i lashtė i fundosur

Shko poshtė

Nė Trekendėshin e Bermudeve zbulohet njė qytet i lashtė i fundosur

Mesazh  Zattoo prej 25.10.12 19:32Nė fundin e oqeanit, nė rajonin e Trekėndėshit tė Bermudeve, njė grup shkencėtarėsh kanadezė gjetėn njė qytet tė humbur.

Nė afėrsi tė brigjeve tė Kubės njė robot nėnujor fotografoi disa rrėnoja ndėrtesash, katėr piramida gjigante dhe diēka tė ngjashme me njė statujė Sfinksi.

Ekspertėt mendojnė se ndėrtesat i pėrkasin periudhės paraklasike tė historisė sė Karaibeve dhe Amerikės Qendrore. Qyteti antik mund tė ketė qenė i banuar nga njė qytetėrim ekuivalent me banorėt e Teotihuacan (qytet i braktisur, i pabanuar qė ndodhet 50 km nga Mexico City; mosha e tij ėshtė rreth 2000 vjeēare). 
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi