Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Shko poshtė

Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Mesazh  Tanki prej 21.10.12 0:16

- Dua ta tregoj nje ngjarje dramatike dhe po aq te mistershme qe me ndodhi mu 4 vite me pare .

( edhe pse kam eksperienca te vogla pranormale gati ēdo Jave dhe '' dyshuese '' )

- Por une dua ta rrefej kete qe me ka len me shum mbresa . Mendova qe Qendro - ja i vetem ne Shtepi un dhe Hija ime , se bashku me gjerat materiale e asgje me teper por isha GABUAR .

Prinderit i kisha ne nje Dolli feste se bashku me vllezerit ne nje Qytet tjeter , me ndodhi ta ruaja shtepine i vetem Dyert i kisha mbyllur mir me Dry e kisha ngroht dhe me te gjitha te mirat qe mund te egzistojne ,

- Ishte fillim Dhjetori dhe jasht po fryene nje ere e fuqishme me shiiii . Me kishte zen gati gjumi po te mos ishte ajo trokitje e forte dere posht ne koridorr u zgjova si i flakur dhe me shpejtesi shkova ta shihja se kush ishte ne Porte por i habitur nuk e pash askend ?

( mendova ta largoja nga mendja sikur te mos me kishte ndodhur asgje )

- Dhe i urritur shkova ne kuzhine hapa frigoriferin dhe pergadita ushqimin sebashku me nje leng molle , duke u ngritur neper shkalle ne katin e dyte per ne dhomen time , nga xhamat jasht shihja ato rret e dendura te bardha ne te zeze '' fundVjeshte '' dhe deget e pemeve te ndryshkura e te tharra qe perplaseshin pa u ndalur ne dritaret nga jasht e ku te jepnin nje ndjesi Frike por ja qe e Ver'8

- Nuk kaluan as disa Sekonda kurr papritur ndegjova po te njejten Trokitje poshte ne Dere sikur ne heren e Kaluar ' u Shtanga dhe Buka mu Pre ' por mendoja se mos ishte ndonje familjar qe po bente Shaka e lash tabakun ne shkalle dhe hapa Deren dhe nje rryme e ftohte ajri siq ma pershkoi trupin dhe depertoi ne korridorin e ngroht te Shtepis sime .

- Nga Kurreshtja mendova te dal e te shikoj ne Oborr se kush mund te ishte X personi , por e pash qe mbatheset nga jashte ishin ber te terra Qulle , e lash e mbylla Deren me shpejtesi dhe ngjita shkallet se bashku me ushqim ku u futa ne dhome hapa TV dhe fillova te shikoj programe dhe ta haja ushqimin .

-1 ore me vone kurr ndjesia e Frikes mu Largua gati teresisht , Disa gjera filluan te C 'akordohen dhe dritat her fikeshin her ndaleshin ( nga meraku dhe pak nga frika thash me vetmevete se diqka nuk shkonte ne rregull )

dhe shkova poshte e i ndala Siguresat e rrymes ku mbreteroi nje qetesi e madhe dhe pertej qepalleve te mij-a peisazhi mori nje pamje te erret , perveq atyre rreve te bardha te dimrit dhe zerit te shiut qe perplasej pa u ndalur me ulluket .

- Mora baterin u futa ne dhome mbylla deren e dhomes me qelsin tim personal dhe i tmerruar e ende ne ankth e paranoje u pergadita te Fle , nuk kaloi shum kohe e nje gjum i rend me kishte zen por rastesisht i pergjumur me ndodhi qe sapo e ktheva krahun per ne anen tjeter 'pash TMERRIN' ? ...... nje Person i gjate me veshje te zeza dhe me nje fetyre te shendritshme ' sikur te nen - Grupi i Hackereve neper Bote Anonymous ' mu shfaq ball perball para krevatit tim ....... ku une ne ato momente bertita dhe mbulova koken e trupin me Jastek e Jorgan se bashku , dridhesha dhe djerest nga balli me shkonin sikur nje pellg me uje nuk kisha zemer ta ktheja koken mbrapa as nje milimeter , mbylla edhe veshet me gishta , dhe ndegjoja vetem rrahjet e zemres dhe Kaq

- Por ajo qe mbaj mend mu pastaj eshte qe kurr u qlirova nga ajo ndjesi dhe fillova te normalizohesha nje klithme e fort femre me vrau timpanin e veshit sikur dikush te fishkellonte ne Vesh dhe ne ato momente nuk mund te levizja isha plotesisht i ngrire dhe syt nuk munda ti Hap disa sekodna me von me kaloi edhe kjo gjendje

Dhe kurr hapa syt pash se ishte Mengjes shikova dhe pash se rrezet e djelli depertonin neper dhomen time ku para disa oreve nuk mund ta ktheja Koken as 3 cm .

Ishte sikur nje Nate makthiiiii

Dhe qe nga ai qast fillova te lexoja e te meresha me : Dukurit Paranormale , Entitetet , Parapsikologjin
, Triket etj

Ku sot per mua jan si nje LLOJ HOBI dhe nuk i kam profesion .

avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Mesazh  bardhi14 prej 21.10.12 8:52

Kjo ndodh ngaqe je vetem ne shtepi dhe per nje moment cfare nuk te vjen ne mendje "sikur te therrasin, te kalon nje hije zeze para syve e shume te tjera ".
avatar
bardhi14

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Mesazh  dashmir* prej 21.10.12 14:53

hmm me fal mirepo mendimi im personal eshte se ti kete histor e ke marur prej ndonje filmi thriler....se besoj se eshte histori e vertet
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Mesazh  Tanki prej 13.12.12 2:17

dashmir* shkruajti:hmm me fal mirepo mendimi im personal eshte se ti kete histor e ke marur prej ndonje filmi thriler....se besoj se eshte histori e vertet
Me trego arsyen pse duhet ta kem mar nga n'Donje Film ?

Un vetem i kam Paraqitur Emocionet e atyre Momente - ve dhe Ndjesit me shum Perpikshmeri !!!
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje ngjarje qe me la shume mbresa !?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi