Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Shko poshtė

Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  Zattoo prej 20.10.12 18:49

Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor“Brenda 50 viteve do tė zbulojmė jetėn nė njė planet tjetėr, brenda sistemit tonė diellor, ndoshta do tė mund tė takohemi edhe me alienėt, edhe pse kėtyre tė fundit Toka mund t’u duket e mėrzitėshme”.

Kėshtu shkruan Sir Patrick Moore, shkencėtari dhe astronomi me emėr britanik, gjithashtu president i British Astronomical Association. Shkencėtari prezantoi librin e tij tė ri “The Cosmic Tourist”.

“Kemi gjetur planete tė tjerė dhe sigurisht hapi tjetėr ėshtė studimi i atmosferės nėse ka oksigjen apo jo”, deklaroi nė fjalėn e rastit shkencėtari britanik. Por Moore shprehu shqetėsimin e tij se do tė jenė fondet e munguara ato qė mund tė pengojnė ecjen pėrpara nė studimin e hapėsirės.

“Anglia ka shpenzuar plot 20 miliard stėrlina nė luftėn nė Afganistan, nėse kjo shumė do tė pėrdorej pėr studimet e hapėsirės do tė mund tė financohej njė program i plotė”, deklaroi Moore.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  ijj prej 27.10.12 18:53

po te kishte jet(iq) ne sitemin ton diellor do te zbuloheshin moti,pasi qe sondat amerikane kan shkuar atje .
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  djussi prej 28.10.12 8:28

Ku e di ti qe skan shkuar ata por qe e mbajn te fsheht????shnet.
avatar
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brenda 50 viteve do te zbulojme jeten ne sistemin tone diellor

Mesazh  elektronika prej 28.10.12 9:57

Planeti X (Nibiru) eshte planet i sistemit tone diellor, megjithe trajektoren e tij te gjate 3600 vjet tokesore. Dhe dihet qe atje ka jete, jeton Anunaki. Qenie inteligjente me pamjen fizike si tonen ( ne fakt ne jemi si ata ). dhe ata jane krijuesit e njeriut, (....Perendia e krijoi njeriun sipas shembelltyres se vet...). gjithmone sipas pllakave sumere. Keshtu qe nuk ka nevoje te kalojne 50 vjet qe te zbulojme jeten. Jeta eshte e zbuluar qysh prej 6000 vjet me pare ( me dokumenta ). Dhe besoj se shume shpejt do te na vizitojne, ashtu si kane bere per mijera e mijera vjet me rradhe, qe nga krijimi i races sone, raca ADAMS (tokesoret). Ndoshta kane lene daten 21. 12. 2012.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  Muneer prej 28.10.12 11:38

Sbesoj shume ne alienet, por me ckam pare me syt e mi deri me sot them se cdo gje mund te ndodhe!!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  ijj prej 29.10.12 22:22

elektronika per ket planetin x qe flet ti ne sistemin ton diellor nuk paskam degjuar !
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brenda 50 viteve do te zbulojme jete ne sistemin tone diellor

Mesazh  elektronika prej 30.10.12 8:50

Pershendetje "ijj".
Planeti X ose planeti Nibiru ose (2003-UB-313 emri zyrtar) eshte i njejti dhe ai ka nje trajektore shume te madhe qe te jep pershtypjen qe hyn dhe del nga sistemi diellor. Nje rrotullim rreth diellit ai e kryen per 3600 vjet tokesore. Pra i vit ne planetin X/ Nibiru eshte sa 3600 vjet ne Toke. Per here te pare eshte vrojtuar ne 1930 por nuk dihej se i perkiste sistemit tone diellor. Me pas eshte zbuluar ne 2003 nga ku ka mare dhe emrin zyrtar. Mendoj se duhet te jesh ne dijeni se ai tani ndodhet shume afer tokes. Kjo eshte dhe periudha (2012 - 2014) qe ai mer kthesen duke kaluar midis Marsit dhe Jupiterit. Kjo eshte dhe arsyeja e distances se madhe midis Marsit dhe Jupiterit, per te lene vend per kalimin e Nibirut. Kalimi i tij ka qene gjithmone me probleme per token, kjo per shkak te mases se tij te madhe qe eshte sa Saturni dhe e shoqerojne( 2 ose 3 hena per kete nuk jam shume i sigurt). Simboli i tij eshte nje rreth ne qender me krahe dhe bisht si te zogjve, kjo per te treguar fluturimin e tij te gjate ne sistemin diellor. Simboli i tij eshte vizatuar disa here ne fushat me grure te Anglise (rrathet misterioze). Ky simbol tani perdoret ne shume vende, por jo per te simbolizuar Nibirun. Per me shume informacion kerko "Planeti X" qe ndodhet tek kjo faqe, por ke dhe shume faqe te tjera qe kane informacion per kete planet.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  ijj prej 31.10.12 13:58

Shikoj shum dokumentar rreth astronomis por nuk degjuar per te andaj dhe jam e befasuar pak por faliminderit per shpjegimin.
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  islam alla prej 13.11.12 18:56

eshte e sigurte qe ne sistemin ton diellor ka planete vec tokes qe kane jete por do pak koh qe te zbulohet nga shkencetaret e tokes ????????????????????????????????????????????????????...
avatar
islam alla

x,

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brenda 50 viteve do te zbulojme jete ne sistemin tone diellor

Mesazh  elektronika prej 13.11.12 21:57

Kur nuk e di nje gje, nuk mund te thuash qe nuk ekziston, por thjesht duhet te mesosh me shume.

http://yotu.be/Q1CSE24G904

Ke dhe disa te tjera.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  ijj prej 14.11.12 11:16

Per jet intiligjente ne sitemin ton nuk ka,ngase po te kishte do ishte zbuluar moti pas qe sondat amerikane kan qen atje.
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brenda 50 viteve do te zbulojme jete ne sistemin tone diellor

Mesazh  elektronika prej 14.11.12 14:05

"IJJ" Jo te gjitha zbulimet tregohen. Ka interesa me te medha, ekonomike, teknologjike, ushtarake.etj
Hena jone eshte nje mister i madh. Dhe ne na eshte dhene shume pak informacion. NASA e mohoi ne menyre kategorike egzistencen e Nibirut ???? etj, etj, etj.
Ajo qe ne mesojme me shume eshte rrjedhje informacioni. Kryesisht kete informacion e kane dhene njerez qe i kane pare dhe perjetuar keto informacione dhe kane qene ne prag te vdekjes. Si duket nuk e kane mbajtur dot sekretin brenda vetes.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  ijj prej 14.11.12 16:12

Ne planetet tona nuk mund te ket jet(iq) pasi qe dihet atmosfera e tyre nuk ka qfar te fshehet ketu .Gjithashtu dhe ne henen ton ,por tjeter gje eshte qe mund te perdoret nga qeniet e botve tjera si pik ndales per ne tok nuk do te thot qe zhvillohet jeta ne te,pasi qe flitet per misteret e saj....
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brenda 50 viteve do zbulojmė jetėn nė sistemin tonė diellor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi