UrbEx - Urban Explorer

Shko poshtė

UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 19.10.12 23:54

UrbEx - Urban ExplorerEksplorimi urban apo urbex, ėshtė njė aktivitet qė ka tė bėj me vizitimin e vendeve tė braktisura nė pėrgjithėsi tė ndaluara ose tė paktėn tė fshehura dhe tė vėshtira pėr tė hyrė.

Motivet janė shumė tė ndryshme: interesi historik, nevoja pėr vetmi, shija e ndalesės, tėrheqja e botės minerale, nėntokėsore etj...

Rreziqet qė lidhen me kėtė aktivitet janė shumė tė mėdha, si juridike ashtu edhe fizike.

Ne fuqimisht ju kėshillojmė qė tė mos e praktikoni kėtė aktivitet.


Mė poshtė po jep disa foto ku pasqyrohet ku aktivitet eksplorues.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:03
Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 02.10.15 13:46, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:07

Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 02.10.15 13:46, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:11

Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 02.10.15 13:48, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:14

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:20

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:24

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Neo prej 20.10.12 0:29

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Equinox prej 02.10.15 13:37

Qytetet mė tė frikshme qė mund t`i vizitoni

Nga ishulli i humbur nė filmin “Skyfall” dhe deri te vendet e shkretuara nga masakrat e Luftės sė Dytė Botėrore, kėto janė qytetet mė tė frikshme fantazėm qė mund tė vizitoni.

Popullsia nė kėto qytete tė braktisura ėshtė zero dhe janė destinacionet e fundit qė njerėzit mund tė zgjidhnin pėr tė kaluar pushimet.


avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UrbEx - Urban Explorer

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi