Aids, njė armė biologjike

Shko poshtė

Aids, njė armė biologjike

Mesazh  Admin prej 01.05.08 23:10

AIDS, NJE ARME BIOLOGJIKE !

A ishte "paraqitja" e AIDS nje aksident i rastetishem i natyres apo AIDS eshte nje ekperiment biologjik per pastruar boten nga homoseksualet, te Zinjte dhe rraca te tjera te padeshiruara?

Qe kur epidemia e AIDS u be zyrtare ne Qershor te vitit 1981, ka patur peshperitje te vazhdueshme qe AIDS eshte nje epidemi e krijuar nga njeriu me nje virus (HIV) te ndertuar gjenetikisht dhe qe u perhap ne menyre te qellimshme tek homoseksualet amerikane dhe zezaket e Afrikes per qellime djallezore.

Ndonese shume njeres i konsiderojne keto idera si nje mendim paranojak, ka shume evidenca te cilat suportojne theorine qe AIDS eshte nje virus i krijuar si arme biologjike.

Historia "zyrtare" qe paraqiteten nga eksperti me i madh sot per sot mbi AIDS, Robert Gallo eshte qe viursi fillimisht u shfaq tek mamjunet e gjelbert te Afrikes dhe me pas ne nje menyre apo tjetren kaloi tek specien dhe ju njgit te zinjeve te afrikes.

Qė prej aty, supozohet qe eshte perhapur ne Manhatan nepermjet lidhjes me Haitin.

Duke perseritur kete histori me qindra here, agjensite qeveritare dhe mediat e kane kthyer historine "zyrtare" te majmunit ne nje fakt.

Per disa arsye ekspertet dhe mediat heshtin per disa fakte qe lidhen em AIDS te cilat nuk perputhen me historine "zyrtare".

Gjurmet e AIDS ne Amerike i gjejme qe tek eksperimentet me Hepatitin B te cilat u kryen mbi mijera homoseksuale vullnetare midis viteve 1978-1981.

Eksperimenti filloi ne Manhatan ne Nentor te vitit 1978 kur mbi 1 mije homoseksual dhe biseksual u injektuan me vaksinen eksperimentale.

Per ti qendruar fakteve, personat e zgjedhur duhet te ishin te shendetshem, te rinj nen moshen 40 vjec dhe te shkolluar. Shumica e meshkujve qe u zgjodhen ishin te bardhe.

Tre muaj mbas fillimit te eksperimentit ne Qendren e Gjakut te qytetit te New York, rasti i pare i AIDS u zbulua tek nje mashkull i bardhe, i ri dhe homoseksual nga San Francisco.

Nje raport i hartuar ne gusht te vitit 1981 specifikon rastet e para, ne total 26 ku te semuret ishin te gjithe homoseksual, me pare te shendetshem. 20 ishin nga Manhatan, 6 nga Los Angeles dhe San Francisco; 25 ishin te bardhe me nje moshe mesatare 39 vjec dhe te gjithe te arsimuar me se miri.

Ky eshte ne esence profili epidemologjik i homoseksualeve ndaj te cileve u injektua vaksina e Hepatitit B.

Ekperimenti u drejtua nga Wolf Szmuness, nje polak, ish i burgosur nga Ruset ne Luften e Dyte Boterore dhe i cuar ne kampet e Siberise.

Mbas luftes ai kishte studiuar mjekesi ne Bashkimin Sovjetik. Me pas kthehet ne Poloni ku ka konflikte te forta me komunistet.

Ne vitin 1969 largohet ne Amerike dhe gjen pune ne New York si nje teknik laboratori ne Qendren e Gjakut te NY. Ne me pak se nje dekade ai behet profesor i Epidemologjise ne Universitetin e Columbias dhe u caktua me detyren per studimin e hepatitit tek homoseksualet.

Nepermjet lidhjeve qe kishte ne Departamentin e Shtetit ai u lejua te shkonte ne Moske dhe te mbante konferenca mbi ekspertizen e Hepatitit. Szmuness vdiq ne vitin 1982 nga kanceri.

Nje dekade perpara AIDS, virologjistet e kancerit ishin shume te zene duke mesuar si te transferonin viruset nga nje specia tek nje tjeter ne mennyre qe te krijoinin nje virus shkaktues te kancerit qe mundt e shkaterronte sistemin imunitar.

Qellimi ishte krijimi artificial i kancerit ne laborator. Ne kete menyre virologjistet zbuluan menyren sesi te krijonin viruse shkatrrimtare qe mund te kalonin nga kafsha tek njeriu.

Keto viruse te krijuara nepermjet inxhinjerise gjenetike kur u bashkuan me qelizat kanceroze njerezore, perftuan aftesine e "kapercimit te specieve", pra nga kafsha tek njeriu.

Disa nga keta shkenctare qe realizuan kete lloj virusi me pas u caktuan ne krye te eksperimentit mbi hepatitin tek homoseksualet te cilet i perdoren keta te fundit si te ishin kavje laboratori.

Virologjistet ishin koshiente te mundesise qe njeri prej ketyre viruseve te rrezikshem mund te arrinte te dilte nga laboratori i tyre i teknologjise se larte.

Por sidoqofte shkenctaret ishin te vendosur te provonin efikasitetin e virusit kancerogjen tek kafshet nese mund te shkaktonte te njejten gje tek njerezit. Ne vitin 1973 u mbajt nje Konference e Biologjise Virale ne California.

QEllimi ishte qe te krijohej nje agjensi qeveritare dhe nje kohorte me njerez te afte te merrnin masa te duhura nese ndonje nga viruset dilte nga laboratori.

Disa vjet me pas, homosekualet nga New York, San Francisco dhe Los Angeles te cilet u afruan vullnetarisht per te eksperimentuar vaksinat e hepatitit, u shnderruan ne kohorten e shkenctareve te qeverise per te provuar perhapjen e virusit.

Cuditerisht asnje nga virologjistet se ka permendur kurre faktin qe AIDS mund te kete prejardhjen nga nje virus laboratori i manipuluar per te kapercyer speciet.

Teoria e majmunit te blerte eshte kundershtuar kohet e fundit nga disa eksperte virologe te cilet besojne se HIV eshte manipuluar gjenetikisht.

Publikut i eshte thene qe AIDS e ka origjinen ne Afrike vite me pare. Si prove, ekspertet fillimisht deklaruan qe gjaku i vjeter afrikan, i ruajtur ne qendrat e dhurimit ishte pozitiv me virusin.

Testime te mevonshme e nxorren kete teori ose te gabuar ose thjesht nje genjeshter trashanike.

Fakti eshte qe rastet me AIDS ne Afrike dhe Haiti filluan te shfaqen ne te njejten kohe kur u raportuan rastet e para tek homoseksualet ne Manhatan.

Me pas u kryen disa kerkime tek njerezit ne moshe dhe seksualisht jo aktive ne Kampala, Uganda ku asnjeri prej tyre nuk tregoi shenja te semundjes, gje qe provoi faktin se teoria mbi vjetersine e semundjes ne Afrike ishte thjesht nje falsitet.

Ne 11 Maj te vitit 1987, gazeta London Times hapej me nje histori qe lidhej me programin e vaksinave te lise ne Afrike nga Organizata Boterore e Shendetesise dhe AIDS ne Afriken Qendrore.

Edhe vete Robert Gallo u detyrua te pranoje qe programi i vaksinimit qe perfshiu me miliona zezake, mund te kete zgjuar virusin e "fjetur" te AIDS.

Kjo histori kaq e rendesishme u retushua menjehere ne Amerike dhe nuk u paraqit asnjehere ne TV apo mediat e shkruara.

Ideja e AIDS si nje eksperiment biologjik nuk eshte pa precedente.

Gjate dekadave qe kane kaluar, ka prova te shumta qe implikojne agjensite qeveritare si shkaktare te ekspozimit te njerezve ndaj agjenteve biologjike nen ombrellen e Sherbimit Shendetesor Publik Amerikan prej 40 vjetesh (1932-1972).

Historia zyrtare mbi majmunin afrikan nuk jep detaje mbi faktin sesi epidemia heteroseksuale afrikane, u transferua ne te njejten kohe tek homoseksualet e bardhe ne Manhatan apo per faktin sesi ka mundesi qe AIDS u shfaq ne kohe te njejte si ne Afrike ashtu dhe ne New York.

Ne vitin 1983 perpara se AIDS te perhapej, nje doktor i ri i quajtur Robert Strecker, mjek shume i talentuar dhe me disa diploma ne fusha te ndryshme sidomos ne ate te patologjise dhe farmacise beri nje studim te detajuar duke i vajtur deri ne themel historise se AIDS dhe sebashku me te vellain qe ishte nje avokat i njohur, hartuan nje memorandum urgjent qe njihem me emrin The Strecker Memorandum dhe qe titullohet "Alarmi mbi Sulmin Biologjik".

Ky memorandum ju dergua organizatave shendetesore me prestigjioze te cilat heshten si pergjigje. Strecker studjoi gjithe raportet e meparshme per semundjet virale dhe per habine e tij gjeti materiale te pakontestueshme qe provonin faktin qe AIDS ishte krijuar nga njeriu.

Ai beri edhe nje video per kete studim ku shpjegon me detaje gjithe historine fizike dhe ate shkencore te semundjes.

Ne perfundim te kesaj kasete prej 96 minutash, cdo kush do jete ne gjendje te dije per AIDS po aq sa dine dhe vete mjeket virogole. (Kujtoni se cfare eshte deklaruar nga Phil Schnedier per origjinen e AIDS ne Librin e Dulces).

Ndersa nje nga teoricienet konspirativ, nga me te sulmuarit prej organizatave qeveritare dhe vete agjensite sekrete dhe ato te inteligjences qeveritare, deri sa e vrane ne shtator te vitit 2001, William Cooper, ka dhene nje pamje akoma dhe me te frikshme te AIDS si nje arme biologjike dhe e perdorur enkas per qellime djallezore.

Cooper ka qene sih-pjestar i Inteligjences se Marines dhe ne nje pozicion te tille ka patur akses ne shume dokumenta sekrete qe vendosi ti bente publike ne fund te viteve 80 dhe vazhdoi parreshtur per 13 vjet deri sa e ekzekutuan para shtepise se tij.

Ai ka dhene detaje jo vetem per AIDS por edhe shume fakte te tjera qo do jene objekt i shkrimeve te mija me pas.

Nga Darius


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 03.03.11 21:54, edituar 3 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aids, njė armė biologjike

Mesazh  Admin prej 01.05.08 23:11

DATA/KOHA: 07/27/90 21:02
MESAZH 705 NGA: BILL (WILLIAM) COOPER (SYSOP)

PER: TE GJITHE

Subjekti: GLOBAL 2000, Dosja B

"VETEM per subjekt kerkimor"

Per TE GJITHE,

Gjate fjalimeve te mija ne Las Vegas fundjaven e kaluar, zbulova para jush disa detaje mbi AIDS, gjera qe i kam mbajtur te fshehura thelle ne gjirin tim. Kam deklaruar po ashtu qe kam pare dokumenta (si pjestar i Inteligjences dhe Sigurise se Marines) qe vertetojne faktin qe AIDS eshte krijuar nga njeriu per te eleminuar elementa te padeshirueshem te shoqerise. E kam deklaruar kete fakt ne dokumentin te hartuar prej meje te titulluar "Qeveria Sekrete".

Tani po vazhdoj me pjesen tjeter te fakteve. Studimi i pare eshte bere ne vitin 1957 ne takimini e shkenctareve ne Huntsville, Alabama. Studimi rezultoi ne hartimini e "Alternatives se 3-te". (Shenim nga pepi: Se cfare eshte Alternativa e 3-te, cfare perfaqeson dhe ne sherbim te kujt eshte hartuar si plan, kjo do jete tema e mepasshme imja). Nje tjeter studim u krye nga Klubi i Romes ne vitin 1968 per te gjetur menyrat e ndalimit te rritjes se popullesise.

Konkluzioni i studimit ishte qe civilizimi sic e njohim ne do shkoje drejt shkaterrimit pak vite mbas vitit 2000 dhe kjo mund te ndalohet vetem nese popullata kufizohet ndjeshem.

Elites drejtuese ju bene shume rekomandime top sekrete nga doktor Aurelio Peccei i Klubit te Romes. Rekomandimi me kryesor ishte ai i zhvillimit te nje mikrobi i cili do te mund te sulmone sistemin imunitar dhe te bente te pamundur krijimin e nje vaksine. U dhane urdherat per krijimin e mikrobit dhe po ashtu te kures dhe profilaktikut. Mikrobi do perdorej kunder popullates ne pergjithesi dhe do transmetohej ne formen e vaksines nga Organizata Boterore e Shendetesise. Profilaktiku do perdorej nga Elita Drejtues, ndersa vete kura do administrohej per te mbijetuarit kur elita te vendoste qe numri i njerezve te vdekur ishte i mjaftueshem. AJo do paraqitej si e shpikur rishtazi.

Ky plan u quajt Global 2000. Kura dhe profilaktiku eshte perfunduar. Financimi per kete projekt eshte marre nga Kongresi Amerikan nen H.B. 15090 (1969) ku ju dhane 10 milion dollare Departamentit te Mbrojtjes si buxhet per vitin 1970 per te prodhuar nje "agjent sintetik biologjik, nje agjent i cili nuk ekziston ne forme natyrale dhe qe smund te luftohet nga zhvillimi i nje imuniteti natyral." Ne harkun kohor 5 deri ne 10 vjet do behet e mundur qe te krijohet nje mikroorganizem i ri infektiv i panjohur fare me pare dhe mbi cdo lloj epidemie tjeter te meparshme. Gjeja me e rendesishme eshte qe ky virus do jete i panenshtruar ndaj sistemit tone imunitar dhe terapeutik, faktore ku varet pavaresia e njeriut nga semundejt infektive.

Projekti u zhvillua ne Fort Detrick, Maryland. Duke qene se u vendos qe masa te medha te popullates duhej te reduktoheshin ne numer, Elita Drejtuese vendosi ta drejtonte sulmin e saj ndaj "elementeve te padesherueshem te shoqerise". Ne menyre specifike u zgjodhen zezaket, espaniket dhe popullsia homoseksuale. Emri i projektit qe shpiku AIDS eshte MKNAOMI. Kontinenti Afrikan ishte infektuar nepermjet vaksinave te lise ne vitin 1977. Popullata e Amerikes ishte infektuar ne vitin 1978 me vaksinen e Hepatitit B nepermjet Qendres se Kontrollit te Semundjeve dhe Qendres se Gjakut ne New York. Ju tani keni komplet historine perpara jush.

Urdheri u dha nga KOMITETI VENDIMARRES I GRUPIT BILDERBERER me qender ne Zvicer. Po ashtu u urdheruan masa te tjera. Me e thjeshta per ju qe ta verifikoni eshte Vendimi per Depopullimin Haig-Kissinger i administruar nga Departamenti i Shtetit. Per tju ndihmuar ne kerkimet tuaja per kete KRIM, emri i raportit ishte "KUFIZIMI I RRITJES", nje raport per projektin Gjendja e Veshtire e Njerezimit nga Klubi i Romes.

Ne prill te vitit 1968 filloi studimi i projektit ne Accademia dei Lincei ne Rome, Itali. Ata u bashkuan nen drejtimin e Dr. Aurelio Peccei. Rekomandimet top sekrete per rezultatet e studimit ishin hartuar nga vete Peccei i cili u zotua qe te mos perdorte profilaktik dhe kure nese ai vete do prekej nga semundja. Peccei u pershendet si nje hero i vertete kur vendosi qe te merrte persiper te njejtin rrezik si pjesa tjeter e popullates. Rezultatet e studimit u publikuan ne vitin 1972. Grupi qe u mor me hartimin e ketij studimi eshte si me poshte:

Dr. Dennis L. Meadows, Director, United States Dr. Alison A. Anderson, United States (ndotje) Dr. Jay M. Anderson, United States (ndotje) Ilyas Bayar, Turkey (agrikulture) William W. Behrens III, United States (burimet) Farhad Hakimzadeh, Iran (popullata) Dr. Steffen Harbordt, Germany (drejtimet socio-politike) Judith A. Machen, United States (administrim) Dr. Donella H. Meadows, U. S. (popullata) Peter Milliny, Germany (kryeqytet) Nirmala S. Murthy, India (popullata) Roger F. Naill, United States (burimet) Jorgen Randers, Norway (popullata) Stephen Shantzis, United States (agrikulture) John A. Seeger, United States (administrim) Marilyn Williams, United States (dokumentim) Dr. Erich K. O. Zahnm, Germany (agrikulture).

Kur studimi mbaroi ne vitin 1969, Sekretari i Pergjithshem i OKB-se, U Thant beri kete deklarate:
"Nuk dua te tingelloj tejet dramatik, por mund te shprehem, i bazuar nga informatat qe kam si Sekretar i Pergjithshem, qe Pjestaret e Kombeve te Bashkuara kane mbase 10 vjet te mbetur ne dispozicionin e tyre per te koordinuar perpjekjet per tu bashkuar dhe realizuar nje partnership ne ndalimin e mbipopullimit dhe te gjejne menyrat per te mbeshtetur zhvillimet ekonomike. Nese keto hapa nuk ndermerren sa me pare atehere ne pak vite do shikojme se sa te pamundur do jemi te kontrollojme gjera te nje porpocioni pertej aftesive tona.

MKNAOMI u zhvillua nga shkenctaret e Divizionit Special te Operacioneve ne FT. Detrick, Maryland, nen supervizimin e CIA-s dhe per vete CIA-n. Nje reference per projektin MKNAOMI mund te gjehet tek "The Intelligence Community" nga Fain dhe Al Bowker, 1977. Kur te gjeni kete informacion, shperndajeni duke e bashkuar me kete qe thashe. Ne kete menyre me ndihmoni edhe mua qe te mbetem i gjalle.

Betohem qe informacioni i mesiperm eshte i vertete dhe i sakte per aq sa kam dijeni dhe kujtese per te. E jap kete informacion per njerezit e kesaj bote duke shpresuar qe ndonjeri do kete kurajon dhe burimet e duhura per te me ndihmuar te ndaloj kete marrezi. Illuminatit (Urdheri) jane ne kontroll te pjeses derrmuese te botes dhe i kane deklaruar lufte popullates se pergjithshme te cdo vendi. Ne duhet ti ndalojme ata me cdo kusht. Ju lutem me ndihmoni sepse nuk mund tja arrij i vetem. Ju lutem shperndaheni kete informacion pa e ndryshuar tek te gjithe ata qe njihni dhe kerkojini edhe atyre qe te bejne te njejten gje.
Zoti ju bekofte !

William Cooper, CAJI BBS (602) 567-6725, 19744 Beach Blvd. Ste. 301, HOTLINE (213) 281-6222, Huntington Beach, CA 92648, INFO (805) 948-1255

William Cooper eshte ekzekutuar ne 5 Nentor, 2001, ne nje konflikt te sajuar me policine. Perpara ekzekutimit perfundimtar ishin bere disa tentativa te tjera ndaj jetes se tij ne njeren prej te cilave ai ishte plagosur ne kembe dhe ishte kthyer ne invalid. Ne cdo simpozium qe ka marre pjese, Bill Cooper ka deklaruar atentatet e shumta qe i beheshin si dhe faktin qe shpejt do gjente vdekjen, gje qe u be realitet ne 5 nentor 2001.

Vdekja e tij erdhi fill mbas botimit te librit Behold A Pale Horse. Po ashtu (sic mendojne disa nga koleget e tij) edhe pjestaret e familjes se tij, jane vrare njeri mbas tjetrit ne nje hark kohor shume te shkuter duke pasuar vdekjen e kryetarit te familjes. Edhe botuesi qe mori persiper publikimin e librit eshte vrare

Bill Cooper fitoi fame ne te gjithe Ameriken per kurajon e tij dhe informacionin qe zbuloi perpara publikut amerikan. Gama e informacionit qe ai ka paraqitur eshte shume e madhe dhe perfshini ngjarje apo konspiraci per te cilat populli amerikan eshte shume i ndjeshem.

Ai ka dhene detaje shume te hollesishme per vrasjen e Kennedy (gje qe do ta mbuloj ne shkrimet e miija), AIDS, Shoqerite Sekrete, UFO dhe Alienet etj dhe informacioni i tij eshte konsideruar si shume derrmues kunder organizmave sekrete dhe ato te inteligjences ne SHBA.

Vete pozicioni i tij ne ambjentet e inteligjences i ka dhene mundesi te kete akses ne shume informacione sensitive dhe kjo tregohet qarte nga lekturat e tij

Nga Darius

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dyshime ne lidhje me zanafillėn e sida-s

Mesazh  Admin prej 21.05.08 19:47

Dyshime ne lidhje me zanafillėn e sida-s

Ne vitet e fundit ne lidhje me menyren e krijimit dhe te formemarrjes se semundjes se Sidas dhe menyres se perhapjes se saje jane dhene mendime dhe opinione te reja te cilat kane hedhur dyshime te shumta,madje edhe ne shume pikepamje dhe hipoteza shkencore.

Wangari Mathai nje aktiviste, ambientaliste dhe fituese e cmimit Nobel,eshte nje nga ata personalite te cilet kohet e fundit ka hedhur nje ide te re te saje ne lidhje me paraqitjen e semundjes se Sidas qe eshte ne kundershtim te plote me idete dhe hipotezat aktuale.

Ajo deklaron se aktualisht thuhet se semundja e SIDA-s ka ardhur tek njeriu me ane te majmunit,por se une nga ana tjeter kame shume dyshime per disa nga keto lloj hipotezash,dhe kjo pasi ne duhet te kujtojme se edhe ne brezat e meparshem kemi jetuar me majmunat dhe kemi patur kontakte me ta.

Une mendoj dhe kam bindjen se virusi Hiv ne fakt eshte prodhuar ne shume prej laboratoreve te vendeve perendimore,dhe kjo me synimin per te pakesuar dhe zhdukur banoret e Afrikes.

Ne fakt kjo hipoteze megjithese nuk eshte vertetuar,ka patur nje sere reagimesh te medha, nderkohe qe jep nje pasqyre te sakte ne mardheniet e Kontinetit Afrikan me vendet Perendimore,dhe se personalitete dhe mendimtare te njohur si Wangari Mathai duke marre parasysh edhe pozicionin qe kane po e perhapin edhe me shume kete Hipoteze.

Duke patur parasysh edhe te kaluaren e Kolonializmit Evropian ne Kontinetin Afrikan,shikohet qarte se te gjitha problemet dhe hallet qe popujt afrikan kane patur kane ardhur nga nderhyrjet dhe pasojat negative te prezences Imprealiste dhe kolonialiste perendimore ne kete kontinet,dhe pervec problemeve qe kane lindur me semundjen e SIDA,problemet e tjera ekonomike dhe politike te ketij kontineti tregojne se ato kane qene te programuara me pare nga perendimi per te rrembyer dhe grabitur pasurite e ketij kontineti dhe per ta mbajtur perhere ate ne prapambetje.

Per kete arsye qe pikpamjet dhe mendimet anti-evropiane dhe Amerikane ne vendet afrikane kane perkrahje te Madhe,dhe ne grupe te medha dhe te ndryshme te shteteve te afrikes shikohen reagime te fuqishme.

Por nga ana tjeter semundja e SIDA duke patur parasysh dhe pasojat dhe anet negative dhe te rrezikshme,ka terhequr me shume vemendjen pikerisht ne kontinetin Afrikan.

Ne baze te statistikave me te fundit te bera nga OKB shikohet se rreth 20 milion persona ne Afrike qe jane prekur nga kjo semundje jetojne ne mes te shkretetires,nderkohe qe kjo shume perben rreth 75% te prekurve me AIDS ne nivel boteror.

Pervec kesaj duhet te shtojme se me shume se 15 milion Afrikan kane humbur jeten e tyre si pasoje e kesaj semundje, nderkohe qe nese prekja me virusin Hiv do te vazhdoje ne kete menyre si eshte aktualisht atehere brezat e rinje dhe te posalindurit rrezikohen seriozisht.

Ne keto kushte dhenia e hipotezave te tilla si e asaje te Wangari Mathai fitueses keniane i Cmimit Nobel per paqen eshte nje reagim natyror.Dhe kjo ne kohen qe duke patur parasysh edhe propagandat miqesore te qeverive perendimore, shikojme se vendet Evropiane dhe SHBA nuk kane hedhur asnje hap serioz ne lidhje me luften e kesaj semundjeje ne Afrike.

Nderkohe qe nje nga kerkesat me te ngutshme te vendeve afrikane vendet e te ciles jane me shume te rrezikuara se cdo vend tjeter,eshte edhe ajo e ilaceve speciale per kete semundje.Por megjithe vendimin e sekretarit te pergjithshem te OKB Kofi Anan ne lidhje me krijimin e fondit special per luften kunder semundjes se SIDA,vendet e fuqishme dhe te pasuara nuk kane dhene asnje ndihme ne kete fushe.

Ne kohen kur sipas deklaratave te zyrtareve te organizates se luftes kunder SIDA,se ne luften kunder kesaj semundje duhen rreth 10 miliard $ ne vit,shikohet se me kalimin e 2 viteve nga krijimi I ketij fondi,akoma nuk eshte plotesuar fondi per vitin e pare.

Nderkohe qe SHBA ne kuader te politikave globaliste dhe nje polare ka patur bashkpunimin me te vogel me OKB ne lidhje me kete ceshtje.

Por megjithe kalimin e 1 viti nga keto deklarata shikohet se ajo nuk eshte bere akoma realitet.Ne keto kushte duhet te themi se problemet e shumta qe kane popujt e Afrikes si ajo e SIDA zgjidhen vetem me punen dhe bashkpunimin e vet popujve Afrikane.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aids, njė armė biologjike

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi